Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na GAZ

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 25 grudzień 2011 - 21:46

Ciągnik na GAZ A powiedz mi jak wygląda to wszystko od strony prawnej? Czy podobnie jak w autach, traktor musi mieć wbite, że jest przerobiony na lpg? Nie wiem, bo nie mam auta na lpg, ale coś słyszałem, że jest problem z używanymi instalacjami i nie można potem przejść przeglądu czy jakoś tak...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na GAZ Dzisiaj, 19:52
  •  

#22 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 21:12

Ciągnik na GAZ Obecnie Pronar przedstawił swój dwupaliwowy ciągnik Pronar 5236 z instalacją gazową białostockiej firmy AC, który według ich materiałów może generować oszczędności rzędu 10-30%. Opisany jest na stronie 50 http://www.pronar.pl...kPRONARnr22.pdf

#23 Share gz330

gz330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:08

Ciągnik na GAZ Sami sceptycy więc przeczytajcie ten artykuł http://www.apra.pl/r...hp?content=1825

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 20:04

Ciągnik na GAZ Tylko niezgodne z literą prawa : http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/lpg-tak-ale-nie-w-ciagniku,40640.html

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#25 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:20

Ciągnik na GAZ i tu się zaczyna problem bo instalacja kosztuje 6000 zł brutto ale na ciągniki rolnicze nie posiada homologacji i niestety nie można w takim wypadku wciągnąć jej w koszty tak samo nie odliczymy samego gazu a jest w nim 23% VAT a ostatnio kupiłem ON po 4,40 netto jeszcze odpis akcyzy chyba 0,95zł i wychodzi około 3,45 zł no LPG jest po powiedzmy 2,80zł więc ta instalacja będzie się długo zwracać można pomyśleć ekologicznie (muszę sprawdzić o ile stary zetor mniej kopci) i jakiś tiuning ale obiecane 20-30%to trochę bzdura gdzieś widziałem jakieś badania chyba ITS szacują wzrost mocy na max 16% i łączne zużycie paliw o 5% coś wspominają o lepszym dopalaniu paliwa chciałem ten tekst tu wkopiować ale teraz nie mogę go znaleźć przyznam że ten temat mnie interesuje ale myślę o jakiejś prostej taniej instalacji z drugiej strony zastanawiam się czemu jest taka rozbieżność w ceni jest to praktycznie ta sama instalacja 4generacji co w osobówkach a droższa o 150% co sądzicie jakby tak prostą instalacje taką polonezowską zaadoptować ona działa na podciśnienie a więc i dawkuje może ustawić na powiedzmy ubogą mieszankę i wyjdzie te potrzebne 1-4/h tylko jakiś tylko jakiś wyłącznik zebu nie gaz nie był podawany na obrotach jałowych bo rzekomo w starych silnikach po włączeniu LPG obroty rosną o 200obr/min a w takim razie w mojej valtrze by było zbędne 1000obr biegu jałowego no chyba że wtedy elektronika zmniejszyła by sama dawkę paliwa żeby silnik pracował na tych ustalonych 850 obr/min
Wszystko mnie to ciekawi a zima się skończyła i czasu brakło

#26 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:07

Ciągnik na GAZ http://www.farmer.pl/multimedia/galeria/15518,952.html

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:11

Ciągnik na GAZ Tu lepiej opisane, nawet tak opisane że można coś samemu stworzyć. http://gazeo.pl/lpg/...tykul,6623.html

#28 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:42

Ciągnik na GAZ Solaris poznan zainstalowało do ciągnika ursusa instalacje gazową IV generacji .. zalety bardzo fajne zwiekszenie mocy o od 10 do 30 % .. spadek temperatury spalin ..
ON z gazem spala sie prawie całkowicie od 95 % czyli prawie wszystko .. lepsza praca slinika . mieszanka wynosi od 30 lpg do 50 % lpg a reszta to ON .. sam bym to załozył osobiscie tylko do stacji mam daleko
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#29 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:54

Ciągnik na GAZ Ja już założyłem do NH T5060, sam montowałem, taki jak na razie zrobiłem z 3 h, efekt taki jak bym turbo dołożył.

#30 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:00

Ciągnik na GAZ To ten nh był bez turbo ? Najbardziej odpowiednie bylo by sprawdzenie na hamowni tych co zakładają jak w Ursusie . A jak silnik się spisuje ? Cichsza praca ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:06

Ciągnik na GAZ Też już mam, tylko montowana w warsztacie.@tomek73 mam pytanie jaką założyłeś, jak jest sterowana i ile kosztowała?

Edytowany przez ptaszyna, 28 styczeń 2014 - 21:08.

#32 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:09

Ciągnik na GAZ A u ciebie jak sie ciągnik sprawuje z tym ?

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:13

Ciągnik na GAZ Mam turbo, ale gaz dał taki efekt jakbym mu dołożył jeszcze jedno turbo..Zbiera się niesamowicie. Nawet jak do teścia pojechałem, a on o gazie nie wiedział, to szwagier w stodole usłyszał że ten ciągnik całkiem inaczej chodzi, duże żwawiej, aż wyszedł sprawdzić co zrobiłem. Zdziwili się bardzo.
Ja sam montowałem dałem za niego 2 tyś, przysłał mi z Uniejowa ten sam co S-Piotr przysyłał. Butla 60 litrów, sterowana ze stojanu alternatora, musiałem jeden kabel wyprowadzać, ale to coś podobnego jak w Polonezie, prosta, Na razie za mało zrobiłem żebym coś mógł o nim powiedzieć.
Raczej cichszy to nie jest, bynajmniej tak mi się wydaje.
Kopa do dostał dużego

#34 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:19

Ciągnik na GAZ Na fb jest opisany ursus który przerobił Solaris .. Chce założyć instalacje IV generacji z całym zabezpieczeniem .. .. Bardzo chciał bym zobaczyć jak to się sprawuje bez i z gazem .. Więcej mocy to raz dwa spalanie trzy silnik mniej pi d*p.. Dostaje fakt teraz chcą 5 tyś cala instalacja plus diagnostyka czujnik w turbo i reszta

#35 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:37

Ciągnik na GAZ @tomek73 pytam bo rozważam montaż do drugiego ciągnika (3320), tylko tylko ta z Solarisa za drogo wychodzi.Zastanawiam się jak steruje się dawką jeżeli masz tylko sterowanie z alternatora (obroty) i czy możesz sam przeregulować.
@Michalmeer zobacz do mojej galeri, a także do @Bigkoma on jest jednym z pierwszych i ma założoną w ursusie.
Mam podobne zdanie jak tomek ciągnik nie chodzi ciszej (Ares jest dobrze wyciszony, nie klekocze jak zetor), jak włączam gaz to silnik jest nieco głośniejszy i dużo żwawszy.

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:29

Ciągnik na GAZ Mój też jakby głośniej chodził.
W 3 popołudnia go założyłem, z alternatora ze stojanu jeden kabel wyprowadziłem i to jest sterowanie. A on na przewodzie doprowadzającym gaz do kolektora, ma śrubę regulacyjną i tam reguluję. Jak w polonezach. Prosto, jak za dużo to silnik nie równo pracuje.

#37 Share tomek10251

tomek10251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny budowlane,motoryzacja,strażak-ratownik.

Napisany 13 luty 2014 - 21:23

Ciągnik na GAZ Witam wszystkich użytkowników forum.
Chcę założyć instalację gazową do silnika sw 680 turbo 240 km(taki sam jak w bizonie)instalacja ma być zwykła bez elektroniki i innych pierdół (tylko załącznik,reduktor i butla)i tu mam pytanie jak wyregulować dawkę LPG aby była optymalna do dawki ON(nie za duża ani za mała,podobno jak jest za duża to silnik będzie stukał). Jak wiadomo jest to silnik starszej generacji bez jakiś dziwnych czujników przekaźników,itp.Może ktoś z was ma założoną w c 360,80 albo innym starszym ciągniku.
Jak wygląda u was z awaryjnością silników po takiej modernizacji,może ktoś już robił remont?Mój motorek jest po kapitajce(1,5 roku temu) i mam pewne obawy,więc proszę opomoc uzytkowników takich pomysłów. Pozdrawiam Tomek:)

#38 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 luty 2014 - 19:27

Ciągnik na GAZ Może komuś się przyda.Silnik z 360 przerobiony na benzyne z gazoliną.
http://fortschritt.p...c.php?pid=51140
tu oryginalny temat
http://www.poljopriv...iz/t46p90-ursus
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#39 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 11 marzec 2015 - 21:01

Ciągnik na GAZ

Ja dzisiaj założyłem gaz do ursusa 914 i efekt super ciągnik jakby turbo dostał. Wzrost obrotów z lpg około 200 obr/min więcej niż na samej ropie, i żwawo się wkręca na obroty. Instalacja prosta jak konstrukcja cepa, zbiornik, parownik i regulacja dawki w zależności od położenia pedału gazu mechaniczna nie elektroniczna, wrzucę filmik na youtube,a jutro w pole testowanie w agregacie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 18 październik 2015 - 11:31

Ciągnik na GAZ

Ciągnik został z litrazowany i tak na 1ha orki w tym roku sucho 10l ropy i 3.5-4l gazu, ciągnik zachowuje się jak by miał turbo reakcja na wciśniecie pedału gazu natychmiastowa, Przy gruberowaniu kartofliska ujeżdżone i w ogóle sucho, gruber 9łap lemken głębokość 25cm. Ciągnik miał ciężko, po wyłączeniu napędu stanął i kopał w miejscu.Bieg 1 szosowa zając, po wyłączeniu gazu ciągnik zwalnia mocno, ponowne włączenie powoduje wzrost prędkości jazdy. Jestem mega zadowolony, Następna instalacja będzie założona do nowszego ciągnika jak tego sprzedam.Ursus 914 de luxe z turem quice. Myślę nad zetorem forterra.

Edytowany przez pmichal56, 18 październik 2015 - 11:33.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.