Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

95 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 19:40

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Czy uważacie, że pług wyposażony w ramię do wału zagęszczającego, który ciągamy wraz z nim jest lepszy od zwykłej orki pługiem, a później przejechaniem zaczepianym do ciągnika szerokim wałem? Może macie inne propozycje wstępnej uprawy przed zestawem uprawowo-siewnym?
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Dzisiaj, 05:18
  •  

#2 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 19:55

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? ja mam campbelle za pługiem i nie wyobrażam sobie orki siewnej bez wału.coprawda ma kilka wad ale jakie zalety!!!

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 19:58

ja mam campbelle za pługiem i nie wyobrażam sobie orki siewnej bez wału.coprawda ma kilka wad ale jakie zalety!!!

Konkretniej?

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 20:19

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? lepiej pług z wałem, tylko zawieszany jest drogi i wymaga dużego udźwigu, a przyczepiany sprawia kłopoty na uwrociach. Przewaznie robię przyczepianym Campbellem ( trzy sekcje razem 4,2m ) po zaoraniu, czasem też przyczepiam jedną sekcję wału za pługiem.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 05 grudzień 2006 - 21:14

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? moim zdaniem to zależy od ciagników uzywanych w gospodarstwie i od ilosci ludi w nim pracujacych. jesli masz mniejszy traktor i ma kto wywiezc wał do pola to najtaniej kupic wał za pługiem. jesli nie masz nikogo do pomocy i chcesz zmienic pług to kup kverdzia z pakomatem z z banki jeden traktor nowy pług idealna maszyna troszke droga ale za***ista. a jesli masz przedni TUZ i zapas mocy w ciagniku to mozesz wzucic wał z przodu. korzystnie to wpływa na obciazenie traktora bo przod jest wtedy dociazony. mozesz jeszcze kupic wał na przedni tuz pług z tyłu i bedzie ok. moim zdaniem powinies uwzglednic cene wału i jego przemieszczanie jesli masz poa w calznie ok jakos sobie poradzisz jesli masz rozpiepszone po kilku wioskach to musisz pomyslec o czyms kompleksowym np pług z pacomatem. aha jeszcze jedno jesli siejesz nawozy po orce przed uprawa i siewem to lepisj zeby wał szedł zaraz za pługiem bo wtedy przy sianiu nawozów nie robisz takich kolein i traktor lepiej idzie.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#6 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 05 grudzień 2006 - 23:02

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? witam akurat posiadam wał doprawiający na przednim TUZie (wachadłowy)robi idealnie i jest wygodny na przecznikach (chyba szybciej się manewruje niż pacomatem) ptymalne rozłorzenie masy na osie i latwość transpotru niestety ma duże zapotrzebowanie na moc a z tego co słyszałem w przypadku pacomatów następuje odciążenie plugai nawet spada zużycie palwa :)

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 06 grudzień 2006 - 21:48

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? mistrzu jakiej firmy masz ten wał?Expom? jaki traktorek i jaki pług do tego?
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#8 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 01:01

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? A jak to jest z ramieniami do pługów? Gdzie można kupić, za ile i do jakich marek?

#9 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 09:41

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy) polug mam4*48 z UNI(Niepolecam)a wał ma 2,2m to ciągnie 133konny ciągnik na raczej lekkich glebach

#10 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 21:53

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? ramie do pługa mozesz kupic u producenta pługa. hydrauliczne do ibisa kosztuje 1900zł. rozumiem ze do obrotówki. bo do zagonowego to lepiej samemu zrobic. albo popatrz na urzywane tam tez jest tego troche moze ktos ci sprzeda osobno
@lukas120 z którego roku masz ibisa? co cie w nim drażni? jakie masz zabezpieczenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 grudzień 2006 - 22:03

witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy) polug mam4*48 z UNI(Niepolecam)a wał ma 2,2m to ciągnie 133konny ciągnik na raczej lekkich glebach

U mnie to z tym zestawem valtrze brakłoby  żaru

z jaką szybkością u siebie robisz ?

#12 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 05:37

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? to wszystko możliwe :D mam lekkie kawałki 4-6klasa to zależy 8-10km/h 1750-1900obr/min ale mam jeden kawałek 2-4klasy tam akurat w tym roku robiłem orkę zimową a za tok zię okarze ale wiem ze tak łatwo niepójdzie :)widziałem podobny zestaw pług5*50 i wał2,5m i FENDT 923 jaka róznica ;D a w moich okolicach tak się użuwaciągnik 110-130km i pług 4obrotowa lub 5 zagonowa.

#13 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 08 grudzień 2006 - 23:47

widziałem podobny zestaw pług5*50 i wał2,5m i FENDT 923 jaka róznica ;D a w moich okolicach tak się użuwaciągnik 110-130km i pług 4obrotowa lub 5 zagonowa.

Przecież to by poradził ze spokojem ciągnik 150 KM...

#14 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 10:53

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? @lukas120 możesz porobić więcej fotek valtry i wału? A czy by się nie dało zrobić go w garażu(chodzi o wał na przedni tuz)

#15 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 10 grudzień 2006 - 22:02

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? ten pług idzie ciezko i strasznie sie oblepia lepiej dołożyć 15 kawąłków i kupić kverllanda lub gregora unii nie polecam

#16 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 11 grudzień 2006 - 09:13

witam tak ten wał jest EXPOMU kosztował mnie 14200netto i jest zakładany na przedni TUZ z tego co wiem to do Ursusa i Zetora to istnieją werse przykręcane do ramy (podob nie jak ładowacz czołowy)

mozesz cos wiecej powiedziec gdzie widziales taki wal?
dla mnie to by byl ideal:) zaczepic do ramy i miec swiety spokoj
pozdrawiam i czekam na jakies info - jakis link albo cokolwiek:)

dostalem dzis odpowiedz wal doprawiajacy zawieszany na przedni tuz (rowniez na rame do ursusa/zetora) szerokosc 1.8m - cena 8.5tys netto
jak myslicie to takiego V&N bedzie jak znalazl czy nawet do inneg wynalazku, powinien tez pomoc transportowac plug, zawsze to jakas przeciwwaga

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#17 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 15:47

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Wiecie co tak siedze i się nudze i sobie rozmyślam  ;D
A tak całkiem na poważnie to mam pytanie. Mam Lambo 105 km i do tego kupiłem Ibisa 3+1 odkładnie XL. Czy jakbym jeszcze dorzucił do tego zestawu wał za pługiem, ciagnik bardzo to poczuje. Jakie wały polecacie ?
Ciesz się każdą chwilą życia...

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 grudzień 2006 - 17:22

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? z tego co gadalem z gosciem z kvernelanda i z jednym traktorzysta to wal to jest to samo co jedna odkladnia w plugu - czyli zapotrzebowanie okolo 20-30km

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#19 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 20:12

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? ja mam pojedynczą campbelle.30 km to juz trocha za dużo...myślę,ża trzeba odjąć 1-2km/h tyle wiem z doświadczenia ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Hiltonik

Hiltonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 20:54

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Mam Pytanie do Piotra
Chodzi mi pług który posiadasz Kverneland oczywiście.
Jak sie prawuje na co trzeb zwrócić uwagę przy kupnie.
Bo właśnie za takim sie rozglądam.
Dzięki za informacje z góry.