Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno używanego opryskiwacza

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 10 marzec 2015 - 17:14

Warto kupić ten opryskiwaczhttp://olx.pl/oferta...57-ID9a3PP.html  Brakuje węża od pompy do rozdzielacza.

Dzwoniłem i odda go za 300zł i dorzuci przekaźnik.

Brak węża więc nie ma możliwości sprawdzenia jak działa pompa i inne.

Udzielicie jakiejś porady co sprawdzić i inne ważne informacje bo nie mam żadnego pojęcia o opryskiwaczach.

Pracowałby na 1,8 ha, warto go kupić mam jakieś 35 km w jedną str po niego.

Proszę o szybkie odpowiedzi bo już też ktoś do niego dzwoni i mówił że podjedzie na dniach, a kto pierwszy ten lepszy, ale nie chcę kupić w ciemno nie mając pojęcia o opryskiwaczach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno używanego opryskiwacza Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:01

kupno używanego opryskiwacza Przecież to kupa złomu.Opryskiwacze nowe naprawdę nie są drogie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 10 marzec 2015 - 18:09

Powiem Ci tak, jeszcze się uczę, mam 1,85 ha i brakuje mi jeszcze trochę sprzętu. Zamiast kupić nowy opryskiwacz za 3000 wolę kupić stary za 300-400 a za te 2500 to kupić np sadzarkę i kopaczkę lub coś innego.

Gdybym cały sprzęt skompletowany to bym się nie zastanawiał, ale sytuacja wygląda tak że brakuje mi trochę sprzętu i dlatego zamiast nowego opryskiwacza wolałbym kupić używany opryskiwacz i coś jeszcze.

Daleko po niego nie mam, 300zł+przekaźnik to chyba niedrogo, a kupić wąż to ok 20zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:14

jesli pompa bedzie uszkodzona  a zawor sterujacy niesprawny to szykuj z 500 zlotych na naprawy co najmniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:16

No tylko 300zł to niedużo. Sam wałek jest wart co najmniej 100, ale wałek i tak sobie zostawię bo krótkiego wałka nie mam

#6 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 18:28

kupno używanego opryskiwacza bierz go na tyle ha to nievwarto nowego. Remont to prosta sprawa karzdy z smykalka do techniki bedzie potrafil to naprawic. Sam rozdzielac nowy to niewielki koszt przy zalozeniu, ze kupujesz chinski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 01:24

Skąd aż 500 zł za naprawę pompy i zakup zaworu?

Kupiłem go za 250, przy transporcie złamali łącznik opryskiwacza i węża(koszt 7zł) wąż którego brakowało miałem na podwórku, obejmę też miałem, drugą dokupiłem. W przekaźniku krzyżak do wymiany(koszt 32zł). Pompa jest rozebrana w 99,8% bo jeszcze zostało łożysko z obudowy do wyciągnięcia, kto remontował taką pompę wie czemu jeszcze nie wyciągnąłem tego łożyska. W pompie do wymiany: uszczelka czaszy, membrana, dwa łożyska i dwie uszczelki. Zawór do spuszczania resztek ze zbiornika wyczyszczony i wymieniona uszczelka. Opryskiwacz jest w trakcie kapitalnego remontu. Na dniach będę czyścił zbiornik, składał pompę, wyprostuję ceownik(było kiedyś lekko przyparte i jest małe wgięcie na odcinku 5 cm, max wgięcie 1 cm ale mam palniki więc nie ma problemu. Cały opryskiwacz będę remontował i malował.

Koszta imprezy podam jak zakończę robotę.

Dodaj odpowiedź