gzylu25

RSM DIY-możliwe?

Polecane posty

są różne końcówki do rsm. można kupić jednolite i tu jest problem jakią śerdnice kupić. ja kupiłem kołpaki i do tego krysy mamm chyba 0.8; 1  i 1.2

  ale używam tylko tych 1.2 dlatego właśnie ze dość szyko jeszcze  ale przeważnie koło 7km/h i z ciśnieniem nie ma problemu ja pryskam od 2 do 6bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja czerwonymi dyszami 0,4 Albuza przy 10 km i dawce 250 l/ha  to ciśnienie mam z 7 barów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

najpierw przeczytaj wątek a dopiero odpowiadaj .Sam korzystam z rsm i nie jest to niewiadomo jakie cudo jak to pisze kolega 2 posty wyżej, jeśli są odpowiednie warunki (wilgoć pochmurno ) nie będzie różnicy pomiędzy rsm a saletra z mocznikiem w rozsiewaczu

 

Czy Ty widzisz co wypisujesz? Pomieszaj te nawozy i rozsiej. Daj znać jak poszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Pewnie że pójdzie, no chyba że wsypie w siewnik i 2 dni będzie siał, to mu popłynie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

azot ogólnie jest składnikiem który się ulatnia i   na to nie ma lekarstwa. nie będę się mądrował bo nie wiem jak to dokładnie wygląda w poszczególnych nawozach ale według prostej oceny to granulki które leżą na wierzchu powinny bardziej się ulatniać niż substancja która wnika w glebę. co do nakładania to nie ma problemu jeśli  się nałoży 2 razy. ale jeśli chcesz tego uniknąć to tak jak z opryskiem zamykasz poszczególne sekcję lub pojedyncze końcówki i nic się nie nałoży a w siewniku tego nie osiągniesz

 

Co do nakładania się RSM na klinach to bardzo mądry wpis. Nie zaszkodzi dać dwa razy. A zawsze można zamknąć sekcje. Prędzej w siewniku nasypie się się za dużo na zawrotach i wypali....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Pewnie że pójdzie, no chyba że wsypie w siewnik i 2 dni będzie siał, to mu popłynie :)

pewien jesteś tego co piszesz?, ja ostatniego sezonu chciałem wysypać resztki saletry i uzupełnić mocznikiem odrobinę bo pole daleko, zanim rozsiałem to na ścianach już zalegała ładna warstwa granulek, już po kilku minutach od zmieszania te nawozy reagują ze sobą i jest to widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po 30 minutach wszystko się rozpuszcza i  sam RSM bez wody się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

pewien jesteś tego co piszesz?, ja ostatniego sezonu chciałem wysypać resztki saletry i uzupełnić mocznikiem odrobinę bo pole daleko, zanim rozsiałem to na ścianach już zalegała ładna warstwa granulek, już po kilku minutach od zmieszania te nawozy reagują ze sobą i jest to widoczne.

Tak pewien chociaż ja się w to nie bawiłem, ale ojciec jak dobrze pamiętam to chyba z 12 lat temu mieszał. znajomy mu tak poradził, tylko w siewnik (starego lejka) sypał 50:50 i ogień na pole. Owszem rozpuszcza się i klei do ścian, nawet jak siałem po moczniku wieloskładnik to scianki mokre się robią i się klei, ale to wcale nie znaczy że się nie da, ja w tym sensu nie widzę bo albo RSM albo osobno w różnych fazach rozwojowych mocznik i saletra, ale potwierdzę że się da. Dodam jeszcze że z tego co pamiętam to po tym nawożeniu ojca mocznika z saletrą efekt był dobry, więc może kiedyś pokuszę się na rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

ale o czym ty znowu opowiadasz? wilgotne granulki mogą się przyklejać do roślin i parzyć je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Co nie znaczy że się nie da ;)  Na szczęćcie granulki RSM się nie przykleją i nie poparzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a od kiedy RSM ma granulki? przy RSM trzeba pilnować po prostu odpowiednich warunków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Delbeta
      Witam co najlepiej zastosować w jęczmieniu jarym (faza krzewienia)
      Rsm ,saletre amonowa a może mocznik
      A jak już to jakie stężenia i dawki bo jestem skołowany
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez takiten
      Witam pierwszy raz będę stasował rsm, wiec chciałbym się was poradzić jak ustawić dawkę, aby wyszło wszystko dobrze. Mam opryskiwacz z przepławką i komputerem teejet, opryski wodą wychodzą idealnie, czyli ile litrów na hektar ustawię tyle wychodzi. Wiec jak mam ustawić na rsm? Nic nie ruszać i jeśli chce wylać 200 litrów rsm to ustawić 200 litrów? Czy może  ustawić 230 litrów aby wyszło faktyczni 200 ( spotkałem takie porady bo ponoć przelicznik dla rsm 32% to 1.15.) Czy może ustawić w ustawieniach komputera gęstość na 1,32 i ustawić 200 litrów na hektar i tyle wyjdzie. Robię to pierwszy raz, więc mam nadzieje że ktoś kto ma jakieś doświadczenie podzieli się dobrą radą.
    • Przez MateuszCiurysek
      witam chciałem jutro dać na rzepak ostatnią dawkę N w postaci 100l rsm 32% i o to pytanie ponieważ gdzieniegdzie rzepak zaczyna pąkować i czy tym rsm go nie podpale ? i jakie ciśnienie zalecacie by go bardzo nie podpalić ?
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam zużywam rocznie około 60t RSM przechowuje go w mauzerach 1000l i trochę mnie to wkurza bo  do napełnienia opryskiwacza potrzebuje 2 traktora z turem i mauzery zastawiają mi podwórko nie znacie jakiejś firmy z wielkopolski , z dolnośląskiego opolskiego czy łódzkiego która wydzierżawiła by mi zbiornik na warunkach że muszę go napełnić przynajmniej 2 razy w ciągu roku  albo na innych zasadach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj