Zaloguj się, aby obserwować  
zetor165

Przeprowadzka z miasta na wieś

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

a ja mam sąsiada punk metalowca i robi zloty motorowe...przeprowadził sie z miast ai jak zrobi zlot to szok... spać nie idzie:( pijacki spęd bydła


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Na szczęście świadomość rolników jest coraz większa i miastowym cwaniakom coraz tródniej znaleźć frajera który sprzeda działkę budowlaną, po cenie ziemi ornej lub ziemie po 3-4 tyś/ha, chociaż te miastowe przy kasie to czasami jeszcze gorsze chamy od tych biedniejszych, a największą plagą na wsi nei są tyle sami miastowi co miastowi z pierwszego pokolenia, którzy powracają na swoje ojcowizny, mają się za megamieszczuchów a słoma z butów wystaje, tak samo jest w mieścinach powiatowych gdzie 3/4te mieszkańców to wieśniaki z pierwszego pokolenia żyjący z poczuciem bycia wielkiego mieszczucha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
u mnie nie nie ma problemu z miastowymi najgorzej jest gnać krowy przez wieś bo jak jedzie ktoś ze wsi to poczeka a miastowym się spieszy jeden kiedyś zaczoł coś fikać ale zobaczył mój 2 metrowy uspakajacz do krów i trochę spękał

heheh tak samo umnie jest ,"Swoi" poczekaja zawsze a miastowi zawsze cos nie pasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak samo jest jak się jedzie kombajnem. "Swoi" zawsze zjadą na pobocze lub w jakiś wjazd na pole i można spokojnie przejechać, a miastowi zawsze pchaja się na chama prosto pod kombajn. Myślą, że droga należy do nich. Miałem nawet taki przypadek, że taki cwaniak bardzo podskakiwał i wezwał policję bo nie mógł przejechać. Ale u nas policja nie czepia się rolników w żniwa i można legalnie jeździć z hederem i szybko spękał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A mnie bardzo wkurza jak wyjeżdżam z pola na szosę z dwoma przyczepami słomy, wiadomo że nie zrobię tego w 5 sekund, a taki cwaniaczek już z daleka trąbi dojeżdża do mnie i krzyczy że mu drogę zastawiam, kilka razy spotkałem się z takim zachowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

u nas taki kolo mieszka za płotem, przyjeżdża kilka razy w miesiącu do chaty po swojej matce bo resztę czasu spędza w Niemczech(polak oczywiście) i niedawno miał takie wizje że gnojówka jak kałuże jest i że płyta obornikowa jest nielegalnie wybudowana bo do niego nie przyszło pisemko o pozwolenie

a to było jak kilka dni pod rząd padało to jest logiczne że są kałuże

 

i mieszka obok niego taka c**a że jak przyjedzie do nas beczka z olejem napędowym to przylatuje i patrzy czy to aby nie jest olej opałowy

 

 

Może grzeczniej??


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ducho    0

Znajomy ma sposób na przepędzanie miastowych. Jak widzi że przyjeżdżają na sobotę to czeka aż sobie zrobią miły piknik i wtedy on podpina beczkę ze świńską gnojowicą i rura na pole sąsiadujące z ich działką ;) A potem tylko z uśmiechem na twarzy patrzy jak się szybko zwijają :) I problem dokuczliwych miastowych rozwiązany :)

 

A u mnie 3 domy się buduje w okolicy, ale ludzie spoko, mimo że z miasta, jeden nawet ze 3 dni w żniwa pomagał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

a u mnie ludzie strasznie pazerni na kase i do okola wszyscy dzialki sprzedaja chociaz ziemia 1 klasa... oprocz mnie tylko 2 jeszcze nie sprzedaje. I chca mi ulice 2 metry za stodola poprowadzic ale narazie spokoj na szczescie. I z tymi nowymi problemow tez jak narazie nie ma i oby nie bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

U nas niedawno położyli kostke , to się ludzie darli , że krów nie będe mógł pędzić , a miałem to w d...e , ale już i tak nie chodzą , bo na wybiegu są , a mam takiego są siada , który ma rntke , i łazi i zagląda komuś na podwórko , a jak wiadomo jesienią przywiezienie balota z suchymi oponami , to niekiedy problem , to jak koło niego spadnie troche , to zaraz biega po całej ulicy z miotłą za mną , i prubuje mnie zatrzymać . ;) śmiech na sali . Ostatnio ludzim nie spodobało się to , że mojemu ojcu tyle pomagam , i jak wiara widzi , że było by mu ciężko bezemnie , to teraz mnie straszyli że mi walną samochodem , albo ściągają policje , jak widzą , że ściągamy baloty do owijania , to ludzie wiedzą , że będe owijał , to wzywają policje , ale zawsze się jakoś z nimi mine , takie mam szczęście . Na razie nikomu nie mówie , że za niecały rok będe robił prawko , bo nowy ciągnik by się przydał , może jakieś uszczerbienie na zdrowiu , SPO , i nowy ciągnik będzie :) A ostatnio mamy takiego odwarznego kierowce autobusu szkolnego , co na zakrentach po przeciwnym pasie zadaje w 60 km/h :) Same dobro , dzieciaki się ucieszą że pare dni do szkoły nie pujdą , a ja będe się woził nowym ciągnikiem :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1
i mieszka obok niego taka c**a że jak przyjedzie do nas beczka z olejem napędowym to przylatuje i patrzy czy to aby nie jest olej opałowy

 

 

Może grzeczniej??

okij postaram się już tak nie wyrażać poniosło mnie trochę

 

 

 

Ostatnio ludzim nie spodobało się to , że mojemu ojcu tyle pomagam , i jak wiara widzi , że było by mu ciężko bezemnie , to teraz mnie straszyli że mi walną samochodem , albo ściągają policje , jak widzą , że ściągamy baloty do owijania , to ludzie wiedzą , że będe owijał , to wzywają policje , ale zawsze się jakoś z nimi mine , takie mam szczęście . Na razie nikomu nie mówie , że za niecały rok będe robił prawko , bo nowy ciągnik by się przydał , może jakieś uszczerbienie na zdrowiu , SPO , i nowy ciągnik będzie tongue.gif

 

u nas to jak w żniwa pomykam po ulicy traktorem(jeszcze prawka nie mam) to właśnie ta c**a dzwoni po pałkarzy ale zawsze uda mi się myknąć polną drogą


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale z tym tankowaniem to rzeczywiscie przeginka, ona wchodzi na wasza posesje?? jesli tak to kopnij w d**e (grzecznie :) ) tylko naprawdę mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
U nas niedawno położyli kostke , to się ludzie darli , że krów nie będe mógł pędzić , a miałem to w d...e , ale już i tak nie chodzą , bo na wybiegu są , a mam takiego są siada , który ma rntke , i łazi i zagląda komuś na podwórko , a jak wiadomo jesienią przywiezienie balota z suchymi oponami , to niekiedy problem , to jak koło niego spadnie troche , to zaraz biega po całej ulicy z miotłą za mną , i prubuje mnie zatrzymać . :) śmiech na sali . Ostatnio ludzim nie spodobało się to , że mojemu ojcu tyle pomagam , i jak wiara widzi , że było by mu ciężko bezemnie , to teraz mnie straszyli że mi walną samochodem , albo ściągają policje , jak widzą , że ściągamy baloty do owijania , to ludzie wiedzą , że będe owijał , to wzywają policje , ale zawsze się jakoś z nimi mine , takie mam szczęście . Na razie nikomu nie mówie , że za niecały rok będe robił prawko , bo nowy ciągnik by się przydał , może jakieś uszczerbienie na zdrowiu , SPO , i nowy ciągnik będzie :) A ostatnio mamy takiego odwarznego kierowce autobusu szkolnego , co na zakrentach po przeciwnym pasie zadaje w 60 km/h :) Same dobro , dzieciaki się ucieszą że pare dni do szkoły nie pujdą , a ja będe się woził nowym ciągnikiem :):)

Czy ja dobrze rozumiem, liczysz na to że doznasz uszczerbku na zdrowiu dostaniesz odszkodowanie i za to kupisz nowy ciągnik? :):):)

Sorki stary ale Ty się na wsi marnujesz, z takimi pomysłami to Ty przeprowadzaj sie jak naszybciej do miasta! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
Według mnie ludzie którzy przeprowadzają sie na wieś to tacy którzy szanują pracę rolnika i nie przeszkadza im co rolnik robi na swoim gospodarstwie bo wiedza że on na to pracuje żeby przeżyć i utrzymać swoją rodzinę. i dzielą sie na takich którzy przeprowadzają sie i chcą żeby wieś była poddana nim bo myślą że rolnik to jakaś hołota, oraz nie podoba sie im nic na każdym kroku co rolnicy robią. Jak im sie nie podoba teraz po przeprowadzce to mogli pomyśleć o tym wcześniej i dokładnie się zorientować jakie jest życie na wsi, a nie wybudować sobie domek i żyć jak pan i władca który ma wokół siebie poddanych którzy po jego sprzeciwie odchodzą od swoich planów. Jak sie im nie podoba to niech wracają do swoich blokowisk w których jest większy smród niż na wsi, a nie sie rządzą na wsi.

Kolego jestem zmuszony sie niezgodzic z tobą, niestety ale tego dziadostwa sie sprowadza coraz więcej bo czyste powietrze ale jak coś zrobisz że im śmierdzi to policja jest od razu, wiec my musimy uważać z szambem bo c... sie wprowadzili 50m od nas płotek nad naszym polem se postawili taki że musze do T25 do orki głebokiej jak chce odorac 3 skibowy bo inaczej nie da rady i pług n łańcuchach na max w lewo, żeby za traktor wystwał bo i tak przednia ni musze orac bo tylko pasek do odorania, i raz akurat pod ich płotem miały byc pyrki a oni u nas se przeje*** za droge wiec ja tak, mam pomysla mowie tacie żebyśmy gnojówe wylali (sobota popołudnie) oni mieli piknik :) ja zapieprzam komarem zajeżzam i mówiezy by nie przyjechał gnojowy wywieść tak z 4 beczki (6tyś.l) no no dobra już zachaczam Zetora i przyjechal, zaczoł wylewac i wiatr akurat w ich strone wiał :) :) ale śmiechu dalo facet z facetką podlatują piz** drą że im śmierdzi i albo przestaniemy albo na policje zadzwonią, gosć z Zetora wysiada i sie pyta, no to lejemy czy sluchamy tych debili a my lejemy 4 to 4 beczki i leje ja to kultywatorowalem, malo co ze smiechu w płot nie pierdykłem bo mi sie tak cly czas smiac stalo, ale jak pomyśleli tak zrobili gliny przychali no i o co chodzi, oni że no zasmradzamy im powietrze, a gliniarz no ale ja nie słyszalem o takim zakazie że nie można gnojowy wylewać, a oni ale nam śmierdzi a on, to kto wam się kazał tu sprowadzać i pozamiatane :)

 

może TROCHĘ grzeczniej ?


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja mam ciocie,co ma gospodarswo,ale maja tylko trzode i zawsze marudzi,ze jej smierdzi od naszego bydla. Dla mnie to gorsza niz ktos z miasta,bo udaje ze ona takich zapachow nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Na szczęście rolnicy mają już świadomość co ile jest warte i jak jest jakaś działak czy stare gospodarstwo do sprzedania to cena jest na 150% rzeczywistej wartości lub więcej, a miastowi szukają tylko okazji żeby od ciemnoty kupić coś za grosze, na szczęście rolników i głupote tych co to wpiep*ają się na wieś wynoszą sie pomału 2 takich co pokupiło stare posesje już prawie nie przyjeżdzają, może i pomału ale idzie w dobrym kierunku, są dopłaty paszowe i już mendy z miasta nie nachapią się dużo dopłat za skoszenie rembakiem łąki, pakietów ekologicznych też już coraz mniej, zaleszanie łąk też niewchodzi w grę i trzeba mieć wykształcenie rolnicze żeby kupić ziemie czy tam mieć dopłaty, jak to jest wogóle z tym wykształceniem czy mieszczuch może sobie kupić kilka ha i wystawiać na dopłaty jak nie ma wykształcenia rolniczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ferdek nie o to chodzi , wiadomo , może mi coś się tam stać , ale nie że bym się tam specjalnie pchał , a nóż będe jechał ciągnikiem z górki na ten zakrent i do tego z 67 ton na przyczepie by mnie pchało , to nawet wszystkie chamólce nie pomogą , i nie ma szans na uratowanie ciągnika , i połowa kasy na nowy będzie , nie żebym specjalnie na niego darł ostro , zaplanowanie , ale bardzo prawdopopdbne , że się w końcu spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1
ale z tym tankowaniem to rzeczywiscie przeginka, ona wchodzi na wasza posesje?? jesli tak to kopnij w d**e (grzecznie wink.gif ) tylko naprawdę mocno

 

brzozak2 z tą facetką to jest tak że jak przyjeżdża beczka to ona przylatuje do mojej mamy z jakimiś ciuchami że niby do podłożenia czy coś

i od razu a to Daniel(mój brat) kupuje opałówkę tak?? a ja do niej nie bo olej napędowy i wy*******j bo mamy nie ma.

kiedyś ale to będzie 6 lat temu to jeździliśmy na opale ale już teraz tylko i wyłącznie na legalu

 

ta babka to taka m***a że jak kiedyś z kumplem wyjechaliśmy wuechą to zaraz smerfy były i akurat go zchaltowali

 

jakiś czas temu to pultaczyła się o to że nie przyszło do niej z gminy o wyrażenia zgody na płytę obornikową

 

jeszcze z nią są takie jazdy że jeszcze trochę to nie wjedziemy kombajnem na podwórko bo do naszego gospodarstwa jest droga dojazdowa ze 30m od głównej i po obu stronach są domy a nasza posesją zaczyna się z końcem tej drogi która z bratem mierzyłem to ma coś ponad koło 4m( nie pamiętam już)

 

normalnie mam wnerwa bo jak gruszka z betonem do nas przyjechała to ledwo ledwo ledwo

a jak fadroma przyjechała to odległość od płotów a niej 10cm a łyżka musiała być na górze nad płotami :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

 

 

 

 

dodam że ta babka to jest we wiosce od ho-ho


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizacja    0

Panowie Rolnicy !!!

Stajecie na głowie żeby hektary dziadowskiej ziemi ( często takiej na której nawet liche żytko nie urośnie ) podzielić na działki i sprzedać za ciężkie pieniądze miastowym , a później narzekacie : ))))

Edytowano przez wizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Panowie Rolnicy !!!

Stajecie na głowie żeby hektary dziadowskiej ziemi ( często takiej na której nawet liche żytko nie urośnie ) podzielić na działki i sprzedać za ciężkie pieniądze miastowym , a później narzekacie : ))))

 

 

Hallo ten temat jest 3 lata stary,patrz na daty! A odnosnie twoich wypocin to powiem ci tylko ze na swoim Chlop Potegą Jest I Basta!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj