Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie?

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:47

Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? czemu? czyli po długim okresie używania lepiej włączać "na twardo" bez sprzegła???
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? Dzisiaj, 08:46
  •  

#22 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 12 kwiecień 2008 - 11:56

Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? Spojler w zadnym wypadku nie wolno włączac WOM'u bez sprzęgła!!! Chodzi o to ze jezeli przez długi czas WOM nie bedzie używany dzwignia sprzęgła powinna byc w górnym położeniu żeby nie chodziło wewnętrzne sprzęgiełko i nie wycierały sie łożyska oporowe i dodatkowo dzwidnia wyboru rodzaju pracy WOM'u powinna byc w połozeniu neutralnym. Jezeli bedziesz korzystał z WOM'u często jak np przy przywozeniu kukuryczy na kiszonke czy przy prasie zwijajacej dzwignia wyboru trybu pracy jest ustawiona na stałe i jej nie przełaczasz, a WOM włączasz i wyłaczasz tyko dzwignia sprzegła przesuwając ja do góry lub do dołu. Patrząc z drugiej strony jest tak ze gdy WOM jest wyłaczony tj. dzwignia wyboru trybu pracy (niezalezny czy sprzeżony z obrotem kół) jest w połozeniu neutralnym a dzwignia sprzęgła moze byc w połozeniu górnym lub dolnym i niezaleznie od jej połozenia wałek nie bedzie sie krecił, ale wlasnie aby nie wycierało sie łożysko oporowe powinna byc podniesiona do góry
Mam nadzieje ze wystarczająco jasno to napisałem ^_^
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#23 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 06:45

Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? aaaaaaa....dzieki przyda sie na przyszlość
Dostawcą mocy jest...Case

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? Dzisiaj, 08:46
  •  

#24 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 17 maj 2008 - 17:14

Mam TD80D i przy włączniu WOM coś zgrzyta - wy też tak macie? u mnie tez to jest wiesz co mozesz zrobic pompe paliwowa wymienic u mnie bylo tak i juz nie skrzypi
pompa kosztuje kolo 1000zl u mnie bylo to za darmo bo byl na gwarancji