Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spółka wodna

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 15 luty 2010 - 12:09

Spółka wodna no to macie zgranych ludzi, u nas było jak chyba u większości nie robili a po kasę to komorników wysyłali. gdzie była awaria zgłaszana to uznawali że jest ok albo budżet się skończył.Od kilku lat jesteśmy wyłączeni i nie widzę różnicy to po co utrzymywać biurokracje , rowy każdy sam kosi tak czy tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spółka wodna Dzisiaj, 02:01
  •  

#22 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:34

Spółka wodna Kolego pogratulować organizacji, w moim przypadku został bym z ok 1 km rowu do czyszczenia i wykaszania, nikt by się tym nie interesował czy mi z pola ściąga czy nie cieszył by się aby że u siebie ma sucho.

Spółka ogólnie u nas wywiązuje się dobrze.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#23 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:03

Spółka wodna hmmm. spółki wodne u mnie to już nie istnieją już nawet nie wiem ile lat.jak byście widzieli co w moich okolicach co nie którzy robią z rowami to szok.wrzucanie kamieni do rowu to norma,ale najgorzej jak buraki z RSP orzą to nie patrzą ze ziemia do rowu leci że mostki zajeżdzą,szkoda słów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 luty 2010 - 21:08

Spółka wodna W mojej okolicy rowy nie czyszczone od wielu wielu lat, a pieniądze pie..lonym pajacom, którzy nic nie robią trzeba niestety płacić ^^ :P
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#25 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 16 luty 2010 - 06:51

Spółka wodna jak widzimy zarośnięte rowy to najpierw się wstrzymuje zapłatę, potem do dyrektora i zwykle pomaga;) tak więc na melioracje raczej nie narzekamy:d
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#26 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 16 luty 2010 - 08:22

Spółka wodna a jak by był na polu rurociąg na głębokości ponad 5m to co wtedy z tym zgraniem ?

#27 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:25

Spółka wodna a na jakiej zasadzie można stać się członkiem spółki wodnej, czy spółka może żądać zapłaty od rolnika który do takiej spółki się nie zapisywał, czy jest to z góry narzucone ?

#28 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:35

Spółka wodna Oglądał ktoś wczorajszy Agrobiznes... była mowa o spółkach wodnych.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#29 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:52

Spółka wodna była mowa o tym że należności z tytułu spółek jest ciężko ściągać,

tylko do brata przyszło upomnienie że nie zapłacił za spółkę i wpiszą go do KRD i takie tam, tylko że brat do żadnej spółki się nie zapisywał, ojciec kiedyś był to wysyłali mu upomnienia kilka lat po tym jak się pozbył gospodarstwa, a w tym roku przyszło pierwsze na brata, a rowy jak nie były czyszczone od ok 10 lat tak dalej nie są czyszczone, co w takiej sytuacji zrobić?

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 11:54

Spółka wodna W mojej gminie nie ma spółki wodnej (a przynajmniej ja to tym nic nie wiem). Co roku jest karta żeby obkosić rowy. Ale i tak nikt nie kosi. Ja to po żniwach kosiarką obetnie tyle ile się da.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:17

Spółka wodna U mnie w gminie jest spółka wodna tylko że oni nic nie robią z rowami tylko wysyłają pisma upomnienia itp. ja im powiedziałem że dopóki nie wyczyszczą tej smródki za moim domem i nie poszerzą koryta żeby przestała mi łąki zalewać to kasy ode mnie nie zobaczą i była krótka piłka jakby ktoś przyjechał do mnie i się pluł to mu pokaże te smródke i powiem to co przedtem...
KPK Kumurun Team...

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:22

Spółka wodna tylko że nit nie chce nawet przyjechać obejrzeć tych rowów, tylko upomnienia wysyłają i straszą komornikiem i KRD a tych rowy nie obchodzą bo oni mają za zadanie kasę ściągnąć

#33 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:30

Spółka wodna Skoro oni są odpowiedzialni za te rowy to ich zaskarżyć ze zalewa ci pola. Zażądaj odszkodowania.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#34 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:35

Spółka wodna w tym problem (a raczej szczęście) że pul nie zalewa jeszcze bo są na górkach , ale płacić każą a nic nie robią

#35 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:38

Spółka wodna @andrzej2110 i tak będzie trzeba zrobić bo zbiór sianokiszonki to przy takiej pogodzie to u mnie loteria...
KPK Kumurun Team...

#36 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:12

Spółka wodna Witam! Co do spółki wodnej w mojej okolicy to jest super! Chociaż wcześniej takiej sielanki nie było, ponieważ panował w tej spółce wielki bałagan, później wszystko się rozsypało i przez 12 albo i 15 lat nikt o spółce nie słyszał (fakt, że w tym okresie składek też się nie płaciło). Jedynie od czasu do czasu gmina wysyłała parę osób (na ogół rejestrujących się jako bezrobotni), żeby trochę poczyścili rowy melioracyjne z krzaków, różnych zarośli itd. w gruncie rzeczy, wszystko było strasznie zaniedbane. Ale 4 lata temu powiedzmy, że nastąpiła "reaktywacja" spółki, powołano konkretnych ludzi do kierowania tym wszystkim, znających się w tej dziedzinie i od tamtego czasu robią naprawdę dobrą robotę!!! Fakt, że zaległości z tylu lat od razu też nie da się nadrobić, ale najważniejsze, że rolnicy są naprawdę zadowoleni z postępów i mam nadzieję, że będzie tak dalej! Co do składki to nie pamiętam dokładnie czy 12, czy 13zł od 1ha.
Współczuję tym wszystkim, którzy mają problem z brakiem odpowiedzialności ze strony spółki, bo wiem co to znaczy mieć problemy z pozalewanymi polami z powodu nie drożnej melioracji.
Pozdrawiam.

#37 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 17:54

Spółka wodna Witam. Członkiem spółki wodnej (z urzędu) staje się ten kto, stanie się właścicielem nieruchomości objętej jej "okupacją". Mało tego. Nawet nie będąc członkiem spółki wodnej, jest się zobowiązanym do płacenia "haraczu" na jej rzecz, jeśli się "korzysta" z jej urządzeń. (przepisy w formacie pdf dostępne na stronach Kancelarii Sejmu). W moim rejonie oczywiście klapa, gdyby we wsi trzymano krowy to siano było by rarytasem. Łąki są również intensywnie "okupowane" przez bobry. Zaproponowałem spółce, że im odstąpie dopłaty proporcjonalnie do powieżchni objętej ich działaniem, zero rekcji. Wycofałem się z ubiegania o dopłaty do tych działek bo nie chce się narażać na sankcje ze strony ARiMR. Do niedawna myślałem również że uzurpują sobie prawo do obszaru niezmeliorowanego, aż pewnego dnia sąsiad mi powiedział. "Panie tu był rów" ;) . Jak u nich byłem to jedno biórko w całości było wyłożone pismami z nagłówkiem: "Przedsądowe wezwanie do zapłaty". Nie słyszałem by jakiś rolnik, miał możliwość tłumaczenia się w tej sprawie przed Sądem. Podobno sciąganie składek zlecają prywatnym firmom windykacyjnym.

#38 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 18:23

Spółka wodna Ja musialem zainwestowac w ostrowka i samemu sie zabraac za rowy, ale nie żałuje bo szybko sie taka inwestycja zwróci. A spółka u nas dziala owszem ale czyszcza tylko głowne rowy, na boczne mowia ze nie maja kasy.

#39 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:46

Spółka wodna Może trochę z innej beczki ale problem też związany z wodą...
Sytuacja wygląda następująco:wziąłem w dzierżawę pole położone obok starej drogi polnej obsadzonej po bokach drzewami.Droga była trochę niżej niż pola obok niej.Gmina postanowiła na drogę "rzucić" asfalcik.I może wszystko było by fajnie(na początku też tak myślałem :) )gdyby nie "podnieśli" drogi o jakieś 50cm do góry.Po większych opadach na polu przy drodze zbiera sie woda.
W związku z tym mam pytanie czy wie ktoś może jak wygląda to z punktu widzenia prawa,kto powinien wykopać rów (wcześniej go nie było) i zrobić ewentualny przepust pod drogą do "rowu" który został wykopany po drugiej stronie drogi. ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 11 luty 2012 - 09:10

Spółka wodna Rolnik ma prawo wystąpić z spółki wodnej i spółka nie może go trzymać na chama. Od spółki wodnej jest możliwość wystąpienia. Oczywiście spółka powie nie. Niestety to jest niezgodne z konstytucją z w świetle artykułu 12 i 58 ust. 1 Konstytucji RP. Jet to opisane w Tygodniku rolniczym nr. 6 na stronie 18. Jak będzie trzeba napiszę cały tekst jak wystąpić.