Gość JarekWLKP

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

Polecane posty

Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Czy uważacie, że pług wyposażony w ramię do wału zagęszczającego, który ciągamy wraz z nim jest lepszy od zwykłej orki pługiem, a później przejechaniem zaczepianym do ciągnika szerokim wałem? Może macie inne propozycje wstępnej uprawy przed zestawem uprawowo-siewnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam campbelle za pługiem i nie wyobrażam sobie orki siewnej bez wału.coprawda ma kilka wad ale jakie zalety!!!


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
ja mam campbelle za pługiem i nie wyobrażam sobie orki siewnej bez wału.coprawda ma kilka wad ale jakie zalety!!!

 

Konkretniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

lepiej pług z wałem, tylko zawieszany jest drogi i wymaga dużego udźwigu, a przyczepiany sprawia kłopoty na uwrociach. Przewaznie robię przyczepianym Campbellem ( trzy sekcje razem 4,2m ) po zaoraniu, czasem też przyczepiam jedną sekcję wału za pługiem.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

moim zdaniem to zależy od ciagników uzywanych w gospodarstwie i od ilosci ludi w nim pracujacych. jesli masz mniejszy traktor i ma kto wywiezc wał do pola to najtaniej kupic wał za pługiem. jesli nie masz nikogo do pomocy i chcesz zmienic pług to kup kverdzia z pakomatem z z banki jeden traktor nowy pług idealna maszyna troszke droga ale za***ista. a jesli masz przedni TUZ i zapas mocy w ciagniku to mozesz wzucic wał z przodu. korzystnie to wpływa na obciazenie traktora bo przod jest wtedy dociazony. mozesz jeszcze kupic wał na przedni tuz pług z tyłu i bedzie ok. moim zdaniem powinies uwzglednic cene wału i jego przemieszczanie jesli masz poa w calznie ok jakos sobie poradzisz jesli masz rozpiepszone po kilku wioskach to musisz pomyslec o czyms kompleksowym np pług z pacomatem. aha jeszcze jedno jesli siejesz nawozy po orce przed uprawa i siewem to lepisj zeby wał szedł zaraz za pługiem bo wtedy przy sianiu nawozów nie robisz takich kolein i traktor lepiej idzie.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

witam akurat posiadam wał doprawiający na przednim TUZie (wachadłowy)robi idealnie i jest wygodny na przecznikach (chyba szybciej się manewruje niż pacomatem) ptymalne rozłorzenie masy na osie i latwość transpotru niestety ma duże zapotrzebowanie na moc a z tego co słyszałem w przypadku pacomatów następuje odciążenie plugai nawet spada zużycie palwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mistrzu jakiej firmy masz ten wał?Expom? jaki traktorek i jaki pług do tego?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A jak to jest z ramieniami do pługów? Gdzie można kupić, za ile i do jakich marek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy) polug mam4*48 z UNI(Niepolecam)a wał ma 2,2m to ciągnie 133konny ciągnik na raczej lekkich glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ramie do pługa mozesz kupic u producenta pługa. hydrauliczne do ibisa kosztuje 1900zł. rozumiem ze do obrotówki. bo do zagonowego to lepiej samemu zrobic. albo popatrz na urzywane tam tez jest tego troche moze ktos ci sprzeda osobno

@lukas120 z którego roku masz ibisa? co cie w nim drażni? jakie masz zabezpieczenia?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy) polug mam4*48 z UNI(Niepolecam)a wał ma 2,2m to ciągnie 133konny ciągnik na raczej lekkich glebach

 

U mnie to z tym zestawem valtrze brakłoby  żaru

 

z jaką szybkością u siebie robisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

to wszystko możliwe :D mam lekkie kawałki 4-6klasa to zależy 8-10km/h 1750-1900obr/min ale mam jeden kawałek 2-4klasy tam akurat w tym roku robiłem orkę zimową a za tok zię okarze ale wiem ze tak łatwo niepójdzie :)widziałem podobny zestaw pług5*50 i wał2,5m i FENDT 923 jaka róznica ;D a w moich okolicach tak się użuwaciągnik 110-130km i pług 4obrotowa lub 5 zagonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
widziałem podobny zestaw pług5*50 i wał2,5m i FENDT 923 jaka róznica ;D a w moich okolicach tak się użuwaciągnik 110-130km i pług 4obrotowa lub 5 zagonowa.

 

Przecież to by poradził ze spokojem ciągnik 150 KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@lukas120 możesz porobić więcej fotek valtry i wału? A czy by się nie dało zrobić go w garażu(chodzi o wał na przedni tuz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ten pług idzie ciezko i strasznie sie oblepia lepiej dołożyć 15 kawąłków i kupić kverllanda lub gregora unii nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy)

mozesz cos wiecej powiedziec gdzie widziales taki wal?

dla mnie to by byl ideal:) zaczepic do ramy i miec swiety spokoj

pozdrawiam i czekam na jakies info - jakis link albo cokolwiek:)

 

dostalem dzis odpowiedz wal doprawiajacy zawieszany na przedni tuz (rowniez na rame do ursusa/zetora) szerokosc 1.8m - cena 8.5tys netto

jak myslicie to takiego V&N bedzie jak znalazl czy nawet do inneg wynalazku, powinien tez pomoc transportowac plug, zawsze to jakas przeciwwaga

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Wiecie co tak siedze i się nudze i sobie rozmyślam  ;D

A tak całkiem na poważnie to mam pytanie. Mam Lambo 105 km i do tego kupiłem Ibisa 3+1 odkładnie XL. Czy jakbym jeszcze dorzucił do tego zestawu wał za pługiem, ciagnik bardzo to poczuje. Jakie wały polecacie ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

z tego co gadalem z gosciem z kvernelanda i z jednym traktorzysta to wal to jest to samo co jedna odkladnia w plugu - czyli zapotrzebowanie okolo 20-30km


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja mam pojedynczą campbelle.30 km to juz trocha za dużo...myślę,ża trzeba odjąć 1-2km/h tyle wiem z doświadczenia ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Mam Pytanie do Piotra

Chodzi mi pług który posiadasz Kverneland oczywiście.

Jak sie prawuje na co trzeb zwrócić uwagę przy kupnie.

Bo właśnie za takim sie rozglądam.

Dzięki za informacje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
ja mam pojedynczą campbelle.30 km to juz trocha za dużo...myślę,ża trzeba odjąć 1-2km/h tyle wiem z doświadczenia ;)

dlatego podalem 20-30, czasem sa 4skiby i 100km bryka z nimi bezproblemu a czasem jest 130km i ma co robic przy tym samym plugu,

wszystko zalezy od ziemi i od konkretnego pluga, ale z tego co slyszalem ibisy do lekkoidacych nie naleza:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Mam takie pytanko do Lukasa120. Ponieważ użytkujesz opisany wyżej zestaw zwracam sie o prośba o opinię czy Twoim zdaniem ursus 1614 dałby radę z zestawem plug wahadlowy 5*45 cm plus wał expom terra 2,2 m, bo jak przeczytałem zapotrzebowanie na moc tego zestawu na stronie producenta to mnie trochę zdziwiło, nadmienię tylko że prędkość robocza takiego zestawu wynosiła by ok 6.4 KM/H i traktor ten z takim samym pługiem i z tego biegu, którego byłaby wykonywana orka rusza z zagłebionym pługiem bez żadnych problemów a można byrzec że lekko.... Jaka jest Twoja opinia? z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Plug wahadłowystawia duże opory i potrzebuje dużej szybkości, ale jak tym pracujesz i masz doświadczenie to mysle, że dodatkowo wał nie powinien takiego zestawu obciązyć, chociaż widziałem taki zestaw przy Fendzie 923 ale to może też zależeć od warunków glebowych. Expon te wały produkuje w wersji do Ursusów przykręcanych do ramy pomocniczej, nie potrzeba przedniego TUZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Dzięki za odpowiedź. Co do tego że wahadłówka potrzebuje dużej szybkości roboczej to się nie zgodzę, przynajmniej ta moja... Ten fendt o którym napisałeś to pewnie pomyka z takim zestawem 10-12 KM/h a ja planuje skromne 6-7 więc też myślę że żaru wystarczy mojemu ursusowi. Chodzi mi o zagęszczenie gleby po pługu żeby mi się potem agragat lub siewnik z agragatm nie topił w ziemi, powiedz mi jeszcze czy ten wał expomu dobrze spełnia takie zadanie? Czy lepiej oddzielny wał np. cambridge? Z góry dzięki za odpowiedź :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

ten wał bardzo dobdze spełnia swoje zadanie jest łatwiejszy do obsługi na przecznikach niż wał zaczepiany i lepsze rozłożenie masy niż w pakomacie parę ha zasiałem samym siewnikiem i praktycznie na polu po kołach C360 niebyło śladu swojego czasu zastanawiałem sie nad pługiem wachadłowym widziałem jak piueknie orze ale ludziska mnie straszyli że duże opory stawia a części drogie i się szybko zużywają ajak to wygląda u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj