kony39

co powicie na garaz z plyt betonowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kony39    0

chcialbyl sie dowiedziec czy taki garaz jest wyrzymaly Chcialbyl wybudowac taki garaz ktory by mial wymiary dl.30m szer.8m i wys.5m i czy wytrzyma opur wiatru

 

wiem ze to nie jest miejsce na taki temat ale chcialbyl sie czegos dowidziec

 

nie pisz posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Chodziłem za takim garażem na kombajn i się dowiedziałem od firm betoniarskich że te garaż z takich płyt z betonowymi słupkami może być tylko na 7 płyt ( ok 3,5 m) a jak wyrzej to cza sobie kupić metalowe słupy wspawywać do nich ceowniki i wkładać w nie płyty a więc taniej wyjdzie postawienie garazu z pustaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł,mozna kupic lipne płyty i bedzie problem po paru sezonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Chłopie takie rzeczy to Ci konstruktor wyliczy a i tak będziesz musiał kupić projekt i uzyskać pozwolenie na budowę na garaż o takich wymiarach . Aha taniej będzie postawić wiatę drewnianą lub stalową no i zdecydowanie szybciej. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U mnie we wsi jest baza po byłym SKR którą my użytkujemy i jest ona z takich płyt, i się trzymają, tylko jak już @Karol napisał ciężko może być ze słupami w które wstawisz te płyty, a jak zbudujesz garaż z pustaków to będzie mocniejszy i cieplejszy.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

My mamy szope z płyt betonowych ładne pare lat i narazie się nic nie dzieje z nimi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jakes 1,5km odemnie jest stara baza i tam są budynki z Płyt. są to spore budynki. slupy są betonowe i do tej pory stoją choć są zaniedbane.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja tam bym nie porównywał strych magazynów czy garaży z płyty betonowej do tych ówczesnych.. bo jakość betonu spada, prywaciarze robią buble które po paru latach sie po prostu sypia... a te stare komunistyczne płyty czy betony to sie tylko zielone robią i jeszcze kupę lat wytrzymają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1
Ja tam bym nie porównywał strych magazynów czy garaży z płyty betonowej do tych ówczesnych.. bo jakość betonu spada, prywaciarze robią buble które po paru latach sie po prostu sypia... a te stare komunistyczne płyty czy betony to sie tylko zielone robią i jeszcze kupę lat wytrzymają..

 

Jakość betonu nie spada tylko jakość wykonania mieszanki betonowej spada, jeżeli jak to nazwałeś prywaciarz chce zaoszczędzić prę groszy zazwyczaj za przyzwoleniem zamawiającego ( bo będzie taniej ) zamiast odpowiedno frakcjonowanego kruszywa stosuje pospółki z pola od kolegi to na jakość betonu nie ma co liczyć. Jednakowo przedstawia się stosowanie cementów po pierwsze dobry fachowiec wie ile cementu należy dodać aby uzyskać odpowiednią markę betonu i należy pamiętać, że cement cementowi nie równy .

Inną markę dodamy chcąc uzyskać C 15/20 dawną B15, a inną aby uzyskać C 20/25 dawne B20.

Tak więdc stwierdzenie, że jakość betonu spada jest nie uzasadniona, należy się więcej interesować ty co robi wykonawca i z czego.

 

 

Pozdrowienia od wykonawcy robót budowlanych. ;)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ale on chyba jest droższy w wykonaniu niż metalowa konstrukcja i blacha na ścianach.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

niewiem czy to dobry pomysł stawiać z płyt.A z reszta zależy też od miejsca bo jak bedziesz miał gdzieś w zaciszu to bedzie w miare dobrze a jak na przewiewie to ci moze rozwalić.A na taki garaż chyba nie trzeba mieć planu ale nie jestem pewien


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Hmm... W lato na pewno super sprawa bo chłodno ale w zimę jeśli przyszło by coś zrobić to zapewne straszny ziąb a jak byś chciał go ogrzać to cholernie ciężko :/


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

znajomy buduje taki garaż :( Fanie to wygląda. Ale nie jestem zbytnio przekonany do jakości tych płyt betonowych :P. Znajomy postawił taki płot i jego piesek(bernardyn) go rozwalił :P:P. oparł sie o niego łapami i popękały płyty :(:( .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Panowie odkopuje temat bo jest dość ciekawy.

 

Chciałbym postawić budynek z takich płyt, jakieś 6x8m lub 8x8m.

Stawiał ktoś coś podobnego?

Jakie fundamenty do tego?

Rozumiem że wieniec obowiązkowo?

Konstrukcja dachu stalowa czy drewno?

 

Chwalcie się swoimi pomysłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj