Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyskakujące biegi polowe i szosowe mtz 952.3

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 14 marzec 2015 - 10:57

Witam, potrzebuje pomocy <_<  pod obciążeniem wyskakują(wyrzuca)biegi szosowe i polowe :( co może być z tym jak się zabrać za to ? od razu powiem że skrzynia miała remont kilka miesięcy temu wymiana łożyska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyskakujące biegi polowe i szosowe mtz 952.3 Dzisiaj, 18:02
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 11:05

Luzy w skrzyni biegów, zablokowany lub zepsuty zatrzask. Nie ma za bardzo innej możliwości. To prosty układ.

KPK Kumurun Team

#3 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 14 marzec 2015 - 11:51

luzy kur.. ciągnik ma 2tyś godz a już 3 tys wsadziłem w skrzynie ;[ pewnie by trzeba było zdjąć pokrywę z dzwignią zmiany biegów i tam czegoś szukać ? prosiłbym kogoś o dokładniejsze wskazówki jak to po sprawdzać

#4 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 marzec 2015 - 14:24

Wyskakujące biegi polowe i szosowe mtz 952.3 ty narzekasz ze wsadziłes 3 tys w remont w zachodnich maszynach byś musiał dodać jeszcze jedno zero

Edytowany przez robi57362, 14 marzec 2015 - 14:25.

jesli pomoglem kliknij fajne

#5 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:56

może i tak, ale skrzynia ma tylko 2tys godzin pracy za sobą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 11:01

odkręciłem pokrywę z dzwignią biegów i stwierdziłem że chyba są wyrobione wodziki więc wymieniłem na nowe,ale nic to nie dało :( i teraz co dalej z góry nie było widać widełek które są na tym wałku widełek jak je zobaczyć myślałem żeby może odkręcić przystawkę od przedniego napędu i może tam coś by się zobaczyło co wy na to??? podejrzewam że może serwis który naprawiał wcześniej mi skrzynię coś schrzanili bo przed remontem nigdy biegów mi nie wyrzucało <_< pomimo że łożyska już nie było

#7 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 10:06

Czy ktoś wie gdzie można kupić taki wałek pośredni skrzyni mtz 14/4 z takimi "zgrubieniami" jak na foto w linku   http://www.fotosik.p...23166eb896.html   ??

#8 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 20:55

Takiego mojego znajomego juz nie dobrego Johny po 3,5 tyś silnik klękł bo sie zawór urwał także widzisz no a co do skrzyni nie ma bada coś jest ie tak tam nie ma prawa wyskakiwać ten zakres albo źle złożone cos albo nadmierny luz gdzieś jest, chociaż stawiam na luz bo będzie jak w przypadku 9 biegu jeśli rozkręci sie atak że wyskakuje weź kogoś kto sie zna i to obejrzy bo tak to my ci wiele nie doradzimy  

Mój Wladimirec podbija świat

#9 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 kwiecień 2015 - 22:54

tak ogólnie to zajmuje się nim "cudowny"serwis co nie może dojść do tego dlaczego wyskakuja,wczesniej nie wybijało szybkich/wolnych ale jak wymienili ten oryginalny wałek bo go poniszczyło jak łozysko się rozleciało, to problemy się dopiero zaczęły prawdopodobnie to wina wałka pośredniego bo on jest gładki nie ma czegoś takiego jak to co zaznaczyłem na zdjęciu tzw zgrubień,i nie można takiego samego dostać jak mój ten stary:( a czy ktoś kto jest dobrze obeznany w skrzyniach mtz wie czy w starych mtz82 takie zgrubienia są ?? i czy muszą być?? bo jest różnych wałków i gładkich i z jednej tylko strony klina takie zgrubienie ......na produkowali tych wałków nie wiadomo do czego rózne a takiego co mój org nie mozna znaleść :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share dyfuzorr

dyfuzorr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 czerwiec 2015 - 15:45

witam  !!  u  mnie  biegi   samoczynnie  wyskakiwały     ponieważ   był   rozkrecony   tzw   atak  ,   nakretka  mocujaca  poprostu  sie   odkreciła    i   wpadła   w  olejowa  czeluść .

Dodaj odpowiedź