Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wasze osiągniecia ursusami

172 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetor8045

zetor8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 sierpień 2008 - 19:00

Wasze osiągniecia ursusami Ja ursusem c 330 wyciagalem stara zaladowanego ceglami siedzial sk****** na osiach. tlumnik byl czerwony ale dal raddy heh

Edytowany przez quercus, 30 sierpień 2008 - 10:07.
WULGARNOŚĆ !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wasze osiągniecia ursusami Dzisiaj, 17:40
  •  

#62 Share JD6920

JD6920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 19:47

Wasze osiągniecia ursusami Ja moiom C-330 wyciągłem 25 na godzinę z górki z przyczepom .

#63 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 wrzesień 2008 - 09:36

Wasze osiągniecia ursusami ja niemam zadnych powalających osiągów, ,7ton wyciągnołem pod górke ładną, ale wiem ze więcej by dałła rade trzydziesta

#64 Share DawidMalw

DawidMalw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze. A w szczególności Ursusy.

Napisany 20 wrzesień 2008 - 10:25

Wasze osiągniecia ursusami Mój tata raz jechał z przyczepą,a na niej było 5 ton nawozu.Zjechał z głównej drogi (nr5) i po ok 500 m przyczepa się odczepiła i wjechała na łąkę,ale na szczęście nic nie jechało z naprzeciwka...
Raz wjeżdżał pod górkę z dwoma czubatymi przyczepami D-46B wysłodek, Ursusem C-355M,ale dał radę...
Ta górka jest tak stroma,że jak jadę ze szkoły autobusem to przy ok 60km/h, kierowca musi zredukować na mniejszy bieg bo inaczej nie podjedzie..
U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

#65 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 22:53

Wasze osiągniecia ursusami Ja osiagniec wiekszych nie mam raz z wujkiem ruskiem ciagnelismy topole ponad 1,5+ kubika przy czym ziemia byla zmarznieta ja z bratem cioteznym na masce siedzielismy hahah była beka niezła :)
A tata muwil ze raz 60 ciagnoł po 5 t węgla na 2 przyczepach plus waga przyczep muwil zeby 5 wrzucic musiał go niezle rozbujaci :)
U taty w pracy 1614 ciaga po 30t+ i waga przyczepy, przyczepa podobno jest z wagonu zrobiona :)

#66 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 23:51

Wasze osiągniecia ursusami Ja kiedyś dla jaj podczepiłem do c330 pług obrotowy 3x48 cm. przednie koła fruwały w powietrzu a pług nawet nie drgnął. Podobnie było z balotem wilgotnej kiszonki...

A co do odległości to 650 km w 17 godzin (ale nie ursusem tylko Agrotronem 150 z kosiarką bijakową ok 3,2 m)

#67 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 05 listopad 2008 - 23:45

Wasze osiągniecia ursusami c 360 64 rozutniki 4,5 t w ciagu dnia od 7 do 19 nie miała lekko ale trzeba było dawac zeby sie z robota wyrobić posów szybki ustawiony 3 szosowa i ognia pole jakieś 150-200 m oddalone od pryzmy. teraz wiem dlaczego silnik i skrzynia poleciały tak szybko hehe

#68 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 09 listopad 2008 - 23:41

Wasze osiągniecia ursusami JA MOJM c360 3p wyciągnołem 33km/h na równej drodze :lol:

#69 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 23:46

Wasze osiągniecia ursusami ursusem c360 tata wyciągnął tatre, siedziała na wszystkich mostach ale na szczeście była pusta..........

#70 Share osio

osio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 20:06

Wasze osiągniecia ursusami Ja wyciągnąłem C 360 3p przyczepę z belami ok. 8 ton pod gorkę z piachem. Na podnośniku i na blokadzie cięzko było ale poszedł ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 grudzień 2008 - 20:14

Wasze osiągniecia ursusami JA dzisiaj moją 25letnią c360 jechałem z wozem paszowym pełnym ogniem nagle urwało się przednie lewe koło i wylądowałem dobre 10 metrów w polu mojego kolegi :rolleyes:

#72 Share Kolejorz

Kolejorz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, MTB, marka Ursus, John Deere

Napisany 10 grudzień 2008 - 20:57

Wasze osiągniecia ursusami Ursus 4011 ciągnęliśmy Zakopanego Stara załadowanego balotami
John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

#73 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 11 grudzień 2008 - 08:54

Wasze osiągniecia ursusami Ja swoim C-355 ciągnełem pod gorke dosc długą ale nazczęście nie stromą przyczepe HL na bliźniakach załadowaną burakami około 10 ton plus masa przyczepy 4 tony - 3 terenowa i szedł jak szalony hehe :rolleyes:

#74 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:51

Wasze osiągniecia ursusami przejechalem gdzies 10m na przednich kolach ursusem 5314 ;) ale jaki opieprz dostalem od wujaszka hoho B)

#75 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 02 styczeń 2009 - 12:09

Wasze osiągniecia ursusami Ursusem MF255 ciągłem przyczepe samochodową młóta browarnianego B) Samego młóta było 15t +masa przyczepy(przyczepa trzy osiowa) B) Było co ciągnąć, ale dał rade B) Jak robiliśmy kiszonke 4lata temu to tata ciągał C-360tką taką czeską przyczepę 7tonową i ruską 5tonową, obie z nadstawkami. Troche deszcz wtedy przeszkodził i trawa była mokra, to samej tej trawy na tych przyczepach było ze 13t +waga przyczep. :) Jak jeździł z tym przez wieś to tylko firanki w oknach sie ruszały :) A jako ciekawostke powiem że MTZem ciągali rozrzutnik 3,5t z nadstawkami ;)
ps.Ta ruska przyczepa bardzo ciężko chodzi, cały układ ten "skręcający" ma rozwalony, straszne luzy i koła sie rozchodzą na boki :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#76 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:42

Wasze osiągniecia ursusami takie bajki to mozesz dzieciom w przedszkolu opowiadac mf i 18 ton a ztyłu jakis 100 konny ciagnik go pchał

#77 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:08

Wasze osiągniecia ursusami Taka masa ciągnięta ciągnikiem o mocy czterdziestu kilku koni,ciekawe jakim biegiem ;),nie możliwe chyba że z górki jakiejś są pewne granice.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#78 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 styczeń 2009 - 16:22

Wasze osiągniecia ursusami

Ursusem MF255 ciągłem przyczepe samochodową młóta browarnianego ;) Samego młóta było 15t +masa przyczepy(przyczepa trzy osiowa) :) Było co ciągnąć, ale dał rade :) Jak robiliśmy kiszonke 4lata temu to tata ciągał C-360tką taką czeską przyczepę 7tonową i ruską 5tonową, obie z nadstawkami. Troche deszcz wtedy przeszkodził i trawa była mokra, to samej tej trawy na tych przyczepach było ze 13t +waga przyczep. :) Jak jeździł z tym przez wieś to tylko firanki w oknach sie ruszały :) A jako ciekawostke powiem że MTZem ciągali rozrzutnik 3,5t z nadstawkami :P
ps.Ta ruska przyczepa bardzo ciężko chodzi, cały układ ten "skręcający" ma rozwalony, straszne luzy i koła sie rozchodzą na boki :)

widze ze kolega to ma wszystko najlepsze. o mf juz sie wypowiadałem i drugi raz nie bede!! w tym roku ciagnelismy mf 158 i 60-echa przyczepe 10 tonowa pełna jabłek w sumie mysle ze cos kolo 13ton i to po kostce brukowej i oba ciagniki miały co robic takze w moc twojej 60-echy tez nie wieze a jesli chciałes osmieszyc posiadaczy mtzów to ci sie nie udało bo popierwsze ktos moze ma tylko taki rozrzutnik, a po drugie mógł to byc mtz 320 czy jakos tak (taki mały do sadu) i jak na jego 30 KM to ten rozrzutnik jest wsam raz. takze niech kolega nastepnym razem przemysli swoja wypowiedz i zprecyzuje.

#79 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:26

Wasze osiągniecia ursusami @tomasek znowu zaczynasz kłótnie? już jedna była i chyba wystarczy nie?
A więc tak tym MFem tą przyczepe ciągłem z drogi asfaltowej przez podwórko za stodołe, czyli jakieś 300m bez żadnych górek. Jechałem jedynką szosową, jak sie bujnął na asfalcie tak szedł dopuki za stodołą nie zaczołem skręcać (trzeba była zawrócić dosłownie na miejscu) było to latem bardzo sucho więc jechało się jak po betonie. Wziął bym c-360 ale tata wtedy był na polu oddalonym o 4km od domu i nie opłacało sie go sciągać ;) Ale następnym razem tą samą przyczepę w listopadzie spadł śnieg a temp była na plusie i było bardzo duże błoto to 2x C-360 i ten MF miały co robić :P
Te dwie przyczepy co ciągał mój tata C-360 to zrobił tylko 4 takie kursy, a potem MFem jedną z nich brat ciągał bo wcześniej podgrabiał trawe. Wtedy też było sucho, jeździł drogą asfaltową i szlakową utwardzoną też bez żadnych dużych górek, oczywiście przed wjazdem na pryzme były rozczepiane. Ten MTZ był 82 i ciągał taki rozrzutnik, to był ciągnik tego gościa co u mnie kosił i ta przyczepa 7t też była jego. A jak jechali do mnie (15km) to przyczepe wzioł za sieczkarnie a rozrzutnik do ciągnika (jedoosiowy) i niebyło przeczepiane bo sie bardzo śpieszyło bo zaczynało padać :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 18:14

Wasze osiągniecia ursusami Też trochę niechcę mi się wierzyć w tę 60-tke i kilkanaście ton po łące ale to nieważne.Ja kiedyś pojechałem z kumplem ja mf-255 on 1634 albo 1614 z dłużycą po jesiony naładował ja z czubkiem orginalne kłonnice przedłużaliśmy o jakieś 80 cm było tego z 15 m3 może trochę więcej no i jedziemy ale jego traktor (160 KM) z tą dłużycą ani drgie tylko kupa huku i bryka jak mały dzieciak to ja do niego, że podepnę swojego (byka) i nieuwierzycie ale jakoś poszło.Opowiadam tą moją przygodę nie z tego względu że chcę się pochwalić że moje 47 KM było silniejsze od jego 160 tylko (wtedy widocznie jemu tylko ciut brakowało żeby ruszyć tą dłużycę) śmieszą mnie takie wypowiedzi użytkowników AF że np. c-360,c-330 wyciąga samochód ciężarowy zakopany po osie

Dodaj odpowiedź