Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa na poduszkach czy resorach ?

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:04

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Czy ktoś wie dlaczego przyczepy rolnicze są na resorach a nie na poduszkach tak jak ciężarowe?

Zna ktoś wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:44

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? resory sa wytrzymalsze, ale ciezko by sie na nich podrozowalo z predkoscia 90 km/h ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:53

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Tak jak mówi @brzozak, w rolnictwie poruszamy się z mniejszą prędkością, ale po większych nierównościach itp, gdzie poduszki by się zużyły, nie spełniały by swojego zadania, a resor jest do tego przystosowany; może nie na temat ciekawe jakby się zachowywał pług na zabezpieczeniach poduszkowych ;)
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#4 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 luty 2008 - 22:56

Czy ktoś wie dlaczego przyczepy rolnicze są na resorach a nie na poduszkach tak jak ciężarowe?

Zna ktoś wady i zalety jednego i drugiego rozwiązania ?

Wg. mnie chodzi głównie o to że zawieszenie na poduszkach jest o wiele droższym rozwiązaniem niż resory i bardziej zawodnym ze wzgl. na stopień złożoności.
Napewno komfort jazdy i prowadzenie się jest o wiele lepsze na poduszkach.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2008 - 23:32

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Ale generalnie nie ma przeciwwskazań żeby przyczepa rolnicza była na poduszkach ?

#6 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 18 luty 2008 - 23:43

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Z tego co ja się orientuje to raczej nie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 19 luty 2008 - 00:19

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Czasami można spotkać przyczepy na poduszkach ja np mam beczkę na poduszkach. Zawieszenie na poduszkach ma dwie zalety: po pierwsze lepiej tłumi drgania na nierównościach oraz rozkłada siły nacisku na wszystkie koła, a po drugie daje nam możliwość opuszczenia lub podniesienia nadwozia.

#8 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 19 luty 2008 - 00:41

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? A właśnie jak jest sterowanie wysokością? Bo poduszki są pompowane głównym przewodem hamulcowym a jak jest sterowana wysokość ? Ręcznie czy jest jakiś zawór, który sam dostosowuje ciśnienie do obciążenia ?

Jakiej pojemności masz beczke i na ilu osiach ?

#9 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 luty 2008 - 17:50

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Sterowanie wysokością w przyczepie,bynajmniej przy naszych naczepach odbywa się za pomocą zawory.Wg mnie lepsza jest poduszka powietrzna niż resor np:można regulować wysokość przyczepy,jazda jest płynna nic nie chrobocze.

PS: Przy naprawie resora przeba sie trochę pomeczyć a w przypadku poduszki jast luks ;)

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 luty 2008 - 17:55

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? no ale jak jest na poduszkach to hamulce muszą być zawsze podpięte??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 22 luty 2008 - 19:18

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Pod pneumatyczne zawieszenie musiała by być chyba specjalna instalacja w traktorze.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#12 Share pawel93

pawel93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 22 luty 2008 - 19:51

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Niestety tak

#13 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 luty 2008 - 20:24

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Wystarczą zwykłe dwuobwodowe hamulce.

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2008 - 21:15

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? na jednym obwodzie tez moga byc :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 luty 2008 - 22:22

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Po małych przeróbkach, jasne że da radę ^_^ .

#16 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 22 luty 2008 - 23:42

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? nie wyobrażam sobie jazdy bez podpiętych hamulców :rolleyes: wg mnie to oczywiste, ale czemu tylko wg mnie?

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 luty 2008 - 21:09

nie wyobrażam sobie jazdy bez podpiętych hamulców <_< wg mnie to oczywiste, ale czemu tylko wg mnie?

Chyba chodzi o przyzwyczajenie z ciągania 4-ro tonowych taczek C-360. hamulce w przyczepie to podstawa ale kiedyś z samozbierającą z odłączonymi hamulcami przyhamowałem na zakręcie, to chciała mego zetorka wywrócić, na szczęście w środku robiłem za balast :rolleyes: i nie udało się

#18 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 18:47

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Czy mając zawieszenie na poduszkach w przyczepie da się jechać bez ich pompowania, tj. podpinania pneumatyki? Zastanawiam sie nad zakupem używanej 3 stronnej wywrotki ciężarowej (jest w dobrej cenie), którą pustą czasem ciągnąłby traktor bez 2 przew. instalacji- stąd pytanie czy bez powietrza w poduszkach wogóle można jeździć taką przyczepą?

#19 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 18:53

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Bez powietrza nie mozna nia jezdzic.Mysle ze jednoobwodowa instalacja wystarczy tylko mala przerobka by sie przydala. Jak naładujesz przyczepe to musisz dopompowac poduchy.przyczepa ma pewnie zawor samopoziomujacy ktory pompuje automatycznie w zaleznosci od zaladunku. Tylko musiał byc zrobic rozdzielnik hamulce-zawieszenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 19:19

Przyczepa na poduszkach czy resorach ? Chodzi o to że pustą przyczepę jechałbym podstawić małym traktorem a po pełną jadę już takim co ma inst. 2 przewodową. Szukam więc już resorówki :lol: