Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

99 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lop16

lop16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 lipiec 2009 - 11:17

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Kup nowe co nowe to nie stare jak tak bardzo chcesz zaoszczędzić to wez przez PROW wyjdzie ci tak nowa za tyle co stara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Dzisiaj, 05:55
  •  

#62 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 23:18

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? ja u siebie prasuję ok.500-600 rocznie, a po usługach, to zależy od 300-1500 i opłaca się, a pras w momencie zakupu miała 8lat.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#63 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 22:31

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Do tej pory belowałem tylko siano-kiszonkę w ilości ok 100 sztuk rocznie,ponieważ nie miałem swojego
sprzętu. Za bele kiszonki biorą u nas 40zł-gościu z TURem,a bez tura 38zł. Oczywiście ograbienie i zwózka z pola była w moim zakresie.
Po dlugim namyśle zakupiłem tydzień temu swój nowy sprzęt: WARFAMA Z-543, która pójdzie za Zetorem PROXIMA 95.Mając Swoj sprzęt będę robił teraz do 200 bel, a i troche znajomym ze wsi się na usługę skoczy :) Myśle że co swoje to swoje, a i tak nie ma lepszej prasy we wsi niż ta Warfama.
Jestem nastawiony na własny użytek, więc takie bele będą odpowiednio sprasowane i owinięte,A nie jak to niektórzy goście kombinują na sztukach i folii.
W grę wchodziła tylko nowa prasa, bo już dość mam miękkich beli ze starych maszyn.
Tak więc jestem za swoim i nowym sprzętem.:)
Chciałbym się przy okazji zapytać co myślicie o tym zestawieniu: PROZIMA 95 + Warfama w terenie górzystym.
Spotkałem się niedawno z opinią iż te Warfamy są awaryjne-Prawda?

#64 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 01:04

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? kolego sprzedałem w tym roku 14 sztuk Z543 i żaden klient do mnie nie dzwonił że coś się psuło, jest tania i dobra a to rzadka sprawa, może nie jest bardzo nowoczesna ale sprawdzona już przez nas jako sprzedawców, lubimy ją bo nie trzeba jeździć i naprawiać a to ważne bo i ja mam spokój i rolnik zadowolony. Co do zapotrzebowania naprawdę lekko chodzi wziął jeden klient do 60tki i pracuje ale na równym, producent podaje że ma minimalne zapotrzebowanie 35kW czyli niecałe 50km. Nie masz się co przejmować będzie dobrze.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#65 Share proxima95

proxima95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 14 listopad 2009 - 00:00

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? eee to spoko:)
dzięki! teraz tylko wykonać okres docierania ciągnika i czekać na nowy sezon ;D

#66 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:18

Do tej pory belowałem tylko siano-kiszonkę w ilości ok 100 sztuk rocznie,ponieważ nie miałem swojego
sprzętu. Za bele kiszonki biorą u nas 40zł-gościu z TURem,a bez tura 38zł. Oczywiście ograbienie i zwózka z pola była w moim zakresie.
Po dlugim namyśle zakupiłem tydzień temu swój nowy sprzęt: WARFAMA Z-543, która pójdzie za Zetorem PROXIMA 95.Mając Swoj sprzęt będę robił teraz do 200 bel, a i troche znajomym ze wsi się na usługę skoczy :rolleyes: Myśle że co swoje to swoje, a i tak nie ma lepszej prasy we wsi niż ta Warfama.
Jestem nastawiony na własny użytek, więc takie bele będą odpowiednio sprasowane i owinięte,A nie jak to niektórzy goście kombinują na sztukach i folii.
W grę wchodziła tylko nowa prasa, bo już dość mam miękkich beli ze starych maszyn.
Tak więc jestem za swoim i nowym sprzętem.:D
Chciałbym się przy okazji zapytać co myślicie o tym zestawieniu: PROZIMA 95 + Warfama w terenie górzystym.
Spotkałem się niedawno z opinią iż te Warfamy są awaryjne-Prawda?

U mnie koleś jeździł środkiem po małym kombajnie i mu sie pręty powyginały od przenośnika w komorze poprostu jeździj zygzakiem i bedzie git ( jeśli to bajka to sorka tak słyszałem nie widziałem) jeśli bierzesz na dofinansowanie z uni to weź sobie jeszce siatke u mnie plują sobie w brode że niemają siatki , ja pomykam welgerem rp 220 profi z siatką to sie bardzo dziwią > ciągnik zatrzymuje włanczam siatke wykręcam sie bokiem jak jest górka i za nim sie wykręce to kulka obwiązana , piernikiem to idzie i tym bardziej że mam rotor i słyszałem że lepiej depnąć po gazie jak sie obwiązuje żeby rotor niezłapał siatki , normalnie po polu idzie jak wicher bardzo mało stoje ( 16-ciągam gór sie nieboje i zapassssssss mocy jest :) Pozdro sorka za orty
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#67 Share pressmen

pressmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 21:11

A moim zdaniem nie warto B) jeśli nie ma problemu z najęciem kogoś na określony dzień czy godzinę...

Na zachodzie(szczególnie u Niemców) rolnicy swój sprzęt mają w krzakach(którzy kupują Polacy) a sami najmują firmy usługowe bo im się nie opłaca samemu robić. W zaprzyjaźnionym gosp. w zachodnich Niemczech farmer ma 6 rzędowego Mengele Mammuta, maszyna stoi 3 lata a na usługę przyjeżdża Jaguar. Fakt tam jest trochę inna sytuacja bo nie ma też za bardzo kto robić ale uwierzcie, gdyby u mnie w okolicy ktoś miał dobrą zachodnią prasę i chciał zarobić to nie wiem czy bym się nie zdecydował choć ja mam do sprasowania sporo słomy, siana sianokiszonki. Prasa jak prasa ale np do zakupu sieczkarni do kuku jestem zmuszony bo brak jest w okolicy sprzętu( a ci więksi co mają dobre sieczkarnie to znów pracowników nie maja tylu robią tylko u siebie, a potem to mają już inne prace sianie pszenicy buraki itp)

Dzisiaj to się czas liczy i trzeba się zastanowić nad sensem wydawania pieniędzy na kolejne maszyny, ładnie wygląda to 800x5 ale do tego dochodzi sporo kosztów związanych z naprawami itp i wtedy to nie wygląda już tak pięknie...

A i mam wrażenie że niektórzy to kupują tylko po to żeby mieć..

ja sprzedaję używane.czasem ludzie kupują na 5 ha jakiegoś welgera........

#68 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 23:10

U mnie koleś jeździł środkiem po małym kombajnie i mu sie pręty powyginały od przenośnika w komorze poprostu jeździj zygzakiem i bedzie git ( jeśli to bajka to sorka tak słyszałem nie widziałem) jeśli bierzesz na dofinansowanie z uni to weź sobie jeszce siatke u mnie plują sobie w brode że niemają siatki , ja pomykam welgerem rp 220 profi z siatką to sie bardzo dziwią > ciągnik zatrzymuje włanczam siatke wykręcam sie bokiem jak jest górka i za nim sie wykręce to kulka obwiązana , piernikiem to idzie i tym bardziej że mam rotor i słyszałem że lepiej depnąć po gazie jak sie obwiązuje żeby rotor niezłapał siatki , normalnie po polu idzie jak wicher bardzo mało stoje ( 16-ciągam gór sie nieboje i zapassssssss mocy jest ;) Pozdro sorka za orty

Zygzakiem też nie bardzo. W instrukcji każdej prasy jest napisane:jeździć 20-10m prawą stroną później 20-10m lewą. Jeżdżąc zygzakiem ,,jak się chce" można więcej biedy narobić niż jadąc środkiem, chyba że przedmówcy właśnie o ten sposób jazdy chodziło.

#69 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2010 - 19:11

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Co do kupna prasy to poleciłbym kupić, u nas robi się ok. 350 bel i prasa jest w takim przypadku bardzo potrzebna, a nie latasz za ludzmi żeby ci sprasowali :lol:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 czerwiec 2010 - 06:55

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? po ile w tym roku za godzinę pracy polskiej prasy? w zeszłym było po 150zł/godz w tym słuchy chodzą że niektórzy planują po 200zł/godz a jak u was?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 13:07

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? U nas za godzine prasy chyba brał tlyko jeden gość to mowił połowe tego co kombajn :) a reszta bierze od 6 do 10zł od beli zależy tylko czy ze swoim sznurem/siatką. Ale tak patrząc 200zł/h to lekka przesada gdzie ja w tym roku 260zł chce brać od godziny kombajnu a porównując prace kombajn i koszty ewentualnych napraw itd. to cena prasy za godzine troche za wysoka :)
A co do prasowania i owijania bel sianokiszonki to prasa + owijarka taki zestaw kosztuje 15zł od beli u nas :D

#72 Share dawid91

dawid91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 14:42

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Moim zdaniem kupowanie nowych pras typu SIPMA classic albo podobne to głupota... Cena 40-50 tys..?? ok.. ale co z tego...
Znam wydajność tych pras i stopien dobicia balota... Prasy te nadają sie tylko do sianokiszonki choc też moze byc lepiej... a nie lepiej kupić cos uzywanego (ok 10 lat), typu John Deere 580-590, Claas Variant 180, New Holland 6**?? cena w stanie bardzo idealnym to max ok 35-40tys... a prasa zupełnie inna... baloty regulowane co do wielkości, zgniot nieporównywalny do zadnej walcówki, a zapotrzebowanie mocy nie większe w praktyce niz SIPMA, gdyz 60-70 kucy spokojnie bedzie latać bez rotora i na minimalnie popuszczonym zaworze zgniotu. W zeszłym roku zmienilem Rolland 46 na John Deere 590 (2000r., cena 31 tys.) i wrazenia zupełnie inne... Rolland katował Ursusa 4512, a przy nowej prasie baloty 160 cm wyskakiwały bez problemu... W tym roku kupilem PROXIME 85 i wogóle nie czuł w sianokiszonce tej prasy.. i nie wyobrazam sobie roboty SIPMĄ ale kazdy ma swoje zdanie

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:54

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? oglądałem te prasy po 30 tyś zachodnie to co jak co do idealnego stanu można by mieć zastrzeżenia i daleko by brakowało, ale z sipmą clasik to się zgadzam te cudo kosztuje w gołej wersji na wąsich kołach obecnie 49,4 ty s brutto plus szersze koła 1,2 tyś to z mega upustem żaden dieler nie puści tego taniej jak za 45 tys brutto za głupią sipme co się za sznurek pociąga żeby owijała :D

#74 Share duszekl

duszekl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 25 lipiec 2010 - 18:14

za 20 tyś prasa? :) ja chce maszyne do pracy a nei do remontów prasa 45 tyś kosztuje, a po tych nastu latach i tak będzie do remntów, znajomy ma właśnie lambo 100 km i żeby lambo się nie nudziło kupił prase simpe clasik i pracownika postawił cóż kilak napraw i wymiana łańcucha jakiegos była, w pierwszym sezonei zeby naprawy były to pewnie w 3cim sezonie prasa pujdzie na handel, puki co nikt z ceną się nie wyrwie bo konkurencja duża i tak za siano po około 6 zł to max, neistety troche słabiejniektórzy dobijają

ja kupiłem d-f za 16 tyś 4lata temu robiłem około nie wiem ile ale ok 3 tys kule słoma sianokiszonka u mnie robie ok800 belek 120na120aczy warto kupis....jesli dzwonicz i już jadą to .....jak swoje to swojeale znowu człowieka do niej jeśli nie jestes sam to pasujea jak sam to...a presa za 45 000 to jednak nie warto....

#75 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 15:43

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? No i zakupiłem prase sokółkę no i co do opłacalności to po pierwszym sezonie trudno jednoznacznie coś powiedzieć, bo jak na złość ci co świadczyli usługi na ten sezon poopuszczali się z cenami a wiadomo ile w tym sezonie droższe jest paliwo, co do paliwa to wydatki na paliwo znacznie mi wzrosły, a co do zarobków to trochę grosza może i wpadło ale na pewno nie żadne kokosy i i tak zaraz poszło na paliwo, majlepsze w tym wszystkim jest to że z tych samych działek co przed laty średnio zrobiłem 30-50% mniej bel niż wcześniej robili mi sipmami clasik na sztuki

#76 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:31

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? a jak ja robie rocznie około 200bel słomy i 100 siana. opłaca mi sie kupic prase????? dodam ze u mnie biorą 140 za godzine.

#77 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 16:24

...majlepsze w tym wszystkim jest to że z tych samych działek co przed laty średnio zrobiłem 30-50% mniej bel niż wcześniej robili mi sipmami clasik na sztuki

Standard, sztuka jest sztuka, a teraz krzyknij na usługi cenę proporcjonalnie większą za rzetelnie zbitego balota to sie ludzie będą w głowę pukali, taki świat ;)

Co to za Sokółka? Ma rotor?

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 05:03

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? zwykła sokółka w podstawowej wersji, na szczęście są tacy co wolą zapłacić 1zł więcej i mieć równo zbitego balota, bo jak każdy zauważa belki są "piękne" róniutkie ale dlaczego tak strasznie drogo ha ha ah, a jeszcze niektórzy dopatrzyli się że bele mają 5cm mniejszą średnicę niż po sipmie ha ha

#79 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 21:10

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? U was ceny dziwne u nas sianokiszonka czyli prasa + rotor +własna siatka + zwożenie bel + własna folia + ustawianie bel . Własna czyli tego kto baluje . Cena za usługę 55-60zł od bala .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 listopad 2011 - 18:50

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Mam dytemat dotyczący wyboru prasy nie tyle marki co tego czy z nożami czy bez? sianokiszonki bym robił dla ok. 25 sztuk bydła i tu mój problem czy dla takiej ilości opłaca się brać o 1/4 droższą prase z nożami czy lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego.
nie mam wozu paszowego i raczej szybko mieć nie będę nie pozwalają mi na to stare budynki nie przystosowane do takiego rozwiązania.