Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 10:34

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Każdy rąbie w kolano takimi pługami, a czy płytka orka by wychodziła w końcu duży korpus wysoka słupica więc nei ma prawa się zapychac, ale czy równo i ładnie będzie krył obornik i resztki jak płyciutko będzie pracował?

To prawda że korpusy są takie same jak w w 35tylko szerzej rozstawione?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Dzisiaj, 10:56
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:19

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Jak dal mnie to dobrze go ustawić i jechać na odpowiednim biegu z odpowiednią prędkością i powinno być.
Takie moje skromne zdanie ;)

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 11:47

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 12:18

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Ja powiem Ci tak. Raz spróbowaliśmy zrobić takim pługiem podoywkę. Na lżejszej ziemi ładnie krył obornik, ale na ciężkiej były kłopoty. Po pierwsze długo się meczyliśmy, żeby go wyregulować. Po drugie czasami wyskakiwał i nie dało się orać. Teraz to po gnoju wogole podorywki pługiem nie wykonujemy, wjeżdżamy gruberem, a gnój się wymiesza z glebą. Na koniec jest orka......

#5 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 18 luty 2008 - 12:40

Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

mam pług 5 x40 i nie zauważyłem żeby podczas płytkiej podorywki zostawały jakieś nieprzeorane paski. z przyorywaniem obornika też nie ma problemu. oczywiście do płytkiej podorywki troszkie inaczej sie ustawia pług.
co do tego ze w w pługach 35 i 40 takie same korpusy to chyba zalezy od producenta i typu pługa. u mnie akurat wymiar odkładni i lemiesza w starych 35 i nowych 40 jest podobny z tym, że odkładnie mają inny kształt i jest tak ze w tym 40 lemiesz na styk idzie za poprzednim lemieszem a w tym 35 5 cm zachodzi za poprzedni lemiesz więc zarówno jeden jak i drugi pług nie ma prawa zostawiac za sobą nie zaoranych pasków.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2008 - 12:45

Ale masz taki pług, bo słyszałem opinie że 40 cm korpus to to samo co 35 czy nawet 30 cm tylko szerzej rozstawiony i jak płytko się ora to zostaje pomiędzy korpusami pas nie orany tak jak by zwykłe pługi za szeroko nastawic (np. od ciągnika z małym rozstawem kół uczepic do ciągnika z dużym rozstawem kół) szczególnie właśnie dotyczy to pługów metaltech, czy te korpusy 40cm jak płyciutko oram to nie zpostawiają pasków nie ruszonych między korpusami?

Wszystko zależy od pługa wujek ma pług VN i może go dowolnie rozstawiać i zawsze ma idealne podcięcie i niema niezaoranych pasów. Wujek nim kupił sobie grubera to rok wykonywał podorywkę tylko że bardzo płytko bo max 10cm to czasem jak trafiła jakaś bruzdka to lemiesz ledwie zerznął a na odkładni nie było ziemi. Ale jeśli taka podorywka będzie około 20cm to bez problemu ją wykonasz. Ja osobiście też mam pług VN i z tym że 5*50 i to zmienia postać rzeczy bo mam dłuższe lemiesze ale jak mam maksymalnie rozstawionego to koniec lemiesza minimalnie zachodzi na następny więc jest idealnie zaorane.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 13:06

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? http://www.rolnicze-...y.pl/plugiz.php ja właśnie o tych staltech myśle (przynajmniej o połowę tansze od UG) a tak wogóle to taka proxima 8441 lub nh td80d to na piachach poszedł by lepiej w podorywce i płytkiej orce z 4x40, czy 5 x35, a może pozostac przy 4x30?

#8 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 18 luty 2008 - 13:21

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? do proximy 8441 moim zdaniem najlepszy będzie 4x35 jednakże na słabszych i lekkich w uprawie glebach powinien pociągnąć 4x40.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 13:51

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? to z jaką szybkoscią proxima szła by z 4x35 i z 5x35 lub 4x40 na lekkich glebach nie za głęboko pracując?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 luty 2008 - 15:17

http://www.rolnicze-...y.pl/plugiz.php ja właśnie o tych staltech myśle (przynajmniej o połowę tansze od UG) a tak wogóle to taka proxima 8441 lub nh td80d to na piachach poszedł by lepiej w podorywce i płytkiej orce z 4x40, czy 5 x35, a może pozostac przy 4x30?

taka proximka powinna smigac w 4x40 bez zajakniecia :) nawet w glebokiej orce...

a takim plugiem na pewno da sie wykonac podorywke-to wszystko zalezy od ustawienia a nie od tego ze duze korpusy ;) wiadomo ze na mniejszych lepiej ale ludzie z 4x40 ganiaja w podorywce bez wiekszych problemow.

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 15:22

to z jaką szybkoscią proxima szła by z 4x35 i z 5x35 lub 4x40 na lekkich glebach nie za głęboko pracując?

#12 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 luty 2008 - 15:26

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? 12km/h w podorywce- mysle ze w glebokiej okolo 7km/h ;)

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 15:28

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? ale z jakim pługiem takie szybkości, a moze 5x35 do podorywki a do orki odkręcac korpus w końcu 5x35 kosztuje tyle co i 4x40,

ps. a czy takim korpusem 40cm dało by się ładnie orac łąki?

#14 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 18 luty 2008 - 19:21

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Jak masz lekką ziemie to głęboką orke możesz robić na 1szosowej spokojnie ,mówie o pługu 5*35.

#15 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 luty 2008 - 20:15

taka proximka powinna smigac w 4x40 bez zajakniecia :D nawet w glebokiej orce...

a takim plugiem na pewno da sie wykonac podorywke-to wszystko zalezy od ustawienia a nie od tego ze duze korpusy ;) wiadomo ze na mniejszych lepiej ale ludzie z 4x40 ganiaja w podorywce bez wiekszych problemow.

u mnie zetor 100km nie ma za lekko w plugu 4x35 :)
wiec duzo zalezy od ziemi jaka masz

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#16 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:16

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? jacek to u ciebie chyba sama glina :D

ale @ferdek07 pisal ze na lekkich glebach ;)

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:35

Pług 4x40 czy czymś takim da się robic płyciutką podorywkę? Jeżeli mf 255 w 3x30 w orce ma naprawde co robic na 1 H a podorywkę to mógłbym nawet 4x30 robic, ale latam na 2H tylko różnie z tym wychodzi, to taka proxima 7441lub 8441 jaki pług był by optymalny, bo coś czuje że 4x35 to za mało i nawet w orce szybko bym latał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 18 luty 2008 - 20:58

jacek to u ciebie chyba sama glina :D

ale @ferdek07 pisal ze na lekkich glebach ;)

nie sama, ale ziemia srednio ciezka, orane z reguły dosc uczciwie-> głeboko, a zawsze staramy sie nie dawac w dupe ciagnikowi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com