kposy

Wasze osiągniecia ursusami

Polecane posty

Ursusc385    1565

ja ursusem c385 z opuszczonym kultywatorem wyjechalem z takiego blota ze przednich kół nie bylo widac a jak dojezdzalem do smugu to sie tylko woda wygarnela

 

 

Po opowiadasz nam jeszcze jakieś bajeczki ?? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Nie uwziełem się tylko ja w to nie wierze, c-385 ma z przodu koła '20 i je ciężko całe za topić więc... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Nasze osiągnięcia to wożenie wody c 360 z beczka hts 11 tys litrów jak dobrze pamiętam wykonała cztery kursy bo woziliśmy wodę z jeziora do bagna ale pod górę wyciągał nas sąsiad c 4011 zaczep dolny niestety dostał trochę po du** heh no i w lesie wyczyny heh jak się zakopała z przyczepą 4,5t z drzewem na samym podnośniku zapartym o zaczep nie wyszła ale gdy podłożyliśmy pieniek pod zaczep i wtedy przód w górę i na przód posadziliśmy znajomego który wazy 150 kg od razu wyszła heh. no i jeszcze jedno samą c 360 wyciągałem bizona jak usiadł totalnie ciężko było ale podnośnik pomógł. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po opowiadasz nam jeszcze jakieś bajeczki ?? B)

To jest niczym w porównaniu do wyciągania bizona ciapkiem B) kolos i taka mróweczka by dała rade? Wuj jak się władował to 1614 miał problemy i co tu o ciapku gadać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

C-330 by miała problemy uciągnąć c-385 na zapych, bo nawet c-360 potrafi przymielić B) a taką c-330 wyciągać bizona ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja zapalałem ursusa c385 ursusem c360 na 3 biegu to go troche przymuliło i zaczoł sie kopac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Raz paliłem z Ojcem rekorda na zaciąg po asfaldzie na 2 biegu to 60 gume paliła, ale w końcu bizon zapalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2
Napisano (edytowany)

Kuzyn c-360 ciągoło na 8t przyczepie gdzieś z 10t mokrej kukurydzy z pola wyjeżdżał 1 polową gaza na 2600 obr fala dymu i szła a potem miała ładną górę do pokonania to na 4 polowej wchodził i gaz do końca. :o

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn7701    0

Moje osiągnięcie 40-ką to... sprzedałem ją w dwa tygodnie.

Jest kupa ludzi co nie chce 60-ki tylko za 40-ką dzwonią. Sylwek dbaj o capa bo dobry jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Nie no c-4011 też dobre sprzęty ale jak są w orginalnym wydaniu i orginalnych blachach może być malowana ale też żeby była na dość podobny kolor pomalowana jak orginalny a nie przykładowo na MORO! :lol:


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie w gosp. jak mieliśmy C-385 to on nigdy sam z reguły nie palił, zawsze go ciapkiem ciągaliśmy, ale zazwyczaj po utwardzonej nawierzchni. W obecnym czasie nie mamy już c-385 ale jeden raz zdarzyło się że odpalaliśmy na zaciąg John deere'a 3350 właśnie ciapkiem. Przyznam że udało się to na asfalcie ale dym z komina był niesamowity, trzydziestka ostatkiem sił na 4 biegu targała tego kolosa. Więcej nie będę jej tak męczył, JD ma już nowe baterie i sam sobie odpala :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba    1

Moja 30 (na łańcuchach) wyciągnęła autosana z rowu, a forterra nie dała rady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

mój tata niewiem jak to zrobił, podniósł ursusem 902 kombajn bizon zo-56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mocne są te nasze Polskie Ursusy! :D


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

328 u nas na warsztacie kiedys ciagnela same titana190 co prawda miala lekko z gorki ale i tam miala ciezko dym z komina chyba ze 2m szedl kiedys mi szef mowil ze jak ciagneli nia drzewo to az ogien stzrelal z tlumnika

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj