Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D9 Super Sulky Tramline SE 3m czy Kongiskilde EcoLine 300 Poznaniak Xl Unia Gruop

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jerzy10540

jerzy10540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 19:30

Amazone D9 Super Sulky Tramline SE 3m czy Kongiskilde EcoLine 300 Poznaniak Xl Unia Gruop

Dobry! panowie będę kupował siewnik zbożowy Z wyżej wymienionych który był byle lepszy mam obecnie 45ha i poczebuję nowego siewnika za starego poznanika. Którego polecacie chodzi wady i zalety.Ma on być ani drogi ani tani

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D9 Super Sulky Tramline SE 3m czy Kongiskilde EcoLine 300 Poznaniak Xl Unia Gruop Dzisiaj, 05:17
  •  

#2 Share JaguarAgro

JaguarAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Mechanizacja
    Grafika
    Silniki
    Motocross

Napisany 28 marzec 2015 - 19:22

Interesują Cię tylko mechaniczne czy w grę wchodzą też pneumatyki ? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D9 Super Sulky Tramline SE 3m czy Kongiskilde EcoLine 300 Poznaniak Xl Unia Gruop Dzisiaj, 05:17
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 12:23

Przerabiałem właśnie ten temat i zdecydowałem się na nowy Amazone D9 Super. Oglądałem maszyny z Unii, Kongskilde, Kuhn, Kverneland i najbardziej przypadł mi własnie Amazone. Skrzynia nasienna 600l, redlica talerzowa - większość siewników ma regulację głębokości siewu na podstawie docisku redlic, Kongskilde ma płozę ograniczającą zatapianie się redlic, Polonez ma belkę na której opierają się redlice a Amazone ma do każdej redlicy kółko odpowiedzialne za utrzymywanie danej głębokości siewu. To rozwiązanie najbardziej mi się spodobało, dlatego że mam mozaikowate gleby na praktycznie każdej działce. Kolega użytkuje 9 lat siewnik tego producenta (100 ha zbóż łącznie z rzepakiem) i bardzo sobie chwali ten sprzęt, nie zużywa się tak szybko. Rozmawiałem z użytkownikiem Poznaniaka (2-3 letni) i cytuję "nie kupuj go", konstrukcyjnie nie wytrzymuje podobno. Takie było jego zdanie. Wracając do Amazone, siewniki nie tracą tak na wartości w przypadku sprzedaży - wystarczy spojrzeć na ogłoszenia używanych siewników.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Dodaj odpowiedź