Skocz do zawartości

Zdjęcie

RSM DIY-możliwe?

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gzylu25

gzylu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 23:14

RSM DIY-możliwe?

Witam

Drodzy Forumowicze.

Z racji, że nie znalazłem w pobliżu żadnego dystrybutora RSM, a słysze wiele dobrego o tym nawozie, przez dłuższy czas zastanawiam się nad zrobieniem samemu mikstury RSM-u.

Oczywiście proporcje w internecie są ogólnodostępne i kształtują się następująco:

RSM 32: 45,98kg saletra   34,56kg mocznik  19,46kg woda

RSM 28: 40,23kg saletra   30,24kg mocznik  29,53kg woda

Tylko teraz pytanie drodzy koledzy. W oryginalnym RSM zawarty jest inhibitor korozji, czy jeżeli zrobię mieszanke w.w. składników bez inhibitora to jakie będą tego skutki(przede wszystkim chodzi mi o opryskiwacz, mam nowego Biardzkiego i nie chciałbym żeby po roku użytkowania pompa była do regeneracji). Czy coś będzie się dziać bez tego inhibitora, gdzie ewentualnie takie coś można dostać i w jakiej cenie. I jeżeli ktoś ma jakieś namiary (np. na allegro itp.) do sprzedawcy tegoż inhibitora to bardzo proszę o podzielenie się.

Przepraszam, że tyle pytań ale wolę się upewnić we wszystkich kwestiach niż potem żałować.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
RSM DIY-możliwe? Dzisiaj, 22:50
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 23:28

RSM DIY-możliwe?

Z tego co wiem w RSM nie ma inhibitora uerazy. Dokupuję się go osobno, bynajmniej ja tak robię.Ale on działa że azot jest lepiej wykorzystany o jakieś 10 %  i najlepiej działa jak jest susza.

http://www.agrofoto....rch_app=gallery

Edytowany przez tomek73, 11 marzec 2015 - 23:36.

#3 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 06:20

RSM DIY-możliwe? kolego daj sobie spokój gra nie warta świeczki, na pierwszą dawkę na drugą tak można pokombinować gdy jest sucho

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 07:22

RSM DIY-możliwe?

a skąd  dokładnie jesteś??? i ile potrzebował byś tego rsm??? żeby samemu zrobić to trzeba się narobić  i drogo wyjdzie.

#5 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:07

RSM DIY-możliwe? pewnie ze mozna zrobic wlasny rsm tylko tak wlasciwie po co. Osobiscie nie jestem przekonany do tego specyfiku bo po dokladnym przeliczeniu to drozej wychodzi. Najtaniej wychodzi sam mocznik i ktory nie popali roslin a wg prof. Czuby mozna stosowac nawet w 15% roztworze i nie zaszkodzi na rosliny.

#6 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:14

RSM DIY-możliwe?

jak to liczysz ze najtaniej wychodzi mocznik???   a nie zwracasz uwagi na forme azotu??? sposób jej działania i czas działania??

#7 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 12:18

RSM DIY-możliwe? przecież rsm to saletra i mocznik , jak jest wilgotno robisz miks w rozsiewaczu i masz to samo .Inaczej sprawa się ma gdy jest sucho , i tyle

#8 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 12:30

RSM DIY-możliwe?

stosowałeś kiedyś rsm?? a jeszcze lepsze pytanie próbowałeś kiedyś robić taki miks jak proponujesz innym??????

#9 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 14:21

RSM DIY-możliwe?

przecież rsm to saletra i mocznik , jak jest wilgotno robisz miks w rozsiewaczu i masz to samo .Inaczej sprawa się ma gdy jest sucho , i tyle

Zrób sam taki "miks", to się nauczysz doradzać innym...

#10 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 14:27

RSM DIY-możliwe? najpierw przeczytaj wątek a dopiero odpowiadaj .Sam korzystam z rsm i nie jest to niewiadomo jakie cudo jak to pisze kolega 2 posty wyżej, jeśli są odpowiednie warunki (wilgoć pochmurno ) nie będzie różnicy pomiędzy rsm a saletra z mocznikiem w rozsiewaczu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 14:40

RSM DIY-możliwe?

Ty  naprawdę mieszasz saletrę i mocznik w siewniku??? mnie uczono że nie wolno tego robić. ja nie mówię że to nie wiadomo jakie cudo  nawóz jak każdy inny. wiem jednak z doświadczenia ze  lepiej  i szybciej działa nawet od saletra. obecnie nie wiem jak w Twoim rejonie ale w moim co rok praktycznie niedobory wody. i na pewno wychodzi najtaniej przynajmniej jak dla mnie i precyzyjne dawkowanie.

#12 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 12 marzec 2015 - 15:31

RSM DIY-możliwe?

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. RSM jest bardzo dobry na suche ziemie. Roslina szybko skoczy w górę i dobrze trzyma wilgoć później.

#13 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 15:41

RSM DIY-możliwe?

no a jak z założeniem się rsm np na klinach? rozsiewacz jednak troche inaczej sieje a tu albo podwójnie albo nic, raczej dziur nie zostawia sie wiec co jak nałoży sie w 2? I jak z ulatnianiem rsm? ostatnio wyczytałem że też ulatnia sie z niego sporo azotu?

#14 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 16:12

RSM DIY-możliwe?

azot ogólnie jest składnikiem który się ulatnia i   na to nie ma lekarstwa. nie będę się mądrował bo nie wiem jak to dokładnie wygląda w poszczególnych nawozach ale według prostej oceny to granulki które leżą na wierzchu powinny bardziej się ulatniać niż substancja która wnika w glebę. co do nakładania to nie ma problemu jeśli  się nałoży 2 razy. ale jeśli chcesz tego uniknąć to tak jak z opryskiem zamykasz poszczególne sekcję lub pojedyncze końcówki i nic się nie nałoży a w siewniku tego nie osiągniesz

#15 Share gzylu25

gzylu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:05

RSM DIY-możliwe?

Jestem spod Krakowa i nigdzie w okolicy nie ma dystrybutora, a potrzebuje jakąś tone.

Czyli ogólnie w RSM-ie z Puław jest tylko mocznik, saletra i woda? Nie ma żadnych inhibitorów czy jakichś innych substancji przeciw rdzewieniu? Czy mieszanina jaką podałem wcześniej bez żadnych dodatków może poniszczyś opryskiwacz?

Z góry dzięki Koledzy, ale wole sie poupewniać we wszystkich kwestiach.

Licze na komentarze

#16 Share ogrodnikm

ogrodnikm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 17:56

RSM DIY-możliwe? inhibitor korozji dodają jak ktoś pierwszy raz zalewa beczkę stalowa a tak to czysty rsm , można jeszcze dodać inhibitor ureazy który zatrzymuje azot w glebie i to na tyle .Odnośnie opryskiwacz dobrze jest go zabezpieczyć środkiem do profili zamkniętych no i mycie oliwienie bo rsm troszkę je stal, nowsze opryskiwacze zazwyczaj są przystosowane do rsm

#17 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 18:26

RSM DIY-możliwe?

ja mieszkam 50km od krakowa no powiedzmy ze w kierunku Kielc choć lekko w bok i tu jest przynajmniej 2 dystrybutorów u których można kupić rsm w mauserach

#18 Share gzylu25

gzylu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:00

RSM DIY-możliwe?

Zapewne ma Kolega na myśli Wamex z Jędrzejowa, ale ja jestem z Jerzmanowic i mam ponad 80km, noi jakbym mial jakiegos dostawczaka to problemu by nie było, ale osobówką to ciężko. A jeszcze jedno pytanie, jeśli bym się zdecydował na zrobienie RSM-u to lepiej 28% czy 32%?

#19 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:05

RSM DIY-możliwe?

W tych czasach raczej z dostawą nie ma problemów, sprzedający ci dowiezie nawet na drugi koniec polski, najwyżej doliczy jakieś grosze. Masz wyposażony opryskiwacz do rozlewania rsm?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gzylu25

gzylu25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 19:06

RSM DIY-możliwe?

tak opryskiwacz mam nowy Biardzkiego z potrójnymi końcówkami.