Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82

86 odpowiedzi na ten temat

#41 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:05

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 No wiec tak. Nie działa mi to ani tak jak ma tomek73 ani tak jak dodałem te zdjęcia. Moze mi ktoś wytłumaczyć jak działa ta świeca od MF ??
Mtz 82, Ursus c330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Dzisiaj, 17:57
  •  

#42 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 18:12

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Panowie jeśli świeca dobrze działa to nie ma takich mrozów żeby silnika MMZ nie odpalić, oczywiście muszą być dobrze naładowane akumulatory i w pełni sprawny rozrusznik który kręci z odpowiednią szybkością, co do zbiorniczka to można nalać zarówno nafty jak i ropy (benzyna nie jest wskazana w tym zbiorniczku ponieważ jest zbyt wybuchowa, można jej natomiast dodać do zbiornika z ropą max 10%benzyny w ropie napewno łatwiej odpali, wiem bo praktykuję i ciągniki palą nawet przy -25

#43 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:17

Panowie jeśli świeca dobrze działa to nie ma takich mrozów żeby silnika MMZ nie odpalić, oczywiście muszą być dobrze naładowane akumulatory i w pełni sprawny rozrusznik który kręci z odpowiednią szybkością, co do zbiorniczka to można nalać zarówno nafty jak i ropy (benzyna nie jest wskazana w tym zbiorniczku ponieważ jest zbyt wybuchowa, można jej natomiast dodać do zbiornika z ropą max 10%benzyny w ropie napewno łatwiej odpali, wiem bo praktykuję i ciągniki palą nawet przy -25

Ale powiedz mi na jakiej zasadzie działa ta świeca płomieniowa od MF. Ja myślałem ze pod ciśnieni zaciąga tą nafte a u mnie patrzałem ta nafta wcale nie ubywa. Wytłumacz mi działanie tej świecy od MF.
Mtz 82, Ursus c330

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 22:36

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 raz podłączyłem świeca na zewnątrz i pokazał się ogień chyba 6-7 cm, ona daje ogień paru centymetrowy tyle pamiętam, może świeca ci nie działa .W sobotę po odpaleniu za szybko wyłączyłem świece zaraz po odpaleniu to ciągnik zgasł i to samo miałem w MF255 puściłem stacyjkę ciągnik gasł, silnik był za zimny

#45 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 11:25

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Mi się wydaje że ta moje nie chce sie otwierać .Hm... bo mi nafta nie ubywa.
Mtz 82, Ursus c330

#46 Share pronarek82

pronarek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 16:09

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Moim zdaniem świeca od MF nie jest potrzebna ponieważ te oryginalne są bardzo dobre i szkoda pieniędzy na przeróbki, mój ciągnik odpala bez problemu nawet w spore mrozy

#47 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 19:07

Mi się wydaje że ta moje nie chce sie otwierać .Hm... bo mi nafta nie ubywa.

Najlepiej wymontować na zewnątrz i sprawdzić. Tam jest taki ala wtryskiwacz który przy kręceniu rozrusznikiem psiuka naftą ze zbiorniczka na rozgrzany żarnik. Tak jest przy oryginalnej świecy mtz
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#48 Share xze

xze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 21:16

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 U mnie w belarusie od początku nie chodzi ale pali :D

#49 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 01:25

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 JA może coś innego wykąbinuje mam pomysł .. :D
Mtz 82, Ursus c330

#50 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 18:32

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Wiecie wymieniłem akumulatory i calkiem inaczej jest :D
Mtz 82, Ursus c330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2010 - 18:57

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 To ja mam teraz do was takie pytanie chodzi o MTZ 82 Rok 96 jeżeli grzejecie świece i gdy ona się już nagrzeje około 15 sekund (widac to na żarniku ) to gdy zaczynacie palic Mtz to puszczacie ten guzik od nagrzewania świecy ,czy jednak dalej go trzymacie dopóki traktor nie zapali ???

#52 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:24

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 W moim mtz nie ma guzika tylko przekręca się kluczyk trochę i świeca grzeje. Jak sie przekręci kluczyk dalej to kręci ale świeca już nie grzeje. Ten osobny włącznik pewnie trzeba puścić przy kręceniu rozrusznikiem bo pobór prądu przez świecę jest duży i jeszcze jak dojdzie rozrusznik...

#53 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:31

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 aha to dzięki za odpowiedz :D a i jeszcze jedno jak długo taką świecę grzać ?

#54 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 13 luty 2010 - 20:35

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 U mnie gdzieś do 20s. Masz żarnik w kabinie czy kontrolkę?

#55 Share Ruski

Ruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 luty 2010 - 11:45

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 ja mam żarnik

#56 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:43

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 mam pytanie czy ktoś wie dlaczego się niepalni kontrolka od świecy żarowej w mtz 820 z 2011 bo powinna sie palić tak jak na tym filmie

#57 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 01 luty 2014 - 21:04

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 No to tak, kolego prawdopodobnie masz pękniętą spirale w świecy płomieniowej, wykręć ją i postukaj o coś, będzie słychać jak drży. U mnie nie była od nowości dokręcona (tzn. była tylko na 1 śrubke dokręcona) i popękała od drgań, a jak świeca to i zbiorniczek... Świeca jest bardzo dobra, ponieważ jest oddzielne sterowanie zaworkiem, który podaje paliwo na spirale, który otwiera się po przekręceniu kluczyka w pozycje START, Dlatego mówie że jest bardzo dobra, bo tak jak jest np. w C360 3P to w niej zaworek otwiera się po jakimś czasie, i jak nieumiejętny użytkownik będzie trzymał za długo, to świeca wypali tlen z kolektora dolotowego, a jak wiadomo silnik nie będzie pracował na spalinach...
Ten film co pokazałeś to jest Belarus ,3 on ma świece żarowe, to inna bajka...
Ja nie wydawałem 50 zł na zbiorniczek, tylko zastosowałem swój patent, za 5 zł http://www.agrofoto....cy-belarus-820/

I pamiętajcie koledzy, świece w Belarusie trzeba trzymać nawet przy kręceniu rozrusznikiem, a ja nawet trzymam przez chwile jak odpali, nie dusi go tak... Bo widzialem już wiele przypadków co przy starcie puszczali przycisk, i ten ciągnik to Gó W n@ bo ciążko pali...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#58 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 02 luty 2014 - 02:28

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 dokladnie. Przycisk trzeba trzymac przy kreceniu jeszcze i nawet jak zalapie, wtedy nie zgasnie zaraz po odpaleniu

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#59 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 02 luty 2014 - 09:06

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 w moim 952,2 coś się tak porobiło, że swieca grzeje a nie świeci kontrolka, co może być przyczyną? dodam, że bezpieczniki są ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 02 luty 2014 - 10:36

Prosze o pomoc przy siwiecy płomieniowej MTZ 82 Jak grzeje to sprawdz samą kontrolkę przyciskiem z boku konsoli.

Dodaj odpowiedź