ktos

Elektronarzędzia do warsztatu

Polecane posty

email9    1

Panowie nosze sie z zamiarem kupna nowej wiertarki tak do 300 zł. Przeglądajac ogłoszenia zwróciłem uwagę na taki zapis z rodzajem uchwytu szybkozaciskowy i samozaciskowy. Może wytłumaczycie mi czym to się różni, czy może jest to samo tylko dwa różne zapisy? Który uchwyt będzie lepszy z tych czy może ten na kluczyk jednak najlepszy...

Może poradzilibyście jakąś w miarę dobra wiertarkę tak do tych 300 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Coś tu nikt nie zagląda... Wydaje mi się ze ten zapis to jedno  to samo. Mam taki we wkrętarce i powiem Ci że do wiercenia w czymś twardym się nie nadaje, niby trzyma dobrze a po chwili wiertło się obraca w zacisku :mellow: Moim zdaniem tylko kluczyk albo SDS. Napisz może jeszcze w czym będzie najwięcej wierciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację. Tylko Ci się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

No właśnie tak napisałem "wydaje mi się" (bo nie byłem pewien), a skoro się mylę to wypadałoby wytłumaczyć na czym rzecz polega.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Na jakiej zasadzie działa ten hamulec zacisku i któren to jest? Z tym hamulcem nie będzie się luzować podczas wiercenia? Będzie wykorzystywana ogolnie koło domu w gospodastwie, nie tam jakies specjalistyczne wiercenia. Jakie macie zdanie o mlotowiertarkach z wymiennym zaciskiem sds?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czemu ten uchwyt nazywacie samozaciskowym skoro sam się nie zaciska tylko trzeba mocno go skręcić przy pomocy rąk? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przy pomocy jednej ręki  jak już , Panowie dwa pojęcia szybko zacisk to po prostu uchwyt bez klucza ,ale trzeba dwoma rękoma dociągać .A samo zacisk dokręca się jedną ręką tzn. dokręcając załącza się hamulec ,wiertło się zaciska (mocniej niż kluczem),a przy odkręcaniu dziala odwrotnie  i tyle ,lepiej wyjaśnić nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I lepszego wyjaśnienia już nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy pomocy jednej ręki  jak już , Panowie dwa pojęcia szybko zacisk to po prostu uchwyt bez klucza ,ale trzeba dwoma rękoma dociągać .A samo zacisk dokręca się jedną ręką tzn. dokręcając załącza się hamulec ,wiertło się zaciska (mocniej niż kluczem),a przy odkręcaniu dziala odwrotnie  i tyle ,lepiej wyjaśnić nie potrafię.

To mniej jedną rękę w powietrzu i pokaż jak to się robi :) Możesz i czołem dokręcać ale nadal nie będzie to "samozacisk", samo zacisk był by wtedy gdy wiertło włożone w rozkręconą główkę samo by się zacisnęło po starcie wiertarki, 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Reasumując samo zacisk jest nawet jeszcze lepszy od tego z kluczykiem. Pewnie takiej będę szukał. Dzięki za wyjaśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Taki uchwyt to super sprawa mam taki przy wkrętarce i bardzo dobrze trzyma wiertła nawet 12.5 mm trzyma tak że przy wierceniu w stali wiertło się w uchwycie nie obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Generalnie uchwyt szybkomocujący jest montowany w elektronarzędziach mniej profesjonalnych, w tych lepszych nadal stosuje się kluczykowy. Ja w swojej wiertarce mam szybkomocujący, wygodne to i szybkie, ale z drugiej strony moim zdaniem mniej pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kupiłem teraz małego fleksa  JCB 115 z 5 letnią gwarancją bez względu czy prywatnie czy na firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Samozacisk jest dobry, pod warunkiem zachowania jego czystości. Kiedyś dużo robiłem instalacji elektrycznych i przy wierceniu w betonie pod kołki, szczególnie w suficie do zacisku dostaje się pył, który go skutecznie niszczy. Kilkakrotnie mi to naprawiali w serwisie, a gwarancji na to nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Nie znam wszystkich wiertarek i elektronarzędzi. Z tego co zauważyłem tak jest, ja ufam bardziej zaciskowi kluczykowemu i własnie takie elektronarzędzia staram się kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie kolego nie rozróżniasz samo zacisku i szybko zacisku w tanich sprzętach poczytaj temat tam opisałem różnicę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

 Do betonu to SDS. Moja makita jak chwytnie wiertło to nie ma mowy prędzej z rąk wypadnie nim sie obróci oczywiście jak wiertło grube bo przy cienkim to wiertło sie złamie w ogóle wiercenie ręczne to porażka niebezpieczne i koszto chłonne.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

potwierdzam, SDS do betonu to najlepsze co mogli wymyśleć

natomiast moja Makita ma główkę na kluczyk, jak nie dociśniesz wiertła ile sił w rękach to możesz być pewny że się obróci w główce... w najbliższym czasie kupię główkę samozaciskową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja końcówkę zaciskową przy udarze i wiertle 16x 600mm załatwiłem w 15s, ułamała się końcówka wiertła więc postanowiłem założyć przejściówkę na zacisk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

U mnie w Trytonie mam samozaciskową tak samo jak większość z was. To jest wygodny i szybkie oraz w miarę mocne rozwiązanie, ale kiedyś wybierałem wiertarki tylko z uchwytem kluczykowym. Sam mechanizm uchwytu kluczykowego wydaje się znacznie pewniejszy niż samozacisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzykpol    0

WItam, mam pytanko, bo przymierzam się do zakupu wiertarki ale teraz się natknąłem na młotowiertarkę, czy ot mi się bardziej opłaci? Czy moze lepiej zainwestować w wiertarko-mieszarkę? Jakby ktoś chciał ocenić to podaję nazwe:kress 1200HTC, ma ktoś coś tej firmy? Opłaciłoby mi się zamówić z Lange Łukaszuk, bo kuzyn ma sklep budowlany i od nich sprowadza z tym że nie do końca kuzyn mi powie i doradzi co najlepsze. Potrzebuję dobrego sprzętu robię teraz dużo prac budowlanych na swoim terenie, zaczynam od stawiania małej hali zobaczymy co z tego wyjdzie, bo pierwszy raz sam projekt zrobiłem;)

Edytowano przez jerzykpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś zbyt dużej ilości info. Moim zdaniem zam nie wiesz czego dokładnie szukasz. Jak chcesz młoto wiertarkę to ok ale mieszarki już w to nie mieszaj. W tamtym tygodniu kupowałem młotowiertarke hitachi i jestem bardzo zadowolony. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj