Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej w bloku silnika Ursus C-330

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 14:10

Witam, niedawno temu mój ursus c 330 miał robiony remont silnika, w silniku było robione dosłownie wszystko, ciągnik jest już dotarty, i niedawno temu gdy spuszczałem wodę z bloku zauważyłem, że są w niej śladowe ilości oleju, nie ma go tam dużo, gdy złapię trochę wody z bloku, np w wiaderko zauważalne są małe czarne plamki oleju, może ktoś z was miał podobny problem, czy też ma tak być może po dotarciu ? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej w bloku silnika Ursus C-330 Dzisiaj, 03:31
  •  

#2 Share Zefir

Zefir

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 14:28

u mnie było tak samo tylko że jeszcze z komina kapało na maskie wymieniłem jeszcze raz tuleje tłoki  i było dobrze tylko ze za 2 razem wsadziłem orginalne

#3 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:14

Olej w bloku silnika Ursus C-330 kto ci składał ten silnik, może nie dopatrzyl i wsadził ci tuleje a w miejscu tych oringów na dole tuleji w bloku były wrzery korozyjne jak nie umył rozpuszczalnikiem i nie zapaprał silikonem czerwonym to może tam walić albo gdzieś przy głowicy. Nie zagotowaliscie go gdzieś czasem w zimie bo niektórzy leją wodę i na mrozie chwyta w kolanie na dole i nawet jeśli gorącej wody na lejesz to masz mały obieg i nie wejdzie tyle ile ma być ..?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:32

witam , po prostu mechanik umył cały blok w środku ON i dlatego masz takie objawy . 

#5 Share janbaa12

janbaa12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:32

Olej w bloku silnika Ursus C-330 To jest pewne że uszczelka pod głowicą ci poszła mogła mieć duże w

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share xUrsusekc330x

xUrsusekc330x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:40

Ciągnik nie został zagotowany, a jak paliłem go w zimie, to zalałem ciepłej wody i od razu odpalałem, a później od razu tą wodę po zgaszeniu spuszczałem, także raczej wody nigdzie nie przyłapało, może właśnie mechanik coś spaprał przy składaniu, to poważny problem i trzeba coś z tym robić szybko czy też można to obserwować ?