Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

95 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:41

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? @kobra89 jak chcesz żeby był efekt to niestety, ale musi być masa.... ile mogłem tyle pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Dzisiaj, 22:04
  •  

#62 Share absolwent21

absolwent21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:FC Barcelona

Napisany 26 luty 2011 - 12:12

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Zakładał ktoś ramię do wału do pługa Kuhn Master 102? Znajomy diler twierdzi że takowe ramie trzeba zamówić od razu a nie można go później dokupić bo pług nie ma specjalnych uchwytów. Prawda to??

#63 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 26 luty 2011 - 12:47

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Mam bardzo ciężką glinę, dużo razy nawet nie dokrywa ziemi czy wał by zdał egzamin, czy i tak by trzeba było po bronować jak troszkę przeschnie jak to robię zawsze.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#64 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 26 luty 2011 - 14:27

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Ja mam pola mozajkowe(raz piachy raz ciężka) do pługa stosuje wał Cambella ciągany podwójny i jak na razie nie ma kłopotów z wyhaczaniem czy zaczepianiem poprostu kwestia wprawy sam wał waży około 600kg a co do przewożenia to albo na przedni podnośnik albo jak jest blisko to na łańcuch i za pługiem.

#65 Share Zbyszek1962

Zbyszek1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:16

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Ciągnik 80km,pług obrotowy 3skibowy szer.orki 120cm-czy da radę ciągnąc wał podwójny cambella śr. pierścieni 90cm(szer. wału 130cm)

#66 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:05

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? wszystko zależy jaka klasa ziemi

#67 Share Zbyszek1962

Zbyszek1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:12

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? klasa IV-VI

#68 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 11:39

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Da rade

#69 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 22:39

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? to i ja tu zadam pytanie, jaki wał będzie lepszy ?
- ciągany za pługiem podwójny cambell, np: Expomu "Duo", szerokość dobrana pod pług
- czy zawieszony na przedni TUZ wał Cambella szerokości agregatu uprawowo-siewnego z włóką typu Exspom "Uniwersal Bis"

zasadnicze pytanie jest takie, czy wał ciągnięty bezpośrednio za pługiem robi taką samą robotę co wał opuszczony na przednim TUZie w czasie siewu (dodatkowo posiada włókę) ? jaka jest zasadnicza różnica, czy lepiej jest ubić glebę przy orce czy można to zrobić przy siewie ?

z góry dziękuje za odpowiedź bo mam zamiar kupić wał ale zdecydowac sie nie mogę :unsure:

#70 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 13 marzec 2011 - 05:47

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Według mnie i z mojej praktyki widziałem, ziemia szybciej osiądzie o ile zaczpisz podwojnego Cambella za pługiem, bo wiadomo ze tego samego dnia siac nie bedizesz a tak popada na to deszcz i ziemia w oczach osiada.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 25 październik 2011 - 17:53

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Mieliście do czynienia z takim wałem (patrz filmik)
you tube

#72 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 25 październik 2011 - 19:14

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Wał ciekawy, trochę słabo widać jak to jest skonstruowane chyba wał z takimi wykorbieniami i każdy pierścień na osobnym łozysku.Sprytne, może bardziej awaryjne ale ucieka sporo wymiaru no i wagi.Mam akurat Kvernelanda na sprężynie 4-skiby+wał pierścieniowy z broną na pakomacie, szerokość 1,5m i Renault 125KM ma co robić.Ten wał i waga pługa zabierają mi 50cm orki, bo wcześniej ciągałem inne pługi z 1,8-2m szerokości roboczej, ale pole po tym wałku to poezja, aż szkoda wjeżdżać na nie z siewnikiem.

#73 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:22

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Panowie co o tym sądzicie? http://otomoto.pl/wa...bo-A101290.html
Mam obawy czy w wilgotnej ziemi nie zechce się oblepiać aż do momentu zablokowania skrobakami.
Używał ktoś coś takiego?

#74 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:22

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Moze ktos jeszcze wyjasnic dlaczego ciezki plug ciezej sie ciagnie od lekkiego bo nie potrafie tego zrozumiec (pomijajac udzwig podnosnika)

#75 Share Mariusz328

Mariusz328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 04 luty 2012 - 21:00

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Jak masz przyczepę 15t i 5t, to która przyczepa lżej pójdzie? Odpowiedz sobie sam

#76 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:07

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? mam ciagnik jxu 85, z turbina dociagnie do 94km, do tego plug 3 skiby regulowane, chce dolaczyc do plugu wal cambella, pojedynczy o wartosci roboczej 1,9 wystarczy czy moge sobie pozwolic na wiecej, mam lekkie ziemie, 3-4 klasa

#77 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 10 luty 2012 - 22:19

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Wypowiem się taki wał dogniatający to nie tylko zaoszczędzenie czasu ale i paliwa 2 rzeczy na raz orka i uprawa pozostaje tylko siać i laba :rolleyes: . Jedynym minusem jest waga taki pług przy odrobinie nierozwagi może nas łatwo wywalić. Expom ma fajny wał na przedni tuz terra czy takie coś (hydrauliczny) można uprawiać z lewej jak i prawej heh można uprawiać ściernisko i doprawiać :D praktykował ktoś taki wał?

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#78 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 luty 2012 - 06:36

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Jak case 85km dociąga do 94? Ja mam jx1100u to ma 100km a jak mu troszkę dawkę podkręciłem na pompie to zaczął żreć paliwo 50% więcej a wzrost mocy był prawie niedczuwalny,więc wróciłem do fabrycznych ustawień.
Co to znaczy wartość robocza 1.9? Masz na myśli szerokość?
Jestem w trakcie kompletowania zestawu do orki
Kupiłem w zeszłym tygodniu kvernelanda 3 i wał z ramieniem obrotowym,ale z wału chyba zrezygnuję na rzecz brony,żeby tylko swierzą ziemię z góry rozbijała.Pózniej idzie aktywny

#79 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 12 luty 2012 - 09:55

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Panowie macie może gdzieś szczegółową fotkę mechanizmu chydraulicznego wychaczania wału za pługiem, albo gdzie czegoś takiego szukać ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 04 kwiecień 2012 - 13:17

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? co sadzicie o takim rozwiązaniu do pługa zagonowego??http://www.witex-maszyny-rol.pl/wal-strunowy-do-plugow-3-skibowych_s2,1,2,94,117,0,0,0