Farmer

Mycie wymienia u krów

Polecane posty

Fenol    4

nikt nie pisze jak jest z bakteriami ile przy ilu sztukach jakim myciu i jakim wycieraniu, u mnie problem masz jak jest wiecej niż 100tyś(Kościan) bakterii ale to jest przecież nie możliwe osobiście uważam że aby załapać te 100tyś to trzeba nasrać do zbiornika u mnie mycie na mokro szmatką mokrą z tym że dla każdej krowy inna szmatka (po prostu zawieszamy ją na konwi) a pożniej papierowy ręcznik do sucha, po doju dipping metoda bardzo tania przeciętnie mam 12tyś bakterii co jakiś czas dokładne mycie dojary mam 10 krów...pozdro


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja doje 60 krów,każdą krowe myje oddzielną szmatką po doju dipping i nigdy nie miałem więcej niż 10 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

popieram sidroberta. sucha czysta szmatka , szybkie wytarcie i zakładam kubki.bakterii średnio 12-15 tys.nie bawię się w jednorazowe ścierki lub noszenie wiaderek z wodą i kilkoma ścierkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
80 krów i taki mały zbiornik,to jak często do ciebie po mleko jeżdżą???

 

No teraz to jak co drugi dzień przyjeżdżają to trzeba do beczek przepompowywać, przydałby się zbiorniczek 3 tys.

Ale latem to już codziennie będą przyjeżdżać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0
co cię bakterie obchodzą - "bayer".

mleko jest w najwyzszej klasie, jeżeli by tak nie było i za jakieś bakterie by dostawało się w plecy po cenie, to by nie opłaciło się robić przy tych krówkach.

widzę że odezwali się zwolennicy nie mycia i nie moczenia wymion dla krówek jeżeli jest to nieuzasadnione obesranymi cyckamki-dosłownie. popieram was i też uważam że nie ma co sobie dodatkowej roboty nadawać i problemów stważać, czyste ładne wymie u krówki przed dojeniem, szybka kontrola ręką po cycuszkach i zakładasz aparat udojowy.

40 krówek jedna osoba w 1 godzinę krówki wydojone. (no maksymalnie do 1godz.15min.)

ty a jaką ty gościu masz wydajność z obory?? i ile aparatów udojowych masz?? takie pytanko szybkie

a po drugie "instrukcja obsługi krowy" mowi iz czynnosci poprzedzajace doj powinny wynosic 100-120 sekund, czyli masaz mycie itp

a jak zastosujesz szybka kontrola ręką po cycuszkach to cos mi sie wydaje ze rąk nie miałeś mytych?? no nie?!! czyli grzebałeś w gówienku a potem tą samą rączką za strzyki łapiesz, potem zakładasz kubek udojowy, PRAWDA?? i bakteryjki z rączki na strzyki lecą, powodzenia z lekarzami wet w przyszlości, PAMIETAJ lepiej zapobiegac niz leczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie jest 21 sztuk i każdą przed dojeniem myje się wilgotną szmatką, potem wycieranie do sucha, myje się nawet jak jest teoretycznie czysta. Bakterie na poziomie 10tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

miało być o myciu, a wyszły zawody kto ile i w jakim czasie.

kolego - arszczecin:

-na 40 krówek chala udojowa 2x4 przy oborze wolnostanowiskowej - polecam inne moje posty trochę pisałem o oborze.

-twoja instrukcja -"instrukcja obsługi krowy" - jak nie masz nnnych problemów to możesz to robić z książką i zegarkiem w ręku

-i nie zabardzo wiem o jakim ty guwienku piszesz, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć osranej krowy jak już się zdaży - nic prostszego - myjesz i po gówienku i rączka czysta.

GRABA.

jak już pisałem wyżej że są też zwolennicy nie mycia i nie wycierania, i nie mają wiekszych problemów.

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

2 x 4 Auto Tandem a 2 x 4 Rybia Ość to 2 różne przepustowości, wystarczy niech się jedna krowa dłużej doi.

 

2 x 3 AT = 2 x 4 RO :( I nie ma bata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

mój teść zawsze myje wymię krów wilgotną szmatką, następnie wyciera osobną szmatką do sucha i przeddaja do kubka mleko. Każda krowa jest zawsze myta dokładnie - mimo iż wygląda na czystą. Mleko ma zawsze w klasie extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszczecin    0

SIDROBERT odpowiadam:

1 Sorki nie chciałem sie ścigać, żadne zawody mnie nie interere-SORRY!

2 "Instrukcja obsługi krowy" hehe taki żarcik, głownie chodziło mi o to, że mycie krowy to taka "GRA WSTĘPNA", masaż itp ma pobudzić do wydzielania oxytocyny o to mi chodziło

3 co do gówienka to chodziło głównie o to iż przy dojeniu niekiedy dotkniesz krowy ręką czy gdzies ręke niechcący upaćkasz a potem lecisz po wymieniu, ale to drobnostki chociaż ważne

4 nawet ślepy zauważy upierdzieloną krowe lecąc ręką hehe

5 gdy zaczynają sie problemy właśnie szczegóły są ważne

ale spoko nie kłóćmy sie TO NIE JEST NIC OSOBISTEGO jeden lubi las drugi córkę leśniczego, a ja to i to

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas zawsze są myte na mokro potem wycierane i zdajane. Przez parę lat nie było problemów z bakteriami ale ostatnio coś zaczęło sie psuć i to nie tylko u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

dziś czytałem w książce o mleczarstwie że za każdym razem całe wymię powinno być umyte szczególnie dokładnie pachwiny między nogą w wymieniem ciepłą wodą ze środkiem dezynfekującym(znajomy tak zrobił i tak strzyki popękały że krew leciała) i przez ok min robić masaż żeby oksytocynę wytworzyła.ja u siebie myje każdorazowo strzyki ,czasami całe wymię jak jest bardzo brudne.Myje ciepła wodą z płynem rolsan i jest git.mam ok 10-15 tys bakterii.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dziwne to wszystko ojciec chucha dmucha i czyściutko a jak pracowałem w Szkocji to wymiona gazetą raz i nie ważne czy gówno zostało mleko i tak było ok....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj