Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

99 odpowiedzi na ten temat

#81 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 19 lipiec 2012 - 17:05

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

czy opłacało by mi się kupic prasę gdy robie około 600 bel siana i 100 kilka bel słomy, dotychczas kożystam z usług wystarczy telefon i umawiam sie na dokąłdną godzine konkurencja jest duża i każdy ma ciągnik 100km 4x4, więc czy byłby sens kupic własną prase, wiadomo robie na siebie a nei daje zarobic komus, ale zadłużac sie zużywac ciągnik i dużo czasu bo za ten czas co ktoś mi prasuje ,moge zgrabic więcej lub coś innego robic, no i tereny paskudne łąki grząskie także szkoda sprzętu katowac, pozatym może i była by mozliwośc zarobków ale właśnie różne są łąki często poryte przezdziki grząskie i do tego konkurencja duża ludzie wybredni,
także czy opłaca się zakup prasy na własne potrzeby robiąc 700 - 800 belek rocznie? Dodany obrazek

No jesne ze Ci sie opłaca. Jak bys wczesniej pomyslal to bys nowke kupił na PROW.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Dzisiaj, 02:15
  •  

#82 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 06:09

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? spoko że ktoś cytuje posty sprzed 4rech lat już 3ci sezon mam prase i bez prowu kupiłem i tak mi taniej wyszła nowa jakbym prow załatwiał ;)

#83 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2012 - 18:19

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? @ Ferdek07a jaką prasę kupiłeś i z jakim ciągnikiem chodzi???
KPK Kumurun Team

#84 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 06 luty 2013 - 12:05

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Czy opłacalne jest kupienie prasy na ok 400 bel + ewentualne usługi?? Rok temu za bele brali u nas po 17zł w tym roku pewnie po 20zł. Myśle o kupieniu nowej takiej do 50tyś lub używanej do 5 lat bo to na kretyt mr?

Edytowany przez arni251, 06 luty 2013 - 12:06.

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#85 Share beowulf87

beowulf87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:55

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? witam mam pytanie do tych co robia uslugi: u mnie belowanie kosztuje 12zl/bela: Ile macie na czysto z jednej beli?

#86 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 09:02

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Powiem tak w 60 minut robię pasówką NH około 40 bel sianokiszonki 120cm po 17 zł z siatką.
Czyli wychodzi średnio 600 zł/h (po uwzględnieniu siatki, 2zł/bela) pracy ciągnika Fendt 175KM (praca WOM na 750obr eco) z prasą zmienno komorową .

Edytowany przez PALAX, 20 kwiecień 2013 - 09:04.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#87 Share ThePerkins

ThePerkins

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 maj 2014 - 16:34

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Mógł mi ktoś powiedzieć jaka prasa będzie najlepsza do sianokiszonki i słomy. Zastanawiam się nad sipmą, słyszałem że walcowe nie nadają się do słomy. ( oczywiście chodzi mi o nowe prasy )

#88 Share tomi83g

tomi83g

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 13:12

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Koledzy zamierzam kupić nową prase. Jaka wybrać?? Rocznie robie około 500 belek Prasa do ciągnika 110 km.

#89 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:12

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Witam. Mam takie pytanie chce kupic prase do ciagnika zetor 7211 chodzi mi o nowa ale krajowa. Bede ja uzywal do sianokiszonki toche siana glownie do slomy okolo 400 bel rocznie moze ciut wiecej. prosze o jakas opinie ktora wybrac z dostepnych na rynku.

#90 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:25

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? @ Filippp90 ile kasy możesz przeznaczyć na ten cel ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:29

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? 60 tys taki wydatek wchodzi w role :)

#92 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:54

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? z polskich mogę polecić Unię 1,8 vd (walcowo-łańcuchowa z rotorem)

#93 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:02

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? poradzi zetor 7211 z taka zwijarka wiem ze rotor to duze obciazenie a co sadzisz o Metal-Fach?

#94 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:30

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? rotor i noże przy mokrej sianokiszonce to duże obciążenie, natomiast sam rotor w słomie ma niewiele większe zapotrzebowanie jak prasa bez rotoru, twój ciągnik powinien dać sobie radę, jest też model 1,8 v eko który ma mniejsze zapotrzebowanie na moc jak nie masz w planach zakup większego ciągnika

#95 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:37

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? w jakiej kwocie zamkne sie oczywiscie chodzi o brutto przy zakupie tej prasy ?

#96 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:54

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? ok. 60 tys brutto ale to zależy od dealera, roku prasy, może być też popokazowa tańsza

#97 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:02

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? dzieki bardzo kolego za rade przyznam ze pytalem kilka razy ale jak do tej pory najwiecej informacji otrzymalem od CIebie co tez pomoglo w ocenie unii bo nie mialem pojecia o tej rolce :)

#98 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:26

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? 7211 do 1,8 Vd dobre sobie. Do tego ciagnika ja bym brał albo sipme albo warfame (ursus).
http://www.agrofoto....0#commentsStart

Edytowany przez janusz20, 26 czerwiec 2014 - 21:37.

#99 Share Filippp90

Filippp90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 21:42

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? wreszcie Ktos kto ma inny pomysl rozumiem sipme ale na lancuchy a o Wafamie malo wiem i nie wiem jak sie sprawuja te rolki moze ktos cos zopiniuje jedna i druga oczywiscie pracowac beda z zetorem 7211

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 czerwiec 2014 - 22:04

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Mój znajomy ma Warfame przez pierwszy sezon kręcił z C-360 nie było to imponujące ale najgorzej nie wyglądało teraz prasa ma trzeci sezon nakręcone blisko 10 tyś łańcuchy napędowe do wymiany. podstawowym mankamentem tej prasy jest obwiązywacz siatki, przy silnym wietrze zdarza że wywieje siatkę z rolek.
Teraz prasa prcuje z około 85 konnym farmalem, bele robi naprawdę solidnie zbite.