Skocz do zawartości

Zdjęcie

ostropest plamisty

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 17:48

ostropest plamisty 20 lat temu ojciec miał ostropez 3 ha , Młóciłem wtedy vistulą z pnia i na suszarnie bo on jest gorszy od mokrego rzepaku , Kombajnu nie wyczyściłem i potem na karzdym polu był jako upierdliwy chwast ,Pużniej były zasadzone kartofle , lecz młuciłem ostropez .Dziś chętnie bym zakontraktował .Da ktoś cynk kto pisze umowy . Mam taką działke co bym zasiał ,może dziki bym wyplenił hi hi hi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ostropest plamisty Dzisiaj, 17:32
  •  

#22 Share hgerhg

hgerhg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 20:21

ostropest plamisty

Witam nowicjusza napisałeś " proponuje firma kontraktująca to 3,40 zł netto za kilogram, wiem, że tu nie ma szału ale i tak chyba to lepsze niż zboża w tym momencie. W dodatku jest pewny odbiór w dniu zbioru bez konieczności dosuszania." a jak jest z czyszczeniem nasion czy wymagaja ??? a jeżeli chodzi o antywylegacze to istnieją na ostropest plamisty. Chętnie Ci opowiem z jakich rejonów Polski jesteś ??

#23 Share przemek704

przemek704

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 22:23

ostropest plamisty

z tego co pamiętam to jest jakiś procent zanieczyszczeń dopuszczalny, a jeśli jest większy to też zabierają tylko odbijają ten procent z wagi. Ja jestem z lubelskiego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lesne

lesne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 23:32

ostropest plamisty

Witam nowicjusza napisałeś " proponuje firma kontraktująca to 3,40 zł netto za kilogram, wiem, że tu nie ma szału ale i tak chyba to lepsze niż zboża w tym momencie. W dodatku jest pewny odbiór w dniu zbioru bez konieczności dosuszania." a jak jest z czyszczeniem nasion czy wymagaja ??? a jeżeli chodzi o antywylegacze to istnieją na ostropest plamisty. Chętnie Ci opowiem z jakich rejonów Polski jesteś ??

Jakie antywylegacze?

#25 Share hgerhg

hgerhg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 19:26

ostropest plamisty

O to świetnie ja jestem ze Świętokrzyskiego a z jaka firmą  dogadałeś się co do tej ceny ??? a antywylegach to jest ich pełno w hurtowni tej co kupuje osrodki mają harmonogram i świetnie doradzają bo jest pełno i w róznych pieniądzach

Edytowany przez hgerhg, 26 styczeń 2016 - 19:30.

#26 Share genia

genia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 06:30

ostropest plamisty

czyli można stosować antywylegacz na ostropest? a jakie i w jakiej ilości stosujecie nawozy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 28 styczeń 2016 - 07:02

ostropest plamisty PaweKleszczyski z nim się skontaktuj on go uprawia jest w moich znajomych jeszcze też uprawia wiesiołek

#28 Share genia

genia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2016 - 06:40

ostropest plamisty

busted jak skontaktować się z tymi twoimi znajomymi co uprawiają ostropest. Próbuje wysłać im wiadomość i nie mogę.

#29 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 luty 2016 - 13:52

ostropest plamisty Jaka cena była za 2015r tego?.

#30 Share PerezStunt

PerezStunt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 luty 2016 - 10:09

ostropest plamisty

Jeżeli ktoś chce posiać ostropest w tym roku to mam nasiona na sprzedaż, wyczyszczone, suche i przewiane, wysyłam w workach po 28kg w cenie 5,5 za kg. Kontakt przez PW proszę ;) Co do siewu to moim zdaniem najlepiej siać w rządkach co 45cm w ilości do 20kg na ha. Nawożenie tak jak ktoś napisał zależy od pola...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rolnik91

rolnik91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:00

ostropest plamisty

opłaca sie uprawa ostropestu? ile tego bedzie tak naprawde na ha? gdzie to mozna sprzedac w lubelskim?