Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia??

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 luty 2008 - 20:49

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Może mi ktoś wytłumaczyć a najlepiej narysować jak podłączyć ten alternator w celu sprawdzenia czy działa i ładuje. Chce tylko sprawdzić, chodzi mi o jakiś najprostszy sposób podłączenia do sprawdzenia.

http://www.fotosik.p...e5e4f2149a.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Dzisiaj, 09:50
  •  

#2 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 19 luty 2008 - 21:30

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Tak bez zamocowania do ciągika (tucież innej maszyny) to trudno co kolwiek powiedzieć o takim alternatorze, no chyba, że dysponujesz stołem (prądnicę jeszcze można było sprawdzić podłączając do akumlatora jak silnik elektryczny - ale w alternatorze to nie działa :-)))).
Jedynie co możesz zrobić to sprawdzić, czy wirnik nie ma zwarcia, albo czy diody są ok (jednak do tego warto było by mieć urządzenie o większym prądzie niż zwykłe urządzenie wielofunkcyjne - zwykły woltomierz z omomierzem i próbą przejścia to trochę mało). No jeszcze możesz dokonać oceny zużycia szczotek i pierścieni ślizgowych oraz samych łożysk (ale tak w "rękach" też czasami trudno ocenić ich stan - zazwyczaj lepiej za wczasu wymienić łożyska, tylko na lepsze bo takie badziewie to się szybko rozsypie).

No może elektrycy po fachu mają jakieś cudowne metody :-)

Powodznia przy próbach z alternatorem.

P.S. po edycji ;-)
Do sprawdzenia potrzebujesz jeszcze regler (regulator) i podłączyć zgodnie z oznaczeniami (na alternatorze masz takie same oznaczenia i jeszcze jedno złącze)
No to się narobiło...

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:48

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Tak sprawdziłem i powinno być wszystko ok. Teraz chciałbym go uruchomić i sprawdzić jak ładuje. dysponuje akumulatorem i stołem na którym mogę go elegancko podłączyć i wprawić w ruch. Nie wiem tylko co gdzie podpiąć aby zadzaiałał i prosze pomóżcie mi!!!!

Pomocy!!!!

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:15

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? No tak jak wyżej napisano musisz mieć regulator napiecia jeśli takowy nie jest wbudowany.
A tak na marginesie posiadasz miernik uniwersalny??

#5 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:21

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Posiadam miernik uniwersalny. Co do regulatora to w celu tylko krótkiego sprawdzenia nie muszę go posiadać, porostu alternator będzie ładował ale różnie. Mi chodzi tylko o samo sprawdzenie czy można z niego coś wykrzesać????

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:30

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? To sprawdziłes miernikiem na rezystancje te 2 wyjścia DF i D+? ile pokazało??
A posiadasz mały zasilacz 12V 500mA, taki bywa przy antench.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:40

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? sprawdzałem i było coś ok. ok 600 Ohm

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:43

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? Masz kolego jakies GG czy cos takiego było by wygodniej pisac no i szybciej.
A masz ten zasilacz?? Bo można by go wykorzystać jako wzbudzenie wirnika.

#9 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 19 luty 2008 - 22:45

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia??

Posiadam miernik uniwersalny. Co do regulatora to w celu tylko krótkiego sprawdzenia nie muszę go posiadać, porostu alternator będzie ładował ale różnie. Mi chodzi tylko o samo sprawdzenie czy można z niego coś wykrzesać????

Nie będzie ładował różnie, ale wogóle bo nie będziesz miał prądu na "wzbudzenie" (bo o wzbudzniu jest mowa przy prądnicach - a w alternatorze to nie wiem jakto fachowo się określa ale chodzi o prąd jaki idzie na wirnik i steruje polem magnetycznym), a jak dasz na stałe to coś spalisz :-) - dlatego wolę alternatory z wbudowanymi regulatorami (np. w szczotkotrzymacz) ;-)

Pomysł z zasilaczem może się sprawdzić ... powodzenia w eksperymentach!
No to się narobiło...

#10 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:49

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? do wzbudzenia mam zamiar zastosować zwykły akumulator 12 V

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 luty 2008 - 23:03

Jak podłaczyc alternator w celu sprawdzenia?? W żadnym wypadku!!!