Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeprowadzka z miasta na wieś

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 19 luty 2008 - 10:12

Przeprowadzka z miasta na wieś Ale wiecie co jest najlepsze... jak niektórzy przyjadą na wieś (sprowadzą) to jak zobaczą jak naprawdę wygląda praca na ziemi i jak to sie robi to naprawdę są w szoku. Że to nie jest jak w TV że w homonto i jazda...
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeprowadzka z miasta na wieś Dzisiaj, 04:45
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 12:59

Przeprowadzka z miasta na wieś Sąsiad sprzedaje działkę na cele rekreacyjne jakimś miastowym, położoną obok mojego siedliska, tak że zaczyna się na wyskości mojej stodoły i co gorsza na wysokości płyty gnojowej, tak ze 120 m od mojej płyty gnojowej, oczywiście zapowiedział że nowy właściciel zamierza postawic tam jakąs budkę czy domek itd, czy można tak po środku pól poza budynkami stawiac co kolwiek i czy mam coś do powiedzenia w tej sprawie, zanim nowy sąsiad zacznie się rządzic za moją stodołą?

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2008 - 13:22

Przeprowadzka z miasta na wieś mojemu sąsiadowi nie dali pobudować płyty po drugiej stronie asfaltu. Przyczyno było to ze wszystkie budynki wzdłuż tej drogi so po jednej stronie. przy budynkach nie miał miejsca i postawił na innym polu ale po tej samej stronie co mieszka. tylko ze to jest w środku jego pola.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 13:53

Przeprowadzka z miasta na wieś Czy "miastowy" ma prawo postawić sobie domek letniskowy czy jakąś kolwiek budke pośród szczerego pola na swojej działce, która jest działką rolną no i czy cena takiej działki rolnej z przeznaczeniem na rekreację moze byc dużo wyższa od zwykłęj działki rolnej, bo u nas akurat jest taka tendencja ze przyjeżdzaja i szukają jak najtaniej kawałek ugoru,

2ga sprawa czy sprzedający działkę musi zapewnic dojazd do tej działki lub wytyczyc jakąs drogę jeśli ta działka jaest oddzielona innymi działkami a dojazd jest tylko przez inną działkę sprzedajacego?

#25 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 20 luty 2008 - 16:21

Przeprowadzka z miasta na wieś u mnie we wsi to duzo ludzi sie buduje. w ciagu roku w mojej okolicy powstało 7 domow. a buduja sie wszedzie w lesie, przy samej rzece. zeby kiedys ktos powioezial ze w mojej wi bedzie tyle domow i to w takich miejscach gdzie wlasnie sie buduja to by nikt nie uwierzyl.
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 16:48

Przeprowadzka z miasta na wieś Koluniokarol, ale mają tam zezwolenia na to czy na dziko stawiają? Bo i u nas pomału do tej plagi dochodzi,

#27 Share koluniokarol

koluniokarol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, lotnictwo cywilne, muzyka

Napisany 20 luty 2008 - 16:56

Przeprowadzka z miasta na wieś u nas wszystko normalnie na legalu i za zezwoleniem. teraz zima to troche przerwy bylo ale zaraz wiosna to znowu beda tylko gruszki z cementem jezdzily i tiry z ceglami :angry:
''Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo; bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić''

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 luty 2008 - 17:02

Przeprowadzka z miasta na wieś to juz wiem dlaczego nam wstrzymują kredyty preferencyjne, sąsiad do mnie przychodzi bo woli "swojemu" sprzedac niż obcego za stodołe wpuścic a ja ręce rozkładam bo na 6% kredytu brac nie zamierzam,

#29 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 20 luty 2008 - 18:10

Przeprowadzka z miasta na wieś w mojej okolicy nie budują się bo nie mam gdzie niestety mieszkam nie daleko Ciechocinka gdzie jest pełno kuracjuszy jak sie zaczyna wiosna to oni kręcą sie po drodze samochodami i rowerami jeżdżą całymi gromadami po całej drodze nie raz ich zbluzgałem kręcą sie jak murówki w mrowisku i utrudniają ruch drogowy staj gdzie im sie podoba i ich nieraz wyzwać żeby se pojechali dalej

#30 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 20 luty 2008 - 18:15

Przeprowadzka z miasta na wieś Ja przez takiego turyste jak pisze tomacha001 to nie mialem jak z pola wyjechac :angry: :angry: w kolo rowy nie do przebica a taki pajac stanal na mostku i poszedl na grzyby :angry: :angry: . Ale do dziadek wtedy zbluzgal, gosc nie wiedzial czy sie chowac czy uciekac gdzie pieprz rosnie ;) :D

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:00

Przeprowadzka z miasta na wieś u mnie w wiosce ponad 600osob zostało tylko 6 rolników.. a za parę lat może będzie tylko 3... hodowli w wiosce praktycznie nie ma, wiec z zapachami nie ma problemów, ale jedyna rzecz która utrudnia życie rolnikowi to źle zaparkowane samochody.. nieraz trzeba w koło jeździć by nie mieć problemów z przejazdem droga.. z ludźmi nie ma problemów nie skaża sie, nawet ci z miasta których jest coraz więcej, powiedział bym że rolnictwo traktują jako atrakcje.. ;) Chodzą, staną przy polu popatrzą jak maszyny pracują, idą do lasu nad jezioro..

#32 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:22

U mnie nie mieszkają żadne takie. Kurde ale jak mieszkali w mieście to wypad do miasta a mnie tu sie sprowadzają takie debile i będą sie rządzić na wsi, bo myślą że rolnicy są głupi. Takich to wziąć za d*pę i wynocha do miasta. ;)

Sorry za brzydkie słowa ale krew mnie zalewa :D

popieram! :angry:
koło mnie przyjeżdzają tacy z miasta na lato i a to im z obory śmierdzi albo im kuż przeszkadza albo za czesto sie traktorem jeżdzi i sie im kuży. :angry: kurna jak chciel wsi to niech wąchają i sie troche upaprzą. :angry:
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#33 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:25

Czy "miastowy" ma prawo postawić sobie domek letniskowy czy jakąś kolwiek budke pośród szczerego pola na swojej działce, która jest działką rolną no i czy cena takiej działki rolnej z przeznaczeniem na rekreację moze byc dużo wyższa od zwykłęj działki rolnej, bo u nas akurat jest taka tendencja ze przyjeżdzaja i szukają jak najtaniej kawałek ugoru,

2ga sprawa czy sprzedający działkę musi zapewnic dojazd do tej działki lub wytyczyc jakąs drogę jeśli ta działka jaest oddzielona innymi działkami a dojazd jest tylko przez inną działkę sprzedajacego?

według nowych przepisów już nie można sobie domów budować gdzie popadnie, jest wyznaczone ileś tam metrów od ostatniego budynku...
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#34 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:56

U mnie nie mieszkają żadne takie. Kurde ale jak mieszkali w mieście to wypad do miasta a mnie tu sie sprowadzają takie debile i będą sie rządzić na wsi, bo myślą że rolnicy są głupi. Takich to wziąć za d*pę i wynocha do miasta. ;)

Sorry za brzydkie słowa ale krew mnie zalewa :D

młody ty waż słowa jak ja mieszkałem na wśi to ty jeszcze na baczność wchodziłeś pod stuł teraz mieszkam na wsi jestem rolnikiem tak ze nie jeden miastowy ma więcej oleju w głowie niż nie jeden że wsi??????????????????????

#35 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 luty 2008 - 20:57

popieram! :angry:
koło mnie przyjeżdzają tacy z miasta na lato i a to im z obory śmierdzi albo im kuż przeszkadza albo za czesto sie traktorem jeżdzi i sie im kuży. :angry: kurna jak chciel wsi to niech wąchają i sie troche upaprzą. :angry:

sorry jak mieszkałem w miescie????

#36 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 20 luty 2008 - 21:01

Przeprowadzka z miasta na wieś u nas we wsi na szczęście działkowicze budują się na koloni i nie ma z nimi problemów, ale do wsi sprowadzili się na stałe warszawiacy, po prostu ,,wariaty"
przez dwa lata prawie z większością wsi się pokłócili, próbowali pokazać ludziom jak się robi biznes, zpiętrowali stodołę i mieli trzymać kury nioski,mieli
nawet szyld ,,sprzedaż jaj" lecz za bardzo przedsiębiorczo myśleli i w ciągu miesiąca wszystko im wyzdychało, i zobaczyli jak to sie kasę robi z ,,jaj " ;)

#37 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2008 - 22:03

Przeprowadzka z miasta na wieś u nas spokuj bo wisla blisko i miastowi sie boja.w okolicy tez holota nie kupuje bo ceny zaczynaja sie od 5 tys za ar{za najgorsze lokalizacje]stawiaja kamienne mury i nic z zanich nie widza

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#38 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 21 luty 2008 - 14:11

Przeprowadzka z miasta na wieś Dla mnie to szczyt chamstwa. Przyjeżdżasz na wieś, więc powinieneś się dostosowac, a nie zaczynasz jakieś swoje ''teorie'' bo śmierdzi. U mnie na szczęście wioska jest gęsto zaludniona, ale latem caly czas jeżdżą ludzie i szukają działek. Na szczęście na sprzedaż nie ma żadnych. Za to w kilku siąsiednuch wsiach ludzie się sprowadzają i kumpel gadał, że gosc przychodził, że mu gnój śmerdzi i żeby co sz tym zrobił, a on odpowiedział '' zjedz go sobie''. Takich debili niestety troszke jest.

#39 Share janek36

janek36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 luty 2008 - 14:46

Do mnie na wies przyprowadzili sie takie debile,i taki gostek posrany narobil zdjec wysypiska smieci,ktore jest oddalone ode mnie o jakies 6 kma od tego gostka o 8 narobil fotek i wyslal gdzies te zdjecia i zamkneli nam wysypisko.To gdzie ja mam teraz wozic te smieci do jasnej choinki???A on mowi ze mu smierdzialo.to po co taki pojeb za przeproszeniem sie przyprowadzal na ta wies!!! :angry:

a ty wiesz coto ekologja???????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 22 luty 2008 - 14:01

Przeprowadzka z miasta na wieś u mojego wujka tylko takie starsze malzenstwo jest z miasta ale nie skarza sie na nic raczej sa wporzadku nic do nich nie mam (ta pani to soltyska ale to juz inna bajka) co prawda to prawda najgorsi sa ci co juz przestali gospodarzyc ale nie wszyscy moze troche nie zrozumiale to napisze ale jeszcze gorsi sa niemcy przyjezdzaja cy na wakacje na wsie kurde ale mnie wkurzaja jade sobie simsonem i nie raz widze jak dziadek wylazi i cos do mnie pieprzy (ale olewam i jade dalej) jak jeszcze bylem mniejszy i smigalem na brynie (motorynka) i mialem przewiercony tlumik zeby glosniuej chodzila to tak niemiec mnie zatrzymal i mi jazde zrobil ze mu halasuje ale posluchalem odpalilem spallem mu gume i pojechalem;p nie nawidze tez jak niemcy u mnie sobie postawiaja auta obok domu/plotu/bramy i to po obu stronach drogi a jade np z agregaem siewnikiem czy bronami albo jak kombajnem sie jedzie to jak mamy przejechać? przefrunąć? i zawsz co roku im przeszkadza ze szybko jezdze simsonem albo ze ciagniekim szybko jade i juz wychadza na droge i mnie zatrzymuje(oczywiście sie nie zatrzymuje bo szkoda czasu)

PS jestem z miasta
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)