Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach?

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 luty 2008 - 13:31

niektórzy się poobrażali n takiego jednego usługodawce bo leciał po 5 zł od belki ale wałki musiały byc brube i słome kazał sobie grabic w grube wałki albo na godzine będzie leciał, więc ja grabiłem ale inni wysmieli, inni lecą po cienkich wałkasz szybko nawet po 15km/ha ale tu też nalatuje, z tym że jak cienki wałek to może i lepiej zbija.

Dlatego zawsze liczyłem od godziny. Miałem takiego jednego klienta co wałki grabił tak chaotycznie że nie dało sie tego normalnie zbierać mimo szerokiego podbieracza w Sipmie, masa cofek i kręcenia, dodatkowo łąki miał jak poligon więc nie pogonisz nawet w cienkim wałku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Dzisiaj, 21:29
  •  

#42 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 24 luty 2008 - 13:50

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? A co powiecie na to jak u nas koles ze wsi pojechał prasować Ursusem C-360 i jeżdził godzine i zrobił 4 bailki. To to już wogóle nie miał interesu robić. Lepiej w tym przypadku było by prasować na godziny.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#43 Share raul1985

raul1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 27 luty 2008 - 07:47

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? ferdek a skad jestes bo ja jestem z okolic białej i u mnie ceny sa zdecydowanie wyzsze
a wedlug mnie to oplaca kupic prase zawsze mozna pochodzic po zarobkach i zniszczysz ten sprzet to bedziesz mial kase na jego wymiane a taki ciagnik 80 km to ciezko zniszczyc w prasie

#44 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 luty 2008 - 07:52

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? takie zgrabianie slomy do jednego wała to nie jest zbyt bezpieczne dla prasy. nie dośc śe wyciąga rżysko z korzeniami i ziemia to na dodatek zgrabia wszystkie kamienie. no a poźniej to wszystko do prasy i awaria gotowa

#45 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2008 - 07:56

ferdek a skad jestes bo ja jestem z okolic białej i u mnie ceny sa zdecydowanie wyzsze
a wedlug mnie to oplaca kupic prase zawsze mozna pochodzic po zarobkach i zniszczysz ten sprzet to bedziesz mial kase na jego wymiane a taki ciagnik 80 km to ciezko zniszczyc w prasie

ja z okolic chełma, a ceny są u nas niższe bo jest duża konkurencja.

#46 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 luty 2008 - 08:02

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? u nas pras jest "jak psów" ale nikt tak tanio nie robi. 10zł bela i wszystko w temacie, a jak komuś za drogo to nic nie stoi na przeszkodzie żeby sobie woził luzem

#47 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2008 - 08:11

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Wojtas, a u was prasami usługi robią tylko rolnicy chodowcy?
U nas "działają" młodzi co duże ciągniki na spo lub kredyt pokupi, ale i jest kilku miejscowych pseudo buisnesmanów usługodawców co mają inne zającia ale i duże ciągniki i żeby dorobić pokupili prasy (wszyscy jak zaklęci tylko sipmy clasik ;) ) posadzili pracowników, cena po 5 - 6 zł od bala.

#48 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 27 luty 2008 - 08:22

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? no tak -typowych usługodawców to u nas nie ma . kilka lat temu był jeden ,jak jeszcze nie bylo tyle pras ale jego sprzęt się rozsypał a inni pokupowali nowy i teraz tylko "chodowcy" świadczą sobie wzajemnie usługi (jak maja czas). dlatego nikomu nie zależy na obnizaniu cen. stawka ustalona i albo pasuje albo nie

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 17 kwiecień 2008 - 18:50

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Rekatywacja :D
opłaca sie w moim przypadku kupno prasy czy nie? Tak jak pisałem ze słomą mam ponad 600bel max 700 doklądnie nei licze ale tak z zapasem jest ponad 600 co roku, tak jak podejrzewaliści za dobrze zbite to jednak nie są wszystkie.
Liczyłem że średnio 5 - 6zł kosztowało prasowanie w tym roku pewnie będzie zaczynało się od 6zł czy luźno licząc około 3,5 tyś rocznie na prasowanie wydaje, gdybym miał swoją prasę spalił bym ropy za conamniej 1000zł bo i przejazdy i czasami trudny teren. więc zaoszczędził bym 2,5 tyś (nie licze amortyzacji ciągnika i ewentualnych napraw).
Usługodawcy są ogólnie dostępni na telefon no i nie tracę czasu na przeczepianie się smarowanie prasy bo juz w tym czasie jak zgrabiam łąke koleś już prasuje.
Biorę pod uwagę najtańszą prasę sipmę lub warfamę za 42 tyś zł

Plusy z posiadania prasy to jestem niezależny i mogę gdzieś usługi robić ale z czasem krucho więc z tym będzie cienko.
Do używanych pras nie mam przekonania, a kupując nową prase nie kupie nowego rozrzutnika i kilku innych potrzebnych maszyn i musiał bym te graty odłożyć zakup na za kilka lat, więc
czy brać prasę, czy odłożyć ewentualnie zakup prasy a kupić duży rozrzutnik i inne maszyny dzięki którym skrócę czas pracy i umilę sobie życie?>

#50 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 14:39

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Bierz inne maszyny. Wydasz te 3500 zł i masz spokój, a jak by nie patrzec inne maszyny też potrzebne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:05

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? ja na około 600 bel rocznie kupiłem nową sipme classic

#52 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 styczeń 2009 - 18:07

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? ja kupilem Metal-Fach nowa na 450 bel. hehe i powiem ze bylo warto.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#53 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:10

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Dziwie się , że jeszcze są jeszcze tacy którzy belują słome po 5 zł . Bo u nas za 5 zł to nie chciał by nawet rozmawiać . W moich stronach za słome lub siano biorą od 18 do 20 zł i belka zostaje na polu , samemu trzeba zwozić w tej cenie . A za siano - kiszonke to jest rodbierzność od 37 do 40 zł i tylko zgrabiam na wałki . To przy takich cenach kupiłem nową belownicę z Metal - Fach , przy 100 belkach siano - kiszonki i wychodze z tego założenia , że ten sprzęt mi się wróci .

#54 Share lukash0

lukash0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 19:25

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? u nas za siano 18zł a sianokiszonka 30zł i trzeba zgrabić i zwieść.

#55 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 20:38

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Ja też miałem taki dylemat czy kupić czy ciągle wołać kogoś na usługę. A mam 12 ha plus jakieś 170 belek które dokupuje co daje mi rocznie około 550 belek do zwinięcia.Po dlugim namyśle doszłem do wniosku że jednak opłaci i mi się zakup prasy ponieważ u mnie w okoliy są tylko 3 sztuki i czas oczekiwania na usługę byl dość długi około 3 dni. A w przypadku sianokosów i przy często zmieniającej się pogodzie taki czas oczekiwania mnie nie urządzał.Więc w tym roku kupiłem nową prasę Sipme farmęII z obwiązywaczem na siatkę. Za każdym wyjazdem w pole zerowałem licznik bel i wyszło mi że w tym sezonie sprasowałem 960 bel slomy i siana plus 50 bel sianokiszonki.Jak policzyłem paliwo i koszt siatki to wyszło mi że zarobiłem około 4500zł w pierwszym roku użytkowania.A więc mnie się wydaje że zakup się opłacał ponieważ zwraca się oraz co dla mnie bardzo ważne nie jestem uzależniony i robie sobie kiedy chce.A za belkę biorę 7zł plus moja siatka.

#56 Share sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 01 luty 2009 - 10:22

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? u mnie to za siano to po 20 zl i jeszcze przywioza a za siano- kiszonke 35 zl trzeba tylko zgrabic a oni juz zwioza pozdro

#57 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 luty 2009 - 10:59

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Dobrze wiedziec jaka jest cena.Napewno sie przyda w tym roku bo taniej to ja niezamierzam robic.;)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#58 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 luty 2009 - 11:08

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Jakoś mało cenią za zrobienie belki u ciebie u mnie minimum 2* tyle co u ciebie czyli 10 zł za sztukę,a trafiają się tacy co nawet po 13 zł chcą no i są wyjątki ale rzadko spotykane co biorą po 9 zł,8 zł.
Te belki co po 10 zł od zrobienia ich biorą to są około 125 cm na 125 cm i żytnią ważyłem to 130 kg waga wybiła.
A w tym roku sobie koleś co u mnie belki robił kupił prasę welger i brał dalej po 10zł ale belki były 140 na 140 jakieś chyba nietypowe ale mierzyłem i tyle wyszło.
Ja też z ojcem myślałem nad własną belarką ale używanej nie bardzo chcemy a za nową trzeba co najmniej 50 tys. zł a ja tyle w belerę nie wpakuje bo mi się za szybko nie zwróci. Ja robię rocznie tak około 100 bel słomy bo robię tylko z 4,5 ha a resztę przyczepą samozbierającą zworze więc raczej nie warto kupować nową prasę belującą. Jakbym całą słomę belował to by około 200 belek było i jeszcze z trawy ze 200 ,bo na razie to robię tylko ze 30 bel kiszonki rocznie i trochę kuku i czasem w pryzmę trawę robię bo ma przyczepie to mi taniej wychodzi niż w belki jak mi ktoś zrobi.

#59 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 04 luty 2009 - 18:49

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Jakieś straszne ceny są u Was na prasowanie słomy czy trawy.Mam kostkę Z224 od wielu lat,ale teraz to już mało jest chętnych na usługę tą prasą.
W2003 roku w ramach SAPARD-u kupiłem m. in. prasę rolującą Warfamy.U siebie zbieram około 350-400 balotów sianokiszonki,oraz jakieś 500 słomy.
Po za tym usługi po 120 za godzinę.Ta jedna prasa zdąży wyciągnąć nieco ponad 100 godzin i już jest po żniwach.
Warfama zrobiła u mnie 6 sezonów i dopiero w minione żniwa wymieniłem łożyska dolnego walca,a tak zero awarii .Co Wy na to?
Policzcie ile tys. balotów zrobiła.Opłaca się?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share dragmen

dragmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 luty 2009 - 21:50

Opłacalnośc zakupu nowej prasy zwijającej - przy ilu belach? Tak czytam Wasze wypowiedzi i się zastanawiam czy my żyjemy w tym samym kraju:/ Przecież cena rzędu 15-30 zł za belke to jest jakieś nie porozumienie. Ja bym wolał zwozić to luzem aniżeli płacić 30 zł za jedną belke, to jest po prostu śmieszne. Powiedzcie gdzie Wy mieszkacie to zacznę pakować mój sprzęt i przyjadę do Was na usługę. Ja jak robiłem to cena 6 zł za słomę a 7 za siano to już wg niektórych była za wysoka po przeliczeniu ile można zrobić na godzinę. No dajcie spokój, przeliczcie to sobie ludzie choćby zrobił 20 szt na godzinę za 20zł od szt. to jest 400 zł na godzinę to w moich stronach mam dwie godziny kombajnowania bizonem. W mojej wsi ja tylko na razie mam prasę rolującą i takich cen nie mam wygórowanych. A co do tematu przy takiej ilości robionych bel i możliwości usług jakie masz to się nigdy w życiu nie opłaca kupować nawet używanej prasy a co dopiero nowej. Ja mam klienta u którego robię ok. 700szt słomy, 150 siana i 100 sianokiszonki i twierdzi że mu się nie opłaca kupować prasy bo mówi że woli w tym czasie wyjechać kombajnem na usługę aniżeli wozić się w traktorze.

P.S. ja swojego robie ok 40szt słomy rocznie a prasę kupiłem typowo na usługi i na razie całkiem nieźle na tym wyszedłem bo robię ok. 1500 bel rocznie;)