Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator C-360-3P Akumulator ładowanie

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share frytex12

frytex12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 19:39

Witam wszystkich, czytałem ostatnio o akumulatorach do c-360 i c-360-3p. Przeważnie ludzie piszą żeby montować aku 100ah wzwyż. I tutaj jest moje pytanie, czy jest sens montażu akumulatora 120ah czy więcej skoro najmocniejszy alternator jaki znalazłem ma 72A? Według mnie taki akumulator będzie niedoładowany co za tym idzie jego żywotność będzie krótsza. Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator C-360-3P Akumulator ładowanie Dzisiaj, 15:05
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:05

Powiem krótko. Jak się nie znasz na tym to nie pisz o tym i zrób tak jak radzą ci ludzie, którzy się na tym znają

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:20

Witam wszystkich, czytałem ostatnio o akumulatorach do c-360 i c-360-3p. Przeważnie ludzie piszą żeby montować aku 100ah wzwyż. I tutaj jest moje pytanie, czy jest sens montażu akumulatora 120ah czy więcej skoro najmocniejszy alternator jaki znalazłem ma 72A? Według mnie taki akumulator będzie niedoładowany co za tym idzie jego żywotność będzie krótsza. Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę.

A jak oryginalny alternator do c 360 ma 45 A a akumulatory 165 AH i się jakoś doładują.

#4 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:22

to nie jest tak, że alternator musi mieć moc wytwarzania prądu równą pojemności akumulatora!!  Ja do takiego ciągnika zamontował bym akumulator bosch t3 88ah 680a    0.092.T30.130    pełną specyfikację znajdziesz tu http://www.akumulato...toryboscht3.php

#5 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 marzec 2015 - 20:26

A  ładowałes  kiedyś  akumulator  prostownikiem  ze  sprawnym  amperomierzem?  akumulator  nie  bierze przy  ładowaniu   tyle  amper,  ile  ma  amperogodzin  pojemności ,  bierze  około  10%  pojemności,  zależy  to  zresztą od  różnych  czynników 

Powiem krótko. Jak się nie znasz na tym to nie pisz o tym i zrób tak jak radzą ci ludzie, którzy się na tym znają

Bardzo dobra  rada  ,  zastosuj  się  i nie  pisz  o  czymś  o czym  nie  masz  pojęcia 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:36

Martwisz się tym co nie powinieneś.

Oryginalna prądnica w C-360 ma około 18Amper ładuje akumulatory 2X165Ah i ludzie użytkują akumulatory po 7-lat.

Edytowany przez asharot, 15 marzec 2015 - 20:36.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share frytex12

frytex12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 20:36

Dobra, dobra bez nadmiernej agresji :) Po prostu pokręciło mi się, bo te alternetory mają wpisane ampery a niektóre samochodowe mają tylko max ilość amperogodzin. My mistake. A tak btw. to do 3p mam wmontowany Centre Future CA1000 (100ah 900a rozruchowego) nie zamontował bym większego. Chyba, że ktoś ma silnik wyje*any jak koń to western-ie. :)

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 marzec 2015 - 18:01

A dlaczego byś nie zamontował? Ja dałbym nawet 300Ah gdyby dało się zmieścić. A poza tym 72A to wcale nie jest najmocniejszy alternator, największy seryjny Bosch ma 200A, a są dostępne na zamówienie 350A.

#9 Share frytex12

frytex12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:29

@Elektrotechnik napisałem, że 72A to najmocniejszy jaki znalazłem. Nie zamontowałbym większego akumulatora dlatego, że rozrusznik szybkoobrotowy w 3p na dużo mniejsze zapotrzebowanie na prąd, a ciągnik typu c-360 (w całości) nie potrzebuje tak dużo prądu. Po prostu większy jest wg. mnie nie ekonomiczny i przedraża. A jak chcesz to zamontuj i 500Ah i wóź go na przyczepie :D

Edytowany przez frytex12, 16 marzec 2015 - 20:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 marzec 2015 - 07:52

Nie  do końca  masz  rację , jeśli ktoś  często  użytkuje  traktor  zimą , taki  akumulator  100 ah  będzie  za  mały  - na  mrozie  traci  znacznie  sprawność 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#11 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 07:59

Dokładnie, poza tym na trwałość akumulatora wpływa głębokość rozładowania.

#12 Share frytex12

frytex12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 08:21

@mariuszd93  Być może to szczęście ale mój 3p jest odpalany zimą średnio 1-3 razy dziennie i ponad 8 lat wytrzymał na bateryjce (100Ah 760a firmy Sznajder czy jakoś tak). Napisałeś jeszcze: "na  mrozie  traci  znacznie  sprawność" chodzi Ci o żywotnośc akumulatora? Tzn. to ile latek pociągnie?.

#13 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 marzec 2015 - 08:36

Chodzi o moc rozruchową akumulatora która maleje wraz ze spadkiem temperatury otoczenia.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#14 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:59

Nie ma czegoś takiego jak moc rozruchowa. Po prostu w niskich temperaturach spada pojemność akumulatora i to nawet o połowę. No i oczywiście pojemność każdego akumulatora podawana jest dla prądu C20. Przy prądzie rozruchowym pojemność ta drastycznie maleje.

#15 Share frytex12

frytex12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 16:22

@Elektrotechnik Czyli jeżeli aku dostanie porcję mrozu to jego stan amperogodzin ulega defraudacji. Ale czy jeżeli wstawimy go do ciepłego pomieszczenia i naładujemy to odzyska jakiś procent pojemności czy mróz przy każdym spotkaniu go powoli uśmierca? :D

#16 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 18:19

Chodzi o to, że masz np. naładowany akumulator, który ma 100Ah w temperaturze 20°C. I teraz wystawiasz go na mróz, powiedzmy -20°C i masz już jakieś 60Ah. Jak go znowu ogrzejesz do temperatury 20°C to znowu masz te 100Ah. Tylko tak jak napisałem ta pojemność jest przy prądzie dwudziestogodzinnym. Np. 100Ah akumulator przy -20°C i przy prądzie wyładowania 300A ma niecałe 25Ah pojemności. I teraz jeżeli rozruch trwa długo to rozładujesz taki akumulator powiedzmy w 90%, a to bardzo skraca jego żywotność. A jak akumulator ma nominalnie 200Ah, to podczas takiego samego rozruchu wyładujesz go w 45%, dlatego wytrzyma o wiele dłużej. Te przykłady, które podałem są skrajne, w normalnych warunkach tak nie będzie, ale pozwala to uzmysłowić warunki pracy przykładowego akumulatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 marzec 2015 - 20:48

Nie ma czegoś takiego jak moc rozruchowa. Po prostu w niskich temperaturach spada pojemność akumulatora i to nawet o połowę. No i oczywiście pojemność każdego akumulatora podawana jest dla prądu C20. Przy prądzie rozruchowym pojemność ta drastycznie maleje.

To samo miałem na myśli tylko źle się wysłowiłem, ale dzięki za poprawę.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.