Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 zakup ciagnika

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamikrystian

kamikrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:35

T-25 zakup ciagnika

Witam

Planuje zakupić Ruska T-25.

Jakie macie opinie na temat tego ciagnika ? Co jest pozytywne a co negatywne w tym ciagniku ?

Na co zwracać szczególnie uwagę podczas kupna ? Co się najcześciej psuje ? Co was zaskoczyło ?

Dodam że nigdy nie miałem ciagnika i nie jestem ekspertem czy cos pracuje dobrze prawidłowo , może jakieś podpowiedzi .

Pozdrawiam

Dziekuje za pomoc :) Jestescie WIELCY :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 zakup ciagnika Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 17 marzec 2015 - 21:55

T-25 zakup ciagnika

Masz cały temat o T-25 przeczytaj uważnie i będziesz wszystko wiedział. Nie ma sensu pisać kolejnego tematu. Pozdrawiam 

KPK KUMURUN TEAM

#3 Share kamikrystian

kamikrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:48

T-25 zakup ciagnika

można poprosić link bo nie mogę sie odnaleźć na tym forum ?

#4 Share piotrekstok

piotrekstok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 16:44

T-25 zakup ciagnika po prostu posprawdzaj siłownik tylny lubi cieknąć, skrzynia na 2 wajchy wygodniejsza, a po za tym podstawa silnik, pompa oleju czy głośno działa, niekiedy jest tak że u mnie klawiatura się luzowała i był stukot też sprawdź, oś przednia czy nie ma luzów na środku, ja mam swojego od nowości bez remontu tylko takie tam drobne awarie jak pisałem, ale teraz mało pracuje ale przerobił już 3042 mtg. ;D

#5 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:21

T-25 zakup ciagnika

Dla mnie na plus to chłodzenie powietrzem i dobrze wykonany trwały silnik oraz oryginalna cicha kabina, małe spalanie bo tylko 25-30 km no i jedna dźwignia mała od kolumny jako rewers a druga duża z wycięciami w blasze na biegi, wiec nie pomylisz nigdy biegów, biegi bardzo dobrane do każdej pracy i jest ich 6. Minus kiepski udźwig i ściąganie w bok podczas jazdy na wprost bo ten typ tak ma, wysoki męka przy wsiadaniu/wysiadaniu, jednostopniowe sprzęgło, dźwignie rozdzielacza stopniowe a nie pływające - koszmar w kultywatorowaniu, orce itp. Co chcesz nim robić?. Ja nie wyobrażam sobie nim orać pługiem UG 2-e skiby bo za lekki i za mało km 25-30. Z musu jak już desperacko. Ale ideał do zarabiarki 7-dmio gwiazdowej, polskiej sadzarki na lekkie ziemie i płaski teren pomimo, że czasami zakopuje się jak ziemia twarda i musi zejść osoba z sadzarki, obsypnika 3-ki, lekkich bronek i bron 3-ek średnio ciężkich. Jak zrobi się ślad na polu pooranym to i jakoś tam idzie wywalanie obornika polskim dwuosiowym rozrzutnikiem na pełno nawalonym przepalonym złotem czy świeżym. I niemym jak wyżej koledzy mówią na dwie wajchy bo są dwa typy w oryginalnej kabinie jak wyżej opisałem i takie do 80lat z baldachimem zamiast kabiny na dwie duże wajchy i tam to trzeba się namachać

#6 Share DionizyZlotopolski

DionizyZlotopolski

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:34

T-25 zakup ciagnika jak za wysoki to mozna obniżyć ja mam pływający podnisnik (góra dół i taki ze można go podnosić i obniżać rekami) wajchy do biegów musze byc 2 bo to bardzo wygodne i samo to ze papiernicza 6 do tylu to duzy plus

#7 Share piotrekstok

piotrekstok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:39

T-25 zakup ciagnika ja mam orginalną kabine i dwie wajchy wygoda bo, ja mam go z 86 r

#8 Share kamikrystian

kamikrystian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:08

T-25 zakup ciagnika

Dzieki za uwagi :)

Ogólnie to troche w ogrodnictwo.

Ale czasmi cos zarorać,pobronować itp dobrze by było :)

A jakie uwagi podczas jazdy można zauważyć że cos zle pracuje ?

Oraz ile motogodzin taki w miare ( nie zajezdzony) powinien mieć ?

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:57

T-25 zakup ciagnika

Obserwuj cisnienie na minimalnych obrotach po zagżaniu

#10 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:17

T-25 zakup ciagnika

Żeby go zagrzać chociaż do sześćdziesięciu stopni (olej) to trzeba czasu i obciążenia - nie wyobrażam sobie jak można to zrobić podczas oględzin i który sprzedający się na to zgodzi. Minimalne ciśnienie  rozgrzanego oleju na wolnych obrotach wynosi 0,8 atm. Kamikrystian, choćbyśmy Ci tu napisali złote rady to i tak ich za bardzo nie wykorzystasz bo po pierwsze: nie miałeś wcześniej ciągnika i po drugie: nie miałeś wcześniej "ruskiego" ciągnika :) Nowego nie kupujesz więc wiadomo że będzie w jakimś stopniu wszystko zużyte - nie będziesz w stanie ocenić czy jeszcze da się z tym pracować czy już trzeba wymienić. Polecam skorzystanie z usług doradczych chociażby jakiegoś "kumatego" użytkownika takiego ciągnika. Bez tego możesz liczyć tylko na szczęście...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrekstok

piotrekstok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:18

T-25 zakup ciagnika hmm, skrzynie rozpoznasz jak zaczyna ją słychać podczas jazdy, u mnie przy przebiegu 3042 mtg tak sporadycznie i cicho ją słychać :) kolego jak był dobrze dbany to mtg dużo ci nie dadzą bo może mieć 1000 mtg i dziadostwo większe jak inny co ma 2000 mtg. oceń stan techniczny i udanego zakupu :)

#12 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:19

T-25 zakup ciagnika

Kolego DionizyZlotopolski jak obniżymy to będzie za niski i w pole nie bardzo już bo zawiśnie jak się tyci zakopie. A skąd masz pływający rozdzielacz bez pozycji: podnoszenie opuszczanie docisk?. Oryginalnie każdy ma na skoki z pozycją i trudno tym precyzyjnie operować bo albo za głęboko nam idzie albo za płytko. 

#13 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:51

T-25 zakup ciagnika miałem wladimirca, później c330 i powiem Ci ze c330 to o wiele lepszy ciągnik, można powiedzieć ze pod każdym względem, wladimirca pamiętam jako bardzo awaryjnego, pracowal na malym gospodarstie a psul się na okraglo, jak nie silnik to skrzynia i ciagle cos. był wzięty nowy i już na początku były z nim problemy, później była kupiona 25 letnia 30 stka, ciągnik prawie bezproblemowy, ciągnik naprawdę udany. dlatego przemysl, czy jednak nie lepiej kupic c330, troszkę dorzucisz i będziesz miał ciągnik, a nie jakies ruskie gowno.

#14 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:04

T-25 zakup ciagnika

Kolego DionizyZlotopolski jak obniżymy to będzie za niski i w pole nie bardzo już bo zawiśnie jak się tyci zakopie. A skąd masz pływający rozdzielacz bez pozycji: podnoszenie opuszczanie docisk?. Oryginalnie każdy ma na skoki z pozycją i trudno tym precyzyjnie operować bo albo za głęboko nam idzie albo za płytko. 

O co ci chodzi z tym podnośnikiem? Do góry jest podnoszenie, na środku utrzymywanie pozycji, w dół docisk, a na full w dół jest opuszczenie i pływanie (wajcha nie wraca w położenie neutralne, pozostaje w położeniu dolnym). Poczytaj i zrób sobie rozdzielacz http://www.agrofoto....nej-podnosnika/

Edytowany przez dzarjan8111, 18 marzec 2015 - 21:11.

#15 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 09:45

T-25 zakup ciagnika

Chodzi o to, że T25A ma dziadowski rozdzielacz na skoki, który jest kiepski do wyczycia i nie precyzyjny do prac precyzyjnych jak orka, kultywatorowanie itd. Już daje przykład bardzo objaśniający o co chodzi. Podepnij owijarkę do balotów do T25A i do mających pływające regulacje jak C330, C360, MF255-3512 i każdego innego traktora i włączaj i wyłączaj owijanie i powiedz mi gdzie to zrobisz z wyczuciem, płynnie nie szarpiąc owijarką, że mało łańcuch się nie urwie?.

#16 Share Konrad2112

Konrad2112

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:23

T-25 zakup ciagnika

Do @kamikrystian , kupuj tylko ruska wyprodukowanego do 82 roku są twarde i nie zawodne  później robiono coraz gorsze . Rada  do niegramotnych w obsłudze Władka np: orce gdy się grzebie < ustawiasz głębokość orki > podnosisz koło  kopiujące o 5 cm wyżej>  jadąc opuszczasz plug jak zagłębi się do koła szturchniesz na moment wajchę podnośnika  do góry > efekt taki że Iwan ciągnie jak byś mu ze 400kg obciążniki założył

#17 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:33

T-25 zakup ciagnika

Wrzuć iwanowi na tył po dwa obciążniki i po problemie w c 360 w trójkach tak robię a iwan z obciążnikami od c 328 śmiga aż miło.

#18 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 22:05

T-25 zakup ciagnika

kolega dobrze radzi orałem kiedyś t25 z obciążnikami od 30 tki i super idzie to wada tego traktora że ma tył lekki zresztą to samo c330 bez obciążników

#19 Share matrixXDPL

matrixXDPL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:34

T-25 zakup ciagnika Traktor bardzo dobry na małe tereny.Niezawodny silnik,chłodzony powietrzem.Pług 2 skibowy, brony 5 ciągnie na luzie.Pracuje na nim o 6 lat.Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 26 lipiec 2015 - 20:38

T-25 zakup ciagnika

Mój tam na luzie nie ciągnie, trzeba bieg włączyć.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.