stasiex

Likwidacja jęczmienia ozimego (po jesiennym oprysku herbicydem)

Polecane posty

stasiex    24

Jestem zmuszony zlikwidować część plantacji jęczmienia ozimego (z powodu wymarznięcia). Problem w tym, że jesienią zastosowałem Legato Plus - zgodnie z etykietą, po wykonaniu orki na min. 20 cm można na wiosnę bezpiecznie posiać praktycznie każdą roślinę jarą.

 

Moje pytanie brzmi: czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia w tej materii? Nie ukrywam, że w przypadku panujących obecnie u mnie warunków glebowych orka na 20 cm byłaby istnym zamachem - stąd pomysł wykorzystania talerzówki. Próbował ktoś takie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Gdy mi się tak przydarza że zimowe zboża mi wymarzną, to zawsze lekko płytko wole zaorać , nie mam potem takiego problemu z chwastami, a o środki raczej nie powinno być problemu z siewem wiosennym, zasiej owies i tyle alko jakąś mieszane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Problem nie w tym co zasiać (po to już wiem) - kwestia: zamach pługiem czy rosyjska ruletka z talerzówką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Dobrze radzę lepiej lekko przeorać, nie będziesz żałować, gleba zbyt bardzo się nie wysuszy..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamark    0

nie wiem jak zboże, ale na kukurydzy posianej nawet po orce po wymarznięciu było widać że środek przytłumił wzrost w stosunku do tej gdzie na jesień nie był stosowany środek, a znajomy przejechał tylko ścierniskowcem to kukurydza po wschodach stała długi czas bez wzrostów i przy zbiorach była marna, także orka wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zoltan
      Czy pryskał ktoś jęczmień jary goldem 450 ec od dwuliściennych a potem pumą 069ew od jednoliściennych
    • Przez Agaiko
      Witam Panowie doradzcie jęczmień jary zaczyna się klosic czy można dokarmic go odżywkami mocznik plus siarczan plus odżywki
    • Przez Famer21
      Witam, mam do sprzedania jęczmień ozimy 500kg, tydzień temu skoszony. Cena do uzgodnienia, woj opolskie.
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez MafiaLolek
      Witam mam 5 I 6 klase ziemi.
      I niewiem jaki jeczmien jest lepszy na te klase ziemi.
      Jeczmien dwurzedowy czy szesciorzedowy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj