Skocz do zawartości

Zdjęcie

lpg czy hho do starego ursusa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 05:06

lpg czy hho do starego ursusa Witam mysle troszke jak by tu oszczedzic na temat lpg troszke jest na forum ale nic na temat wodorowej instalacji
mam 385 i to na niej mam zamiar zrobic troszke oszczedzania co byscie poradzili co bylo by lepsze tansze i bardziej efektowne z tego co patrzylem to hho na alegro kupie okolo 700 zl i prawie zadnego problemu z zamontowaniem malo miejsca nikt nic nie widzi z lpg to juz wiecej zachodu bo zbiornik trzeba gdzies wsadzic na parownik to juz by miejsce sie znalazlo no i zrobienie sterowania
moze ktos z was ma taka instalacje w ursusie i opisze dokladnie jak to wyglada bo gaz to nie zabawka a odpowiedzi bo ja czytalem czy slyszalem to troszke zbedne panowie konkretne pytanie konkretna odpowiedz nie smiecmy forum z gory dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
lpg czy hho do starego ursusa Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 06:17

Jeżeli masz zamiar produkowac wodór generatorem, to na starcie sobie odpusc. Miałem instalacje  z dwoma generatorami,  w Fordzie Escorcie 1.6  D 85r.

Jak już to tylko LPG. Ale czy warto do tak starego ciągnika zakladac lpg?

#3 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 06:40

lpg czy hho do starego ursusa Nie no butle mam jeszcze pelna gazu tylko opasek mi brakuje do niej parownik nowy 300/400 zl wlew i przewody ze szrotu to jakas 100 zl juz na bogato bo chodzi mi o instalacje jak w polonezie nie za bog wie ile

czyli kologo mowisz ze wodorowa to siano

#4 Share heniek36

heniek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 07:49

jak masz bagna to proponuje założyć instalacje na torf bardzo ekonomiczne żródło energi

#5 Share ORaczkowski123

ORaczkowski123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 10:18

Na jaki grunt ma iść ta instalacja?

#6 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 12:54

lpg czy hho do starego ursusa Ja mam w vanie hho może szału nie ma ale jakiś efekt jest ale tylko mam regulacje stężeniem roztworu pobiera kilkanaście amper powiedzmy że tyle co włączone światła a zamiast świateł to Ledy albo xsenon ,ja myślę że dla 0,5-1litra można spróbować ,ale wolał bym LPG chodźby dlatego że zwiększa moc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 14:18

lpg czy hho do starego ursusa Nie no piachy w moich okolicach prawie gorek tez nje ma
interesuje mnie cos takiego chodz by nawet tak dla testow zrobic a przy okazji oszczedzac potem

#8 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 18:23

lpg czy hho do starego ursusa kiedys patrzylem za instalacja hho i bym szedl w tym kierunku raczej tylko taka instalacje trzeba dobrac do pojemnosci silnika i wtedy bedzie to dzialac i dawac relatywne oszczednosci.

#9 Share Kristoffer

Kristoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 460 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 18:56

lpg czy hho do starego ursusa Nie którzy myślą że na samym wodorze z takiej instalacji pojadą a to tylko tak dodatek ,w moim przypadku producent zalecił wodorotlenek sodu że się mniej pieni .

#10 Share grzesmaly

grzesmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 09:03

lpg czy hho do starego ursusa No i panowie tylko zakoncze siewy i zabieram sie za zabawe z lpg ciekawe co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem jak to zrobie ale zrobie hehe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 18:33

Nie którzy myślą że na samym wodorze z takiej instalacji pojadą a to tylko tak dodatek ,w moim przypadku producent zalecił wodorotlenek sodu że się mniej pieni .

U siebie używałem wodorotlenku potasu. Ale na dobrą sprawe Soda oczyszczona wcale nie działa dużo gorzej. Jakby w dobry sposób rozwiązac chłodzenie celi to można uzyskac bardzo dużą produkcę wodoru ale niestety im mniej blach neutralnych pomiędzy elektrodami tym większy pobór prądu, większa temperatura no i wiecej wodoru.

Dodaj odpowiedź