Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mycie wymienia u krów

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Farmer

Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:11

Mycie wymienia u krów Witam czy mycie wymienia u krów zimnym prysznicem jest dobre czy złe? Jaką wodą najlepiej myć wymiona zimną, czy ciepłą, szmatką, czy może lepiej prysznicem??? Czy od mycia zimnym prysznicem może wystąpić zapalenie wymienia????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mycie wymienia u krów Dzisiaj, 23:42
  •  

#2 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:02

Mycie wymienia u krów raczej może wystąpić zapalenie po prysznicu,bo krowa ma mokre wymie które łatwo może zostać obwiane i zapalenie gotowe. Ja myje krowy specjalnymi szmatkami,kazda krowa ma oddzielną szmatkę,które są po każdym doju namaczane w specjalnym dezynfekującym płynie.

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:49

Mycie wymienia u krów my stosujemy dwie szmaty jedna do mycia druga czysta do wycierania do sucha, do namoczenia wymienia może być dobry prysznic tylko nie za zimny bo wtedy rozpuszcza się przylepione gó*no i inne takie i łatwiej to zmyć, no ale szmatka żeby to wytrzeć do sucha też by sie przydała.

#4 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 20 luty 2008 - 10:39

Mycie wymienia u krów

raczej może wystąpić zapalenie po prysznicu,bo krowa ma mokre wymie które łatwo może zostać obwiane i zapalenie gotowe. Ja myje krowy specjalnymi szmatkami,kazda krowa ma oddzielną szmatkę,które są po każdym doju namaczane w specjalnym dezynfekującym płynie.

a to w hali udojowej te weze co wisza na srodku to do czego sluza ? ;)

#5 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 20 luty 2008 - 11:29

Mycie wymienia u krów żeby spłukać posadzkę i umyć ściany i wygrody!!!

#6 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 20 luty 2008 - 17:49

Mycie wymienia u krów

Witam czy mycie wymienia u krów zimnym prysznicem jest dobre czy złe? Jaką wodą najlepiej myć wymiona zimną, czy ciepłą, szmatką, czy może lepiej prysznicem??? Czy od mycia zimnym prysznicem może wystąpić zapalenie wymienia????????

Lepiej jednak szmatką chyba, bo prysznicem i zimną wodą to można poważnie podrażnić wymiona krowy... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2008 - 17:54

Mycie wymienia u krów Szmatką moment i umyte....

#8 Share farmtrac11

farmtrac11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z ROLNICTWEM

Napisany 20 luty 2008 - 17:56

Mycie wymienia u krów U mnie są oddzielne szmaty do mycia i wycierania krów i myjemy ciepłą wodą zimną nie bo moą krowy dostać zapalenia jak już coś loletnią

#9 Share MaReK

MaReK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 luty 2008 - 22:35

Mycie wymienia u krów u mnie tak samo szmatka, ciepla woda a potem druga do sucha. a slyszeliscie ze jak sie przetsze szmatka wilgotna, ciepla to krowy lepiej sie zdajaja tzn szybciej mleko "puszczaja";)

#10 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 luty 2008 - 17:20

Mycie wymienia u krów chala udojowa, bieżąca ciepła woda na termostacie, i po sprawie.

pozatym krowy nie chodzą aż tak obsrane, jakaś czasem jedna menda się trafi że się walnie, ale to sporadycznie się zdaży
a jak są czyste to nie wiem czy latanie z tymi szmatkami i wycieranie nie jest przesadą z waszej strony.
stwóżmy warunki krowom i będą same dbały o swoją czystość

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 22 luty 2008 - 17:33

Mycie wymienia u krów s u wujka jest specjalne wiaderko z którego wyciaga sie na jedno mycie jednej krowy szmatke ;) ładnie potem strzyki pachna :D jest to szmateczka jednorazowa :)

#12 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 22 luty 2008 - 18:42

Mycie wymienia u krów

chala udojowa, bieżąca ciepła woda na termostacie, i po sprawie.

pozatym krowy nie chodzą aż tak obsrane, jakaś czasem jedna menda się trafi że się walnie, ale to sporadycznie się zdaży
a jak są czyste to nie wiem czy latanie z tymi szmatkami i wycieranie nie jest przesadą z waszej strony.
stwóżmy warunki krowom i będą same dbały o swoją czystość

Ciekawe ile ty masz bakterii??!!

#13 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:10

Mycie wymienia u krów

s u wujka jest specjalne wiaderko z którego wyciaga sie na jedno mycie jednej krowy szmatke :rolleyes: ładnie potem strzyki pachna <_< jest to szmateczka jednorazowa :)

hehe wąchałeś??
instrukcja obsługi krowy mówi wyraźnie nie nalezy doic na mokrym wymieniu
bo za bardzo kubek wrzyna sie w strzyk i wtedy łątwo o zapalenia, prisznic moze byc tylko wycierajcie wymie
szmatki tez mogą być ale aby były one wilgotne nie mokre
jednorazowe husteczki są tez bobre
a cielak może cymbolić nawet i brudne szczyki hehe
a w instrukcji obsługi krowy pisze tez wyraźnie stwórz krowie lepsze warunki w oborze niż sam masz w domu, a moze to poiwedziała soba z inspekcji weterynaryjnej?? heeh
wszystko mozna lecz należy robic to z głową
Witam nazywam sie ARSZCZECIN i zajmuje sie produkcja obornika, czynikiem ubocznym jest mleko ... heeh

#14 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 25 luty 2008 - 22:12

Mycie wymienia u krów My zawsze taką letnią wodą moczymy szmate jakąś i przecieramy przed dojeniem ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#15 Share arszczecin

arszczecin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:13

Mycie wymienia u krów

u mnie tak samo szmatka, ciepla woda a potem druga do sucha. a slyszeliscie ze jak sie przetsze szmatka wilgotna, ciepla to krowy lepiej sie zdajaja tzn szybciej mleko "puszczaja":rolleyes:

a jak przetrzesz sucha reką po wymieniu to sie nie zdajaja szybciej
mycie czy to prisznicem czy szmatką jest czynościa -nazwałbym to 2 w 1 , czyscisz i masujesz i uwalniasz oksyto... NIECH TO KTOS DOKONCZY

#16 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 25 luty 2008 - 22:37

Mycie wymienia u krów My mamy tylko 4 krowy ale zawsze przed udojem to sie myje mokrą szmatką :rolleyes:
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#17 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:42

Mycie wymienia u krów u nasz jest 40 krówek i nie wycieramy tych wymion, a jak która brudna czy się upaskudzi to mycie pod bieżącą ciepłą wodą - oczywiście jest to możliwe na chli udojawej, a życzę powodzenia z wycieraniem tylko ile tych czustek zużyjesz i czy wymię będzie czyszciejsze niż po myciu takiej ugnojonej krowy,
nie mówię że wszystkie krowy myjemy tylko te które trzeba jak się uwali, a pozostałe jak czysta to nie zawracamy głowy myciem ani wycieraniem, a na bakterje jeszcze jest kilka czyników które wpływają aby nie poszły w górę- w każdym bądź razie nie mamy z bakteriami problemów.
a co do masażu wymienia to dużo od sztuki krowy zależy czy odrazu oddaje mleko czy też potrzebny jest masaż , a jak taką krowę rozpieścisz i przyzwyczisz to cały czas przed dojeniem będzie chciała masażu, a z tymi masażami to można bawić się przy 5-15 krówek a jak więcej masz to nikt tym głowy nie zawraca.

#18 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:36

Mycie wymienia u krów

a co do masażu wymienia to dużo od sztuki krowy zależy czy odrazu oddaje mleko czy też potrzebny jest masaż , a jak taką krowę rozpieścisz i przyzwyczisz to cały czas przed dojeniem będzie chciała masażu, a z tymi masażami to można bawić się przy 5-15 krówek a jak więcej masz to nikt tym głowy nie zawraca.

A ja mam masaż w aparacie udojowym ;) ;) .

W starej szopie ( dojarka przewodowa ) do mycia stosujemy szmatkę i wodę z jakimś płynem. W nowej szopie ( hala udojowa ) krowy zazwyczaj są czyste ale i tak je myjemy pod bieżąca, ciepłą wodą.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:47

Mycie wymienia u krów Nie powinno się myć wymienia, a już na pewno nie zimną wodą ! !

Strzyki jeśli są brudne wycierać suchą ściereczką a nie mokrą, bo bakterie dostają się do strzyka jak woda po nim spływa ;)

Aparaty udojowe należy zakładać natychmiast po wytarciu strzyków, teoretycznie powinno się nawet moczyć aparat w specjalnym preparacie przy podłączaniu następnej krowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:30

Mycie wymienia u krów ja staram sie czyścic wymiona na sucho, no ale jak jest mocno brudne ( od gnoju) to letnią wodą zmywam taką miękką szczotką a potem poleruje do sucha szmatą hehe ;)

pozdrawiam