Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

97 odpowiedzi na ten temat

#41 Share robson1028

robson1028

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 20 listopad 2009 - 21:36

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? co do transportu Packomatu, to zgodzę się, w transporcie wystaje wysoko ponad ciągnik więc trzeba uważać na linie energetyczne, ale sama praca tym sprzętem jest bardzo przyjemna, przy obrocie pługa nie szarpie ciągnikiem, tylko dość znacząco rośnie zapotrzebowanie na udźwig tylnego podnośnika, i co bardzo mnie cieszy-przy orce pługiem z packomatem zużycie paliwa było mniejsze niż przy orce samym pługiem (sprawdzone w moim gospodarstwie) :D
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Dzisiaj, 08:20
  •  

#42 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 10:18

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Ja uzytkuje ibisa na non stopach i nic mi sie nie oblepia.Tez mysle o wale Expom na przedni tuz zamierzam go ciagnac ciagnikiem 130-150km.Jeszcze nie wiem czy to bedzie DF a moze JD.

#43 Share kasbak

kasbak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:09

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Ja mam kvernelanda EM 100 i dla mnie jest to zaj....a maszyna druga nad którą się jeszcze zastanawiałem to Gregor ale diler dorzucił mi konkretny offset.A co do wału to mam expom partner i nigdy więcej tego ku.......a nie kupie,totalne badziewie,łamie się ,pęka.Ale się znowu wkurzyłem.Ciągam go oryginalnym ramieniem.Ktoś pytał o cenę to 1000 euro netto 3 lata temu.Teraz chcę kupić pakomat ale mam pewien dylemat,Wal ten jest dociążany masą pługa i mam pewne obawy czy podczas orki pod rzepak jak jest bardzo sucho i twardo nie będzie wyciągał pługa.Proszę o odp kolegów którzy tym pracują a nie którym się wydaje ,bo wydać coć ok. 23 tyś netto i później się wkur... to troszeczkę nie bardzo.Pozdrawiam

#44 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:17

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? miałem do czynienia z I seria paco S bez siłowników to jesli warunki gites i ziemie nie za ciężkie to super robi ale jeśli mocna gleba i do tego bryły to strach się bac wydaje się ze zaraz odpadnie i nie robi tej roboty na dłuższą metę jeśli masz ciężkie gleby i dużo kamlotów to paco nie zda egzaminu. w nowszych masz siłownik którym możesz troszkę zmieniac docisk chyba, ale to niech się wypowiedzą ci co maja II generację. w tym roku po rzepaku paco nie zdało u mnie egz a wał cam. i owszem.
co do wału ciężkiego na przedni tuz to mi to rozwiązanie nie pasuje
za bardzo obciąża przód ciągnika (obrót)
może poza ciąganym za pługiem alternatywą będzie wał pchany przed siewem bezpieczniejsze ale nie uprawi zaraz po orce.

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 12:03.
Cytowanie poprzedniego posta

kujawy to jes to!!!!!

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:27

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Docisk nie jest regulowany siłownikiem, siłownik służy do wynoszenia wału. Na bryłach trochę Paco wyciąga pług, ale wtedy trzeba go wkręcić i bronki pogłębić, żeby bryły utarły i pocięły. Ja mam jeden z prostszych, ale jak weźmiesz podwójny i na dużych kołach to nawet na ciężkich ziemiach będzie Ci dobrze uprawiał. Nie wiem, jakie te Wasze ziemie ciężki i brylaste, ale ja przy przewadze ziem średnich jestem zadowolony z efektu.

#46 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:30

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Wał Rabe

bobek doprawi ci to paco? naprawdę sprawdzałem nie hu hu .
ja pracowałem na s 480mm + własnej roboty grabcie paco używane
koła się wyginały a koszt ich wymiany nie mały :lol:
tak już wykraczając dalej po za ten temat to jeśli mam dac 100tys za pług em (golas) z paco s 480 to jakoś wole wal ciągac za pługiem.

Edytowany przez andrzej2110, 14 czerwiec 2010 - 12:00.
Cytowanie poprzedniego posta

kujawy to jes to!!!!!

#47 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:48

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Na coś takiego to tylko kombinacja ciągana. Mam coś podobnego ale ot jest jedynie nie całe 10% całego gosp. Ona taka z natury, czy uprawiana na mokro?

#48 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 22:53

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? [quote name='Profil usunięty' date='29 December 2009 - 22:48' timestamp='1262123317' post='432450']
Na coś takiego to tylko kombinacja ciągana. Mam coś podobnego ale ot jest jedynie nie całe 10% całego gosp. Ona taka z natury, czy uprawiana na mokro?

to jest sucho mokro to słabo sie odkleja od odkl (tłusta) tak szczerze to u mnie i paco i wał by sie przydał( mozaika od I-V) ale padło na wal ciągany + pług (nie kv em) choc po orce es miałem wielką chęc kupic nowego kv ale cena mnie dobija.
kujawy to jes to!!!!!

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2009 - 08:33

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Obecnie na tej najcięższej mam pszenice także, jak będę orał to postaram się coś wstawić.

#50 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 13:22

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Ja mam taki ale niepolecam nikomu. :lol: Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Unia Ibis XXL5 + wał terra - strona 3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kasbak

kasbak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:01

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Moje wyrazy współczucia.Polska podróbka pakomatu.

#52 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:19

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? planuje kupic wal Jak wygląda transport wału na polu czy plug musi orac zeby ciagnac wał czy moge np na drugi koniec pola ciagnac wal bez orania ??

#53 Share heniu15

heniu15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 16:18

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał?

z tego co gadalem z gosciem z kvernelanda i z jednym traktorzysta to wal to jest to samo co jedna odkladnia w plugu - czyli zapotrzebowanie okolo 20-30km

Ma rację, ale to się tyczy packomatu, co do ciągnietego na ramieniu campbela, zapotzrebowanie na uciąg zależy od rodzaju gleby średnicy pierścieni i kąta natarcia pierścienia, na piachu campbel potrafi zapaść się po oś i zbierać nawet ponad 40 KM
Heniu

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2010 - 16:29

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Opór podłoża jest ściśle powiązany ze średnicą, kątem natarcia pierścieni, ale równie ważnym czynnikiem jest masa... :)

#55 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 sierpień 2010 - 13:09

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Jak ten wał na przód ciągnika wpływa na stabilność ciągnika podczas pracy, wyciąga go z bruzdy? Czyli jak się ciągnik zachowuje podczas orki z tym wałem.

#56 Share celtis

celtis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 18:53

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Witam, ile może ważyć pojedynczy wał cambella 1,2m i jakie może stawiać opory?

#57 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 styczeń 2011 - 09:11

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Chłopaki odświżam temat, chcem się dowiedziec jaki wał bedzie lepszy zrobiłem już ramie (packomat) do pluga i został mi tylko wał i właśnie nie wiem jaki zrobic czy dac jeden rząd porządnej kolczatki czy też wał strunowy taki konkretny czy może jednak rurowy srednica 50cm??? Ziemie mam 4-5 klasa nie są one zabardzo ciężkie, mi nie chodzi o rozbrylenie gleby tylko o jak najwieksze jej dociśnięcie. Prosze o podpowiedzi.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2011 - 10:13

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? Najlepsze dociskanie podglebia oferują wały pierścieniowe i otwarte. Kolczatka pracuje punktowo i płytko około 5 cm, dobrze kruszą, ale głębiej słabo ugniatają, wał kolczasty jest dobrym uzupełnieniem wału Campbella albo innego wału o działaniu wgłębnym. Strunowy zagęszcza wierzchnią warstwę, intensywność działa silnie zależna od prędkości i ma właściwości raczej doprawiające aniżeli stricte ugniatające. Jeżeli nie masz kamieni, nie orzesz na mokro to rurowy mógłby być ok, ale musiałby mieć gęsto ułożone rury, dodatkowe dociążenie, bo sam w sobie jest lekki. Z tym, że nawet ciężki rurowy nie zastąpi tradycyjnego wału Campbella. :)

#59 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2494 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 22 styczeń 2011 - 15:22

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? No ale sluchaj ile waży Cambell wlasnie 200-300kg bo mi trzeba cos okolo 2m szer, to ja nie wyobrazam sobie gibnac pluga z takim wałem na packomacie, no też tak mysle nad rurowym jak mówilem srednica 50cm i 8-10 strun(rur) planuje dac taki wał jak w agregacie Metal-fach bo to kilka minut i mam takowy wał, mówiąc dla kolegi to po robocie na zakładzie by wyspawał odrazu.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 18:34

Pług z wałem zagęszczającym czy osobno pług i wał? panowie i konstruktorzy made in garage
mam taką sprawę

mam wał cambella i chce go przyczepić do pługa obrotowego
wał nie ma tych uchwytów pod pług jest on typowo ciągany wał
a ja chciałbym go jakoś skompletować z pługiem tylko w jaki sposób ??
a może jakoś go zaczepić na przedni tuz tylko ze to obrotówka a orać na zagony nie chce

może wy macie jakieś pomysły
pomóżcie
chciałbym to zrobić do wiosny