Skocz do zawartości

Zdjęcie

olej do skrzyni

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Rpalka

Rpalka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 17 maj 2011 - 21:04

olej do skrzyni Jak by ktos potrzebowal oleju hydrauliczno- przekladniowego to moge poratowac ;)
ORI Castrol Agri Trans Plus 10W-30 80W
Beczki 20L w przystepnej cenie B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
olej do skrzyni Dzisiaj, 02:26
  •  

#62 Share juzekxbigxarm

juzekxbigxarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 10:12

olej do skrzyni Co myślicie o oleju orlen AGRO STOU 10W/40 ?

#63 Share Puszek1973

Puszek1973

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:02

olej do skrzyni Mam fergusona 3065 kupiłem go pół roku temu,mam na miarce w skrzyni mniej jak minimum oleju .Cz można zalać go oleje-agrolem,bo mój kolega ma fergusona i chodzi mu w skrzyni na agrolu czy mogę zalać tym olejem?

#64 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:03

olej do skrzyni :unsure: ja także mam MF 255 i chodzi od nowości na Agrol- U i nie narzekam jest super ale do ciągników wyższej kategorii o bardziej skomplikowanej hydraulice zdecydowanie lepszy jest zachodni np. Fuchs ale decydujesz ty :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#65 Share Grzesiek95

Grzesiek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 13:18

olej do skrzyni Mam pytanie czy może być olej Agro Utto do MF 3070 ?

#66 Share dziki82

dziki82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 22:08

olej do skrzyni witam mam pytanko.spuscilem olej ze skrzyni dwoma korkami zeszlo 42l razem z olejem z filtrow.stan na bagnecie byl 4mm nad max. ksiazkowo wchodzi 54l.czyli 12l zostaje w rurkach wezach itd.?nowego oleju wleje tylko 42l a nie 54?moze przez to ze mf ma przedni tuz i tam tez sporo oleju idzie?olej spuszczalem rozgrzany podnosnik opuszczony.
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 28 listopad 2013 - 09:51.

#67 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 22:29

olej do skrzyni Przewody, siłowniki(przedni TUZ, wspomagania), rozdzielacze, orbitol i inna armatura, hamulce, resztki w skrzyni, nazbiera się.

#68 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 grudzień 2013 - 20:18

olej do skrzyni a mam pytanie chyba niema nic przeciwko jeśli wleje do skrzyni na dolewkę 10w40 jak mam zalany 10w30 a 40 to jest rzadszy olej od 30 ?

#69 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 08:47

olej do skrzyni To jest klasa lepkości w wysokiej temperaturze i wcale nie musi być gęstszy. Przed W im mniejsza cyfra tym olej bardziej zachowuje lepkość w niskich temperaturach a za W im wyższa tym bardziej zachowuje lepkość w wyższej temperaturze. Gęstość to osobny parametr - patrz na karcie charakterystyki danego oleju. Jeśli to ten sam rodzaj oleju, czyli np. półsyntetyk hydrauliczny to nie sądzę aby coś miało się stać a tym bardziej jeśli to hydrauliczno-przekładniowy typu UTTO lub jeszcze uniwersalny STOU.

#70 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 13:53

olej do skrzyni a to dzięki olej mam zalany STOU 10w30 fusha to na dolewkę chyba kupie 10w40 poprzednio chyba takim był zalanym bo skrzynia i most trochę ciszej pracowały niż teraz na tym oleju

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 08:21

olej do skrzyni Jak masz kupować to dlaczego nie taki sam? Myślałem że masz inny ale jak kupić to najlepiej ten sam. STOU to olej uniwersalny do silnika, przekładni i hydrauliki. Zobacz w instrukcji czy czasem nie ma być olej przekładniowy bo spotkałem się u kumpla w nówce ferdku że miał być 80w90 a to już zupełnie co innego.

#72 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 10:47

olej do skrzyni nie wiem jak kupowałem to facet gadał że zalany był fushem z reszto widziałem bańkie ale nie spojrzałem na oznaczenie ale za każdym razem jak dolewałem 30 bo trochę uciekał to było bardziej słychać most i skrzynie a wcześniej było słychać tylko pompę

#73 Share staszek11

staszek11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 20:05

olej do skrzyni Koledzy mam pytanie do Was ,kupiłem MF 375 . Wlałem olej hipol przekładniowy i jest to porażka. Hydraulika skacze a kierownicą nie idzie ruszyć. W lecie było w porządku. Jak przyszły niższe temperatury to sie pojawiają takie problemy i jest problem z odpaleniem przy niskich temp np przy -2. ma on płomieniówkę? Doradźcie mi co mam zrobić i jaki olej wybrać?

#74 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 22:23

olej do skrzyni Hipol do MFa... koń by sie uśmiał. starczyło pół słowa na tym forum przeczytać i byś wszystko wiedział. pare postów wyżej stoi jak byk. olej typu UTTO lub STOU. Pewno od biedy ten Agrol U co sie leje do ursusów na licencji. Wymienić olej, najlepiej wymyć choć nie wiem jak a płomieniówke sprawdzić albo przynajmniej odpowietrzyć

#75 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 25 grudzień 2013 - 12:09

olej do skrzyni Agrol U jest olejem typu UTTO więc może być choć nie jest to najwyższej jakości olej, lepiej Agro UTTO.
Co do świecy płomieniowej to jest na wejściu kolektora ssącego . Ma on jedną świecę płomieniową. Odpowietrza się standardowo poprzez pompowanie i popuszczanie nakrętki przewodu aż do wycieku samego paliwa. Świecę sprawdza się w najprostszy sposób poprzez zdjęcie gumowego przewodu powietrza od filtra i obserwacji czy podczas grzania pojawia się płomień - grzać ale nie odpalać. Silniki te nie zapalają najlepiej w niskich temperaturach, rozrusznik i akumulator muszą być w bardzo dobrym stanie nie wspominając o silniku:) Najlepszym rozwiązaniem na poprawę palenia w niskich temperaturach jest montaż grzałki płynu w bloku lub wymiana rozrusznika na szybkoobrotowy z przekładnią.
Jeśli mogę Ci poradzić to spuść ten hipol i zalej z powrotem olej co spuściłeś bo pewnie już się odstał więc syfu nie będzie i resztę uzupełnij nowym olejem. Pojeździj trochę na takim zabiegu i wypuść wszystko a dopiero wtedy nowy olej.

Edytowany przez akmaly, 25 grudzień 2013 - 12:15.

#76 Share darkdevil

darkdevil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 23:13

olej do skrzyni mam mf 375 i mam zalany fuchs stou 10w 30 ciągnik chodzi na tym oleju bez problemu a problem z odpalaniem mam ten sam i zbytnio i płomieniówka nie pomaga trzeba trochę pokręcić i gazem w odpowiednie miejsce nacisnąć wtedy zapala :) w lato pali od strzała a jak jest trochę zimniej bliżej zera ciężej go zapalić ciągnik jest z Francji mam też kombajn na Perkinsie też z Francji ale jemu mróz nie przeszkadza nawet -20 pali bez problemu czyżby zapłon był opóźniony ? przy wymianie oleju nie zapomnij o wymianie filtrów . nie można mieszać z hipolem bo olej się zważa

#77 Share fubus84

fubus84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 luty 2014 - 20:23

olej do skrzyni Witam.
Miałbym pytanie, bo chodzi mi po głowie trochę nietypowe rozwiązanie. Otóż mam MF3070 w którym jest mało oleju w skrzyni i nie wiem co tam jest zalane. Myślałem żeby zalać tam nowy olejek, a ten zlany (jest czyściutki) zalać do skrzyni w 255 (zakładam że klasy byłyby wtedy podobne w obu ciągnikach).
Chciałem zrobić taki mix i zmienić w przyczepie i w 255 końcówki hydrauliczne na ISO. Na razie nie kipruje 3070 żeby oleju na zapaprać, ale to uciążliwe trochę.
Jak myślicie, cze 255 nie pomiesza się w d...... jak dostanie taki dobry olej ?? Od nowości chodzi na agrolu U i nie pamiętam kiedy ojciec go zmieniał. Tylko dolałem w zeszłym roku 15 litrów jak mi wąż od kipra pękł na podniesionej przyczepie

#78 Share lizzak2007

lizzak2007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 20:11

olej do skrzyni

Czy ktoś się orientuje jakim olejem jest zalany fabrycznie nowy MF6140??

#79 Share Pka93

Pka93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 kwiecień 2015 - 21:35

olej do skrzyni

Witam, odkopię trochę lecz potrzebuję informacji związanej z tematem. Posiadam MF 6150 i moje pytanie to jaki olej do skrzyni najlepiej wlać? Może ktoś wie jaki idzie tam oryginalnie lub jaki dobrze się spisuje. Wiem na pewno tyle że Agrol nie jest przeznaczony do tej skrzyni. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pawelpzo

pawelpzo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 18:56

olej do skrzyni

Drodzy koledzy mam pytanie. Jestem posiadaczem ciągnika MF 590 i chcę wymienić w nim olej w skrzyni. Jaki olej kupić i ile go będę potrzebował?

Dodaj odpowiedź