Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie wymienia u krów

38 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:01

Mycie wymienia u krów

u nasz jest 40 krówek i nie wycieramy tych wymion, a jak która brudna czy się upaskudzi to mycie pod bieżącą ciepłą wodą - oczywiście jest to możliwe na chli udojawej, a życzę powodzenia z wycieraniem tylko ile tych czustek zużyjesz i czy wymię będzie czyszciejsze niż po myciu takiej ugnojonej krowy,
nie mówię że wszystkie krowy myjemy tylko te które trzeba jak się uwali, a pozostałe jak czysta to nie zawracamy głowy myciem ani wycieraniem, a na bakterje jeszcze jest kilka czyników które wpływają aby nie poszły w górę- w każdym bądź razie nie mamy z bakteriami problemów.
a co do masażu wymienia to dużo od sztuki krowy zależy czy odrazu oddaje mleko czy też potrzebny jest masaż , a jak taką krowę rozpieścisz i przyzwyczisz to cały czas przed dojeniem będzie chciała masażu, a z tymi masażami to można bawić się przy 5-15 krówek a jak więcej masz to nikt tym głowy nie zawraca.

nie masz problemów z bakteriami to znaczy ile masz bakterii???? ja myje każdą krowe i zawsze włączam masaż na początku dojenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie wymienia u krów Dzisiaj, 15:37
  •  

#22 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 09:55

Mycie wymienia u krów co cię bakterie obchodzą - "bayer".
mleko jest w najwyzszej klasie, jeżeli by tak nie było i za jakieś bakterie by dostawało się w plecy po cenie, to by nie opłaciło się robić przy tych krówkach.
widzę że odezwali się zwolennicy nie mycia i nie moczenia wymion dla krówek jeżeli jest to nieuzasadnione obesranymi cyckamki-dosłownie. popieram was i też uważam że nie ma co sobie dodatkowej roboty nadawać i problemów stważać, czyste ładne wymie u krówki przed dojeniem, szybka kontrola ręką po cycuszkach i zakładasz aparat udojowy.
40 krówek jedna osoba w 1 godzinę krówki wydojone. (no maksymalnie do 1godz.15min.)

#23 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 10:10

Mycie wymienia u krów zacznijmy od tego czy wogóle używasz kubka do dipingu i zasklepiasz krowom strzyki?? po moim płynie Trzeba wymie umyć( godzina 15 min. to i tak długo,ja w godzine i 20 min. doje 60 krów)

#24 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 13:46

Mycie wymienia u krów U Panowie ja 80 doje 1,5 godzinki ;)

#25 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 15:48

Mycie wymienia u krów

U Panowie ja 80 doje 1,5 godzinki ;)

80 krów i taki mały zbiornik,to jak często do ciebie po mleko jeżdżą???

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 17:02

Mycie wymienia u krów nikt nie pisze jak jest z bakteriami ile przy ilu sztukach jakim myciu i jakim wycieraniu, u mnie problem masz jak jest wiecej niż 100tyś(Kościan) bakterii ale to jest przecież nie możliwe osobiście uważam że aby załapać te 100tyś to trzeba nasrać do zbiornika u mnie mycie na mokro szmatką mokrą z tym że dla każdej krowy inna szmatka (po prostu zawieszamy ją na konwi) a pożniej papierowy ręcznik do sucha, po doju dipping metoda bardzo tania przeciętnie mam 12tyś bakterii co jakiś czas dokładne mycie dojary mam 10 krów...pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#27 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:11

Mycie wymienia u krów ja doje 60 krów,każdą krowe myje oddzielną szmatką po doju dipping i nigdy nie miałem więcej niż 10 tyś.

#28 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 18:17

Mycie wymienia u krów popieram sidroberta. sucha czysta szmatka , szybkie wytarcie i zakładam kubki.bakterii średnio 12-15 tys.nie bawię się w jednorazowe ścierki lub noszenie wiaderek z wodą i kilkoma ścierkami.

#29 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 20:57

Mycie wymienia u krów

80 krów i taki mały zbiornik,to jak często do ciebie po mleko jeżdżą???

No teraz to jak co drugi dzień przyjeżdżają to trzeba do beczek przepompowywać, przydałby się zbiorniczek 3 tys.
Ale latem to już codziennie będą przyjeżdżać ;)

#30 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 19:37

Mycie wymienia u krów

co cię bakterie obchodzą - "bayer".
mleko jest w najwyzszej klasie, jeżeli by tak nie było i za jakieś bakterie by dostawało się w plecy po cenie, to by nie opłaciło się robić przy tych krówkach.
widzę że odezwali się zwolennicy nie mycia i nie moczenia wymion dla krówek jeżeli jest to nieuzasadnione obesranymi cyckamki-dosłownie. popieram was i też uważam że nie ma co sobie dodatkowej roboty nadawać i problemów stważać, czyste ładne wymie u krówki przed dojeniem, szybka kontrola ręką po cycuszkach i zakładasz aparat udojowy.
40 krówek jedna osoba w 1 godzinę krówki wydojone. (no maksymalnie do 1godz.15min.)

ty a jaką ty gościu masz wydajność z obory?? i ile aparatów udojowych masz?? takie pytanko szybkie
a po drugie "instrukcja obsługi krowy" mowi iz czynnosci poprzedzajace doj powinny wynosic 100-120 sekund, czyli masaz mycie itp
a jak zastosujesz szybka kontrola ręką po cycuszkach to cos mi sie wydaje ze rąk nie miałeś mytych?? no nie?!! czyli grzebałeś w gówienku a potem tą samą rączką za strzyki łapiesz, potem zakładasz kubek udojowy, PRAWDA?? i bakteryjki z rączki na strzyki lecą, powodzenia z lekarzami wet w przyszlości, PAMIETAJ lepiej zapobiegac niz leczyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:34

Mycie wymienia u krów @arszczecin masz racje

#32 Share Folenka

Folenka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:muzyka, grafika, siatkówka, psy

Napisany 12 marzec 2008 - 16:40

Mycie wymienia u krów U mnie jest 21 sztuk i każdą przed dojeniem myje się wilgotną szmatką, potem wycieranie do sucha, myje się nawet jak jest teoretycznie czysta. Bakterie na poziomie 10tysięcy.
Sprzedam jałówkę wysokocielną i cieliczkę HF, ogłoszenie w dziale Giełda.

#33 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 18:45

Mycie wymienia u krów miało być o myciu, a wyszły zawody kto ile i w jakim czasie.
kolego - arszczecin:
-na 40 krówek chala udojowa 2x4 przy oborze wolnostanowiskowej - polecam inne moje posty trochę pisałem o oborze.
-twoja instrukcja -"instrukcja obsługi krowy" - jak nie masz nnnych problemów to możesz to robić z książką i zegarkiem w ręku
-i nie zabardzo wiem o jakim ty guwienku piszesz, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć osranej krowy jak już się zdaży - nic prostszego - myjesz i po gówienku i rączka czysta.
GRABA.
jak już pisałem wyżej że są też zwolennicy nie mycia i nie wycierania, i nie mają wiekszych problemów.

Edytowany przez robertbara, 18 marzec 2008 - 19:10.
Ort.

#34 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 19:12

Mycie wymienia u krów 2 x 4 Auto Tandem a 2 x 4 Rybia Ość to 2 różne przepustowości, wystarczy niech się jedna krowa dłużej doi.

2 x 3 AT = 2 x 4 RO :( I nie ma bata

#35 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:47

Mycie wymienia u krów mój teść zawsze myje wymię krów wilgotną szmatką, następnie wyciera osobną szmatką do sucha i przeddaja do kubka mleko. Każda krowa jest zawsze myta dokładnie - mimo iż wygląda na czystą. Mleko ma zawsze w klasie extra.

#36 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 13:14

Mycie wymienia u krów SIDROBERT odpowiadam:
1 Sorki nie chciałem sie ścigać, żadne zawody mnie nie interere-SORRY!
2 "Instrukcja obsługi krowy" hehe taki żarcik, głownie chodziło mi o to, że mycie krowy to taka "GRA WSTĘPNA", masaż itp ma pobudzić do wydzielania oxytocyny o to mi chodziło
3 co do gówienka to chodziło głównie o to iż przy dojeniu niekiedy dotkniesz krowy ręką czy gdzies ręke niechcący upaćkasz a potem lecisz po wymieniu, ale to drobnostki chociaż ważne
4 nawet ślepy zauważy upierdzieloną krowe lecąc ręką hehe
5 gdy zaczynają sie problemy właśnie szczegóły są ważne
ale spoko nie kłóćmy sie TO NIE JEST NIC OSOBISTEGO jeden lubi las drugi córkę leśniczego, a ja to i to
pozdro

#37 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 31 sierpień 2008 - 12:01

Mycie wymienia u krów U nas zawsze są myte na mokro potem wycierane i zdajane. Przez parę lat nie było problemów z bakteriami ale ostatnio coś zaczęło sie psuć i to nie tylko u nas.

#38 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:13

Mycie wymienia u krów dziś czytałem w książce o mleczarstwie że za każdym razem całe wymię powinno być umyte szczególnie dokładnie pachwiny między nogą w wymieniem ciepłą wodą ze środkiem dezynfekującym(znajomy tak zrobił i tak strzyki popękały że krew leciała) i przez ok min robić masaż żeby oksytocynę wytworzyła.ja u siebie myje każdorazowo strzyki ,czasami całe wymię jak jest bardzo brudne.Myje ciepła wodą z płynem rolsan i jest git.mam ok 10-15 tys bakterii.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#39 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:50

Mycie wymienia u krów dziwne to wszystko ojciec chucha dmucha i czyściutko a jak pracowałem w Szkocji to wymiona gazetą raz i nie ważne czy gówno zostało mleko i tak było ok....
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem