Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM DIY-możliwe?

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:17

RSM DIY-możliwe?

akurat miałem na myśli małych sprzedawców  a okolicy pilicy jeden a drugi  z małoszyc. czyli miał byś ok 50km.  jak byś miał jakąs przyczepkę to ewentualnie dwa kursy osobówką  po 500kg spoko. ale masz przy tym opryskiwaczu  końcówki do rsm???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM DIY-możliwe? Dzisiaj, 04:07
  •  

#22 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:20

RSM DIY-możliwe?

no chodziło mi o to czy końcówki masz specjalne do rsm i podobno na 2 dawke w zboża trzeba węże żeby nie poparzyć a to juz troche kosztuje.

#23 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:27

RSM DIY-możliwe?

nie koniecznie. ja mam węże ale w zbożu to raczej jak na kłos ktoś daje rsm no albo naprawdę bardzo późno ta 2 dawka jest . ja węży to tylko do kukurydzy  używam a zboże jade2 dawki kołpakami do rsm

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share gzylu25

gzylu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:50

RSM DIY-możliwe?

a można o jakiś kontakt prosić do tych sprzedawców, głównie mi chodzi o tego z Pilicy?

#25 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:54

RSM DIY-możliwe?

nie koniecznie. ja mam węże ale w zbożu to raczej jak na kłos ktoś daje rsm no albo naprawdę bardzo późno ta 2 dawka jest . ja węży to tylko do kukurydzy  używam a zboże jade2 dawki kołpakami do rsm

a powiedz mi jak jest z ciesnieniem na ty końcówkach rsm? z rozsiewaczem wiadomo szybko sie leci po polu, a w opryskiwaczu ciśnienie moze byc problemem zeby dac dużą dawke przy sporej szybkości.  Da rade na tych końcówkach jechać powiedzmy 10 i dac 250 l czy cisnienie bedzie na czerwonym albo cos rozsadzi? te koncówki nie stawiaja chyba zbyt wielkich oporów?

#26 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:01

RSM DIY-możliwe?

są różne końcówki do rsm. można kupić jednolite i tu jest problem jakią śerdnice kupić. ja kupiłem kołpaki i do tego krysy mamm chyba 0.8; 1  i 1.2

ale używam tylko tych 1.2 dlatego właśnie ze dość szyko jeszcze  ale przeważnie koło 7km/h i z ciśnieniem nie ma problemu ja pryskam od 2 do 6bar

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:02

RSM DIY-możliwe?

Ja czerwonymi dyszami 0,4 Albuza przy 10 km i dawce 250 l/ha  to ciśnienie mam z 7 barów.

#28 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:19

RSM DIY-możliwe?

najpierw przeczytaj wątek a dopiero odpowiadaj .Sam korzystam z rsm i nie jest to niewiadomo jakie cudo jak to pisze kolega 2 posty wyżej, jeśli są odpowiednie warunki (wilgoć pochmurno ) nie będzie różnicy pomiędzy rsm a saletra z mocznikiem w rozsiewaczu

Czy Ty widzisz co wypisujesz? Pomieszaj te nawozy i rozsiej. Daj znać jak poszło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 21:54

RSM DIY-możliwe?

Pewnie że pójdzie, no chyba że wsypie w siewnik i 2 dni będzie siał, to mu popłynie :)

#30 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 12 marzec 2015 - 22:14

RSM DIY-możliwe?

azot ogólnie jest składnikiem który się ulatnia i   na to nie ma lekarstwa. nie będę się mądrował bo nie wiem jak to dokładnie wygląda w poszczególnych nawozach ale według prostej oceny to granulki które leżą na wierzchu powinny bardziej się ulatniać niż substancja która wnika w glebę. co do nakładania to nie ma problemu jeśli  się nałoży 2 razy. ale jeśli chcesz tego uniknąć to tak jak z opryskiem zamykasz poszczególne sekcję lub pojedyncze końcówki i nic się nie nałoży a w siewniku tego nie osiągniesz

Co do nakładania się RSM na klinach to bardzo mądry wpis. Nie zaszkodzi dać dwa razy. A zawsze można zamknąć sekcje. Prędzej w siewniku nasypie się się za dużo na zawrotach i wypali....

#31 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 13 marzec 2015 - 00:19

RSM DIY-możliwe?

Pewnie że pójdzie, no chyba że wsypie w siewnik i 2 dni będzie siał, to mu popłynie :)

pewien jesteś tego co piszesz?, ja ostatniego sezonu chciałem wysypać resztki saletry i uzupełnić mocznikiem odrobinę bo pole daleko, zanim rozsiałem to na ścianach już zalegała ładna warstwa granulek, już po kilku minutach od zmieszania te nawozy reagują ze sobą i jest to widoczne.

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 09:08

RSM DIY-możliwe?

Po 30 minutach wszystko się rozpuszcza i  sam RSM bez wody się robi.

#33 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:38

RSM DIY-możliwe?

pewien jesteś tego co piszesz?, ja ostatniego sezonu chciałem wysypać resztki saletry i uzupełnić mocznikiem odrobinę bo pole daleko, zanim rozsiałem to na ścianach już zalegała ładna warstwa granulek, już po kilku minutach od zmieszania te nawozy reagują ze sobą i jest to widoczne.

Tak pewien chociaż ja się w to nie bawiłem, ale ojciec jak dobrze pamiętam to chyba z 12 lat temu mieszał. znajomy mu tak poradził, tylko w siewnik (starego lejka) sypał 50:50 i ogień na pole. Owszem rozpuszcza się i klei do ścian, nawet jak siałem po moczniku wieloskładnik to scianki mokre się robią i się klei, ale to wcale nie znaczy że się nie da, ja w tym sensu nie widzę bo albo RSM albo osobno w różnych fazach rozwojowych mocznik i saletra, ale potwierdzę że się da. Dodam jeszcze że z tego co pamiętam to po tym nawożeniu ojca mocznika z saletrą efekt był dobry, więc może kiedyś pokuszę się na rsm.

#34 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:40

RSM DIY-możliwe?

ale o czym ty znowu opowiadasz? wilgotne granulki mogą się przyklejać do roślin i parzyć je

#35 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 15:34

RSM DIY-możliwe?

Co nie znaczy że się nie da ;)  Na szczęćcie granulki RSM się nie przykleją i nie poparzą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 18:30

RSM DIY-możliwe?

a od kiedy RSM ma granulki? przy RSM trzeba pilnować po prostu odpowiednich warunków