Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Każdy rąbie w kolano takimi pługami, a czy płytka orka by wychodziła w końcu duży korpus wysoka słupica więc nei ma prawa się zapychac, ale czy równo i ładnie będzie krył obornik i resztki jak płyciutko będzie pracował?

 

To prawda że korpusy są takie same jak w w 35tylko szerzej rozstawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak dal mnie to dobrze go ustawić i jechać na odpowiednim biegu z odpowiednią prędkością i powinno być.

Takie moje skromne zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja powiem Ci tak. Raz spróbowaliśmy zrobić takim pługiem podoywkę. Na lżejszej ziemi ładnie krył obornik, ale na ciężkiej były kłopoty. Po pierwsze długo się meczyliśmy, żeby go wyregulować. Po drugie czasami wyskakiwał i nie dało się orać. Teraz to po gnoju wogole podorywki pługiem nie wykonujemy, wjeżdżamy gruberem, a gnój się wymiesza z glebą. Na koniec jest orka......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

mam pług 5 x40 i nie zauważyłem żeby podczas płytkiej podorywki zostawały jakieś nieprzeorane paski. z przyorywaniem obornika też nie ma problemu. oczywiście do płytkiej podorywki troszkie inaczej sie ustawia pług.

co do tego ze w w pługach 35 i 40 takie same korpusy to chyba zalezy od producenta i typu pługa. u mnie akurat wymiar odkładni i lemiesza w starych 35 i nowych 40 jest podobny z tym, że odkładnie mają inny kształt i jest tak ze w tym 40 lemiesz na styk idzie za poprzednim lemieszem a w tym 35 5 cm zachodzi za poprzedni lemiesz więc zarówno jeden jak i drugi pług nie ma prawa zostawiac za sobą nie zaoranych pasków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

Wszystko zależy od pługa wujek ma pług VN i może go dowolnie rozstawiać i zawsze ma idealne podcięcie i niema niezaoranych pasów. Wujek nim kupił sobie grubera to rok wykonywał podorywkę tylko że bardzo płytko bo max 10cm to czasem jak trafiła jakaś bruzdka to lemiesz ledwie zerznął a na odkładni nie było ziemi. Ale jeśli taka podorywka będzie około 20cm to bez problemu ją wykonasz. Ja osobiście też mam pług VN i z tym że 5*50 i to zmienia postać rzeczy bo mam dłuższe lemiesze ale jak mam maksymalnie rozstawionego to koniec lemiesza minimalnie zachodzi na następny więc jest idealnie zaorane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

do proximy 8441 moim zdaniem najlepszy będzie 4x35 jednakże na słabszych i lekkich w uprawie glebach powinien pociągnąć 4x40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to z jaką szybkoscią proxima szła by z 4x35 i z 5x35 lub 4x40 na lekkich glebach nie za głęboko pracując?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
http://www.rolnicze-maszyny.pl/plugiz.php ja właśnie o tych staltech myśle (przynajmniej o połowę tansze od UG) a tak wogóle to taka proxima 8441 lub nh td80d to na piachach poszedł by lepiej w podorywce i płytkiej orce z 4x40, czy 5 x35, a może pozostac przy 4x30?

taka proximka powinna smigac w 4x40 bez zajakniecia :) nawet w glebokiej orce...

 

a takim plugiem na pewno da sie wykonac podorywke-to wszystko zalezy od ustawienia a nie od tego ze duze korpusy ;) wiadomo ze na mniejszych lepiej ale ludzie z 4x40 ganiaja w podorywce bez wiekszych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
to z jaką szybkoscią proxima szła by z 4x35 i z 5x35 lub 4x40 na lekkich glebach nie za głęboko pracując?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale z jakim pługiem takie szybkości, a moze 5x35 do podorywki a do orki odkręcac korpus w końcu 5x35 kosztuje tyle co i 4x40,

 

ps. a czy takim korpusem 40cm dało by się ładnie orac łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Jak masz lekką ziemie to głęboką orke możesz robić na 1szosowej spokojnie ,mówie o pługu 5*35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
taka proximka powinna smigac w 4x40 bez zajakniecia :D nawet w glebokiej orce...

 

a takim plugiem na pewno da sie wykonac podorywke-to wszystko zalezy od ustawienia a nie od tego ze duze korpusy ;) wiadomo ze na mniejszych lepiej ale ludzie z 4x40 ganiaja w podorywce bez wiekszych problemow.

 

 

u mnie zetor 100km nie ma za lekko w plugu 4x35 :)

wiec duzo zalezy od ziemi jaka masz


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jeżeli mf 255 w 3x30 w orce ma naprawde co robic na 1 H a podorywkę to mógłbym nawet 4x30 robic, ale latam na 2H tylko różnie z tym wychodzi, to taka proxima 7441lub 8441 jaki pług był by optymalny, bo coś czuje że 4x35 to za mało i nawet w orce szybko bym latał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838
jacek to u ciebie chyba sama glina :D

 

ale @ferdek07 pisal ze na lekkich glebach ;)

nie sama, ale ziemia srednio ciezka, orane z reguły dosc uczciwie-> głeboko, a zawsze staramy sie nie dawac w dupe ciagnikowi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj