Skocz do zawartości

Zdjęcie

co powicie na garaz z plyt betonowej

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kony39

kony39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 luty 2008 - 16:42

co powicie na garaz z plyt betonowej chcialbyl sie dowiedziec czy taki garaz jest wyrzymaly Chcialbyl wybudowac taki garaz ktory by mial wymiary dl.30m szer.8m i wys.5m i czy wytrzyma opur wiatru

wiem ze to nie jest miejsce na taki temat ale chcialbyl sie czegos dowidziec

nie pisz posta pod postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co powicie na garaz z plyt betonowej Dzisiaj, 18:03
  •  

#2 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 19 luty 2008 - 16:55

co powicie na garaz z plyt betonowej temat raczej powinien sie znaleść w HP a nie w dziale Maszyny ;)

#3 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 19 luty 2008 - 17:08

co powicie na garaz z plyt betonowej Chodziłem za takim garażem na kombajn i się dowiedziałem od firm betoniarskich że te garaż z takich płyt z betonowymi słupkami może być tylko na 7 płyt ( ok 3,5 m) a jak wyrzej to cza sobie kupić metalowe słupy wspawywać do nich ceowniki i wkładać w nie płyty a więc taniej wyjdzie postawienie garazu z pustaka

#4 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:59

co powicie na garaz z plyt betonowej Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł,mozna kupic lipne płyty i bedzie problem po paru sezonach.

#5 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 19 luty 2008 - 22:07

co powicie na garaz z plyt betonowej Chłopie takie rzeczy to Ci konstruktor wyliczy a i tak będziesz musiał kupić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę na garaż o takich wymiarach . Aha taniej będzie postawić wiatę drewnianą lub stalową no i zdecydowanie szybciej. ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#6 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 19 luty 2008 - 22:09

co powicie na garaz z plyt betonowej U mnie we wsi jest baza po byłym SKR którą my użytkujemy i jest ona z takich płyt, i się trzymają, tylko jak już @Karol napisał ciężko może być ze słupami w które wstawisz te płyty, a jak zbudujesz garaż z pustaków to będzie mocniejszy i cieplejszy.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#7 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 19 luty 2008 - 22:58

co powicie na garaz z plyt betonowej My mamy szope z płyt betonowych ładne pare lat i narazie się nic nie dzieje z nimi .

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:35

co powicie na garaz z plyt betonowej jakes 1,5km odemnie jest stara baza i tam są budynki z Płyt. są to spore budynki. slupy są betonowe i do tej pory stoją choć są zaniedbane.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#9 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:44

co powicie na garaz z plyt betonowej Ja tam bym nie porównywał strych magazynów czy garaży z płyty betonowej do tych ówczesnych.. bo jakość betonu spada, prywaciarze robią buble które po paru latach sie po prostu sypia... a te stare komunistyczne płyty czy betony to sie tylko zielone robią i jeszcze kupę lat wytrzymają..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 20 luty 2008 - 11:24

Ja tam bym nie porównywał strych magazynów czy garaży z płyty betonowej do tych ówczesnych.. bo jakość betonu spada, prywaciarze robią buble które po paru latach sie po prostu sypia... a te stare komunistyczne płyty czy betony to sie tylko zielone robią i jeszcze kupę lat wytrzymają..

Jakość betonu nie spada tylko jakość wykonania mieszanki betonowej spada, jeżeli jak to nazwałeś prywaciarz chce zaoszczędzić prę groszy zazwyczaj za przyzwoleniem zamawiającego ( bo będzie taniej ) zamiast odpowiedno frakcjonowanego kruszywa stosuje pospółki z pola od kolegi to na jakość betonu nie ma co liczyć. Jednakowo przedstawia się stosowanie cementów po pierwsze dobry fachowiec wie ile cementu należy dodać aby uzyskać odpowiednią markę betonu i należy pamiętać, że cement cementowi nie równy .
Inną markę dodamy chcąc uzyskać C 15/20 dawną B15, a inną aby uzyskać C 20/25 dawne B20.
Tak więdc stwierdzenie, że jakość betonu spada jest nie uzasadniona, należy się więcej interesować ty co robi wykonawca i z czego.

Pozdrowienia od wykonawcy robót budowlanych. ;)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 luty 2008 - 15:00

co powicie na garaz z plyt betonowej Ale on chyba jest droższy w wykonaniu niż metalowa konstrukcja i blacha na ścianach.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#12 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 20:16

co powicie na garaz z plyt betonowej niewiem czy to dobry pomysł stawiać z płyt.A z reszta zależy też od miejsca bo jak bedziesz miał gdzieś w zaciszu to bedzie w miare dobrze a jak na przewiewie to ci moze rozwalić.A na taki garaż chyba nie trzeba mieć planu ale nie jestem pewien
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#13 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 19 marzec 2008 - 23:09

co powicie na garaz z plyt betonowej Mój wuja postawił taki garaż w tym roku. Czas pokaże jak trwała będzie ta konstrukcja.

#14 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 07:57

co powicie na garaz z plyt betonowej Hmm... W lato na pewno super sprawa bo chłodno ale w zimę jeśli przyszło by coś zrobić to zapewne straszny ziąb a jak byś chciał go ogrzać to cholernie ciężko :/
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#15 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 20 marzec 2008 - 13:58

co powicie na garaz z plyt betonowej znajomy buduje taki garaż :( Fanie to wygląda. Ale nie jestem zbytnio przekonany do jakości tych płyt betonowych :P. Znajomy postawił taki płot i jego piesek(bernardyn) go rozwalił :P :P. oparł sie o niego łapami i popękały płyty :( :( .
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#16 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:41

co powicie na garaz z plyt betonowej Panowie odkopuje temat bo jest dość ciekawy.

Chciałbym postawić budynek z takich płyt, jakieś 6x8m lub 8x8m.
Stawiał ktoś coś podobnego?
Jakie fundamenty do tego?
Rozumiem że wieniec obowiązkowo?
Konstrukcja dachu stalowa czy drewno?

Chwalcie się swoimi pomysłami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share adamparowka

adamparowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 listopad 2015 - 10:50

Fundamenty oczywiście betonowe. Mam taką budowę za sobą i używałem (z gruchy) beton z Sierdza: http://www.cemex.pl/sprzedaz.aspx

Dodaj odpowiedź