Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja elektryczna łączona + alternator

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 23:02

Instalacja elektryczna łączona + alternator Witam. Zastanawiam się nad zakupem tej instalacji elektrycznej http://www.sklepdlar...824/produkt.htm oraz tego alternatora http://www.sklepdlar...0/1/produkt.htm czy jedno z drugim będzie współgrać? Czym różni się instalacją łączona od zwykłej? Czy taka instalacja zawiera wszystkie przewody takie jak do świateł itp?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja elektryczna łączona + alternator Dzisiaj, 06:40
  •  

#2 Share KTO162rolniczy

KTO162rolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 00:42

Witam trzeba się spytać w sklepie z tymi instalacjami łączonymi czy jest tam miejsce na światła z przodu i z tyłu oraz pod gniazdo dla przyczepy dla upewnienia się.

Moim zdaniem to powinna być uwzględniona dla światła bo troszkę tego kabla jest na stronie podanym przez Ciebie.

Czym się różni od zwykłej, to ja myślę że od tej starej instalacji z prądnicą, z regulatorem zewnętrznym elektromechanicznym.

No i też z biegunowością, przy zamianie na alternator to mamy minus na masie ciągnika, a stara prądnica miała plus na masie ciągnika.

Chociaż są alternatory specjalnie z plusem na masie, ale ja to rzadko widuję dlatego że jest większość sprzętów elektrycznych czy elektronicznych do poprawnej pracy potrzebuje minus na masie.

Tak od siebie, czy nie wolisz sam założyć instalację elektryczną z lepszych kabli kupionych przez Ciebie i być może taniej by to wyszło?

Tak samo z alternatorem jak masz jakiś tam w domu luzem i sprawny (nie ważne od czego) to nie trzeba będzie kupować bo po co, chyba że przyjmią stary, a nowy kupisz za połowę tej ceny to rozumiem jeśli jest taka możliwość:).

Jeśli nie czujesz się na siłach z elektryką zakładając od podstaw to wtedy możesz kupić tylko upewnij się że dobrze kupujesz albo czy nie lepiej samemu bo schematów jest pełno:)

Pozdrawiam

#3 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 06:38

Instalacja elektryczna łączona + alternator Alternator miałem od poloneza i mi padł. Ciągnik ma 30 lat od nowości u mnie i nikt nigdy na elektrykę nie patrzył i doszło do tego że się wszystko popsuło nawet nie wiadomo kiedy. Co do zrobienia własnej to po prostu mi się nie chce. Czy te mają aż takie złe kable?

#4 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 18 marzec 2015 - 07:19

Instalacja elektryczna łączona + alternator ursus waryński wypuścił swoje instalacje przekrojami przewodów robione na oryginał i nie są jakoś b. drogie, może warto się nią zainteresować.
Na farmexpert takie widziałem.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#5 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 07:31

Z tego co wyczytałem to łączona od zwykłej różnie się tym że zwykła jest pod prądnicę a łączona pod alternator.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 18 marzec 2015 - 08:10

Ale kombinujecie. Instalacja łączona nazywa się tak dlatego, że wszystkie elementy połączone są wg. schematu. Oczywiście tylko teoretycznie, bo przy montażu i tak trzeba rozwalić wszystko i podłączać od nowa, bo nic nie pasuje. Natomiast w zwykłej są wszystkie elementy, ale połączyć trzeba samemu. 

Alternator miałem od poloneza i mi padł. 
To dlaczego go porządnie nie zregenerujesz, tylko kupujesz chińskie badziewie, które ledwo wytrzyma gwarancję?

#7 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 09:28

ostatnio montowałem instalację gotową za 130zł, niby oryginał Ursus, jak dla mnie ok, przekroje w porządku, i w dodatku podłączona wg. schematu, a nie tak jak ta z linku, połowy kabli nie ma i nie podłączona

#8 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1143 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 10:08

Nie kupuj tego badziewia!! U mnie na starej były światła ale przy okazji remontu założyliśmy nową bo w stara stwardniała i kabelki się łamały. To była największa głupota, po dwóch latach jest tylko jedno światło z przodu szajs kabelki jak włoski, konektory śniedzieją i schodzą z kabli. Przybieram się do zrobienia całej instalacji, ale przy wskaźnikach, regulatorze i stacyjce może być trudno, więc szukam teraz człowieka który mi to zrobi od podstaw...

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:01

Przecież cena takiej instalacji mówi za siebie. Popatrzcie sobie na cenę 1 m przewodu Lgy. Wynosi ona w detalu 0,60-0,70zł. Hurtowo można kupić za 60% tej ceny, ale i tak sam materiał na taką instalację kosztuje 150zł. Więc jak ktoś sprzedaje w detalu za 130zł to na 99% taka instalacja jest produkowana w chinach.

#10 Share marian27545

marian27545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 13:16

Niedawno robiłem remont c4011, kupiłem sobie nową instalację łączoną i sam powywalałem przewody, które uznałem za zbyt małego przekroju. Koszty były trochę większe ale teraz mogę światła włączyć na cały dzień, i wszystko inne co mi się podoba i wiem, że nic się nie grzeje i nie zpali.

Edytowany przez marian27545, 18 marzec 2015 - 13:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 13:23

jak mam kupić gotowca, a potem większe pół robić od nowa, to wolę zrobić od podstaw całość, według schematu, i mam parę lat spokoju

#12 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4014 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:30

No i też z biegunowością, przy zamianie na alternator to mamy minus na masie ciągnika, a stara prądnica miała plus na masie ciągnika.
Chociaż są alternatory specjalnie z plusem na masie, ale ja to rzadko widuję dlatego że jest większość sprzętów elektrycznych czy elektronicznych do poprawnej pracy potrzebuje minus na masie.

Jeszcze nie widziałem C-360 z + na masie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#13 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:38

pewnie koledze się z C-330 pomyliło

#14 Share Fendt308lsa

Fendt308lsa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:26

Nie polecam jak dodać post ? na forum

#15 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:23

Instalacja elektryczna łączona + alternator Jednak wezmę tą http://farmexpert.pl...odukt13087.aspx i ten http://farmexpert.pl...produkt680.aspx instalacja pod pradnice czy będzie problem to pod ten alternator podpiąć? czy ten alternator będzie w porządku? czy może ktoś podrzucić schemat sprawdzony do takiego alternatora?

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:40

Kolego ja kiedyś poleciałem na NOWY tani rozrusznik do ciągnika i po 3 miesiącach padł, po małej modyfikacji działa do dziś. Alternator w dobrym stanie kupisz na każdym szrocie co złomują auta (u nas kupowałem za 50 zł + 30 zł łożyska) i mamy "nowy" alternator solidnej konstrukcji.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#17 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 18 marzec 2015 - 22:12

http://www.agrofoto....ternator-c-360/ ja miałem coś takiego, po znajomości 40zł i działał pięknie. Do MTZa też mam ze szrotu, trochę nowszy, żebrowany ale za niego już 50zł musiałem dać. Daj sobie spokój z tymi "nówkami", na pewno masz w pobliżu szrot żeby coś sobie wybrać a jak nie to zagadaj z @elektrotechnikiem on coś ciekawego będzie miał.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#18 Share wierzba1272

wierzba1272

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektryka

Napisany 19 marzec 2015 - 00:24

Kup alternator z Poloneza, albo starszego Boscha np z VW Golfa II itp, sprawdź łożyska, szczotki, wymień co trzeba, wyczyść go i masz spokój na lata.

UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

#19 Share luki530

luki530

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 07:49

Instalacja elektryczna łączona + alternator Dobra zostawiam już kwestię alternatora, zostaje pytanie czy ciężko będzie podłączyć alternator oraz jak to zrobić pod tą instalacje http://farmexpert.pl...odukt13087.aspx która jest robiona pod pradnice?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 08:00

Na temat zmiany prądnicy na alternator napisano już chyba wszystko. Poszukaj w dziale elektryka.