tytus

Zakup używane maszyny - oświadczenia

Polecane posty

tytus    0

Realizuję zakup ciągnika używanego w ramach premii MR. Czy ktoś może mi napisać jak dokładnie powinno wyglądać zaświadczenie sprzedającego, że maszyna nie była finansowana wcześniej z dotacji UE lub innych?

Edytowano przez tytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

ile ciągnik ten ma lat najlepiej jak by miał sprzedający fakture od zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

ciągnik ma 6 lat,

ciągnik jest od handlarza, który kupił go z firmy lesingowej. Chodzi o wzór oświadczenia, jakie mi ma wystawić sprzedający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

 

Oświadczenie powinno zawierać następujące dane:

a. imię i nazwisko/nazwę sprzedającego;

b. adres zamieszkania/siedziby sprzedającego (ulica, nr lokalu, kod pocztowy,

miejscowość, kraj);

c. nazwę sprzętu/maszyny/urządzenia (markę, typ, model);

d. datę zakupu przez sprzedającego;

e. miejsce zakupu przez sprzedającego (kraj, miejscowość);

oraz następującą treść: „Oświadczam, że ww. używane maszyny i urządzenia

w dniu sprzedaży nie były starsze niż 5 lat.”.

 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Ale wież że ciągniki można kupywać maks do 5 lat na MR ? a jak kupisz 6 to kare płacisz albo zwracasz kase


Ale wież że ciągniki można kupywać maks do 5 lat na MR ? a jak kupisz 6 to kare płacisz albo zwracasz kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytus    0

I tu się mylicie, 

Można kupować starsze niż 5 lat, ale trzeba dodać opinię rzeczoznawcy

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/mlody-rolnik-moze-kupic-maszyne-starsza-niz-piecioletnia,55472.html

 

Sam też pytałem o to w ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pytać to pytać. Każdemu kto chce się jednak bawić w zakup starszej niż 5 lat maszyny proponuję jednak mieć info od ARiMR na piśmie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Za mnie było do 5 lat więc wiesz ,tak jak kolega pisze, lepiej miec to na pismie ,i jeszcze jedno na umowie musi być zaznaczone pochodzenie ,chodzi o to czy nie byl wcześniej kupiony przez poprzedniego właściciela na dotacje UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kody12    41

można kupic starsze tylko jak to sprawdzić  czy nie byla kupiona za unijne pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kogoś znajomego w agencji to jest w stanie sprawdzić.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolinoga    0

Czy ktoś może potwierdzić czy nadal można kupować używany sprzęt? Poniżej 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj