Zaloguj się, aby obserwować  
mtracz

Podatek rolny.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Dostałem nowe nakazy płatnicze podatku rolnego. I okazuje sie że jest podwyżka ;)

W ubiegłych latach była stawka za 1ha przeliczeniowego 60zł, a teraz jest 75zł.

To aż 15zł jeśli dobrze licze.

Biednemu to zawsze wiatr w oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

żyto podrozało to i podetek podskoczył o od ceny zyta zależy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A własnie tata mi tak cos mówił że to jest zwiazane z ceną żyta. Podatek = 100kg żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

podatek rolny wynosi o ile dobrze pamiętak 2,5dt/ha przeliczeniowy, po cenie średniej z trzech pierwszych kwartałów roku poprzedniego (czyli teraz jest cena średnia za żyto z okresu od stycznia do września 2007) oznacza to tylko tyle że w przyszłym roku koszt podatku rolnego podskoczy i to jeszcze mocniej niz teraz


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

U mnie podatek od 1 ha przeliczeniowego wynosi 122,5 zł rocznie, to jest 2,5 q żyta razy 49 zł taką cene przyjeła gmina do ustalenia podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

u mnie jest podobna cena.50 zł/dt x2,5q=125złha przeliczeniowego

podwyżka rzędu 30% zw porównaniu z rokiem 2007.(było 82,5zł/ha przel.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

A u nas jedyne 145,725 zł/ha przeliczeniowy,podwyżka ok.60% ;):D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polsza    1

a u mnie podatek wzrusl o 25 zl w zezluym 50 a w tym 75zl, bo klasa gleby VI i IVz sa zwolnione z podatku <_< :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

U nas też 120 zł za 1ha przelicczeniowy i 32,4 zł za 1ha fizyczny lasu.

A w 2007 było 84 zł za 1ha przeliczeniowy i 29,414 za 1ha fiz. lasu.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

powiem tylko że to jest masakra. Niedługo będziemy płacić od naszych klocków :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

mam pytanie. jak dużo podskoczył u was w 2009roku podatek. (cena żyta przeciesz spadła w porównaniu z 2007roku.) u mnie stawka za ha przeliczeniowy gmina ustaliła na 149,50zł. wg.mnie cena podatku powinna być porównywalna z 2007rokiem (87,50zł). zastanawiamy się z innymi rolnikami ,by napisać pismo na gminę o zmniejszenie tego podatku? a jak sytuacja ma się u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

trzeba tak kombinować by jak najmniej płacić tego podatku, np przy kupnie, jeżeli prędzej nie dzierżawiło się pola należy się 5 letnia ulga w podatku, a za 6 i 7 rok użytkowania odpowiednio należy się 75 i 50 % ulgi, podobnie jest z dzierżawami, ale od ANR i to na okres minimum 10 lat, bo to jest trwałe zagospodarowanie gruntu, no i są różnego typu ulgi inwestycyjne. Co do ceny w tym roku to się zorientuję i napiszę.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam pole na terenie czterech gmin. Ja moge płącić dwa razy większy podatek tylko żeby potem cos było zrobione w gminie.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie podatek jest w wysokości 125 zl. zostało przyjęte 50 zl za kwintal żyta


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

U mnie podatek taki sam jak w zeszłym roku, czyli 120zl/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Mam bardzo długie wakacje podatkowe po inwestycjach w minionych latach. ;)


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj