ktos

Elektronarzędzia do warsztatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akro    2

I tu jest całe sedno. Taka Makita, czy Hitachi też wytrzymuje kilka lat bez awarii. Z tą różnicą, że te sprzęty pracują po 16 godzin na dobę przez sześć dni w tygodniu. Jak ktoś wierci jeden otwór w ścianie pod obrazek w ciągu roku, to sprzęt z marketu jest dobry. A jeżeli ktoś ma zamiar używać w warsztacie, to na marketowym sprzęcie daleko nie zajedzie.

 

Skąd wiesz, że tej samej? Bo to co jest napisane na naklejce o niczym nie świadczy. To jest wzięte z kosmosu i ma się nijak do rzeczywistości.

 

 

No właśnie bo prawie nikt nie ma potrzeby używania wiertarki w ten sposób. Domowy użytkownik może zdecydować się tańszy sprzęt i jeszcze mieć większe wyspożanie. A co do mocy miałem już do czynienia z kilkoma elektronarzędziami i to widać, jak moc jest zawyżona. Ja tę moc wiertarkę kolegi z pracy oceniam dość przychylnie, wydaje mi się, że została ona podana uczciwie. Ja bym jej spokojnie używał też w warsztacie, nawet jak się zepsułaby to pewnie nie tak prędko jak myślisz i ostatecznie koszty mogą być podobne albo mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja tę moc wiertarkę kolegi z pracy oceniam dość przychylnie, wydaje mi się, że została ona podana uczciwie.

Jak przedstawisz wyniki pomiarów to możemy podyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Jak przedstawisz wyniki pomiarów to możemy podyskutować.

 

Nie musze tego mierzyć niczym specjalistycznym, bo na czuja jest to do wyłapania. Nie wszystkie pomiary muszą być prowadzone z akademicką dokładnością. Wsiadasz do Porsche i wiadomo po pierwszym odpaleniu, że ma większą moc silnika niż Fiat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Nie musze tego mierzyć niczym specjalistycznym, bo na czuja jest to do wyłapania. Nie wszystkie pomiary muszą być prowadzone z akademicką dokładnością. Wsiadasz do Porsche i wiadomo po pierwszym odpaleniu, że ma większą moc silnika niż Fiat.

Chciałem trochę na ten temat napisać ale widzę, nie ma sensu dalej prowadzić dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

moim zdaniem nawet do amatorskiego używania warto kupić markowy sprzęt, np. szlifierka no-name na rynku kosztuje 70-100zł, za 170zł można kupić szlifierkę Hitachi

osobiście do amatorskiego użytku posiadam narzędzia Makita, Hitachi, są niewiele droższe, a przynajmniej wiem że można ich używać na 100%, i nie padną w najbardziej nieodpowiednim momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiem, bo np. badziewny Einhell 850W kosztuje 100zł, a Makita Tej samej mocy 350zł. Dlatego nikt nie wybiera droższej ale lepszej Makity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No ale jesteś jeden na 100 co tak zrobi. Jakby wszyscy tak myśleli jak Ty czy ja, to nie byłoby na świecie ryżowych wynalazków, tylko porządne produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

w poprzedniej pracy rozbieraliśmy auta na części, wiązało się to też z cięciem karoserii, szef kupował szlifierki Einhell, wytrzymywały 2, max. 3 tygodnie, kosztowały ok. 280-300zł, za mojej kadencji przewinęło się ich kilkanaście, dopiero po pewnym czasie pracownicy wymogli zakup szlifierki Makita, która kosztowała coś koło 800zł, wytrzymała 3,5 roku, albo i dłużej, nie wiem dokładnie, bo się zwolniłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mala Makita 9565cvr tarcze 125 wlasnie kosztuje 700-800zl, robilem taka i chodzi rewelacyjnie, 2 lata codziennie bez remontu jeszcze.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Makita była duża, na tarcze 230, modelu niestety nie pamiętam, małą Makitę na tarcze 125 kupiłem bratu w prezencie za 299zł, ale to było z 3 lata temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Dużo zależy od sposobu użytkowania. U mnie marketowa szlifierka wytrzymuje 5-6 lat normalnej pracy. Ale znam takich, że Makita pada po pół roku użytkowania, i to bynajmniej nie co dzień. Trzeba sobie zdawac sprawę, że każdy sprzęt da się zakatować, a odpowiednio użytkując, nawet tania maszyna moze być sprzętem na lata. Wiertarka z Tesco za 50zł wytrzymała u mnie mieszanie zaprawy na całe docieplenie domu u nadal działa po wymianie wyłącznika. Kosa spalinowa "noname" działa już 5 lat, kosi 2-3 razy w miesiącu 20 arów sadu. Kosiarka GGP z Obi - 8 lat, używana po 3-4 godziny tygodniowo w sezonie.

Kupuje się taki sprzęt, jakiego się potrzebuje. Jesli w gospodarstwie potrzebuję dobrego i pewnego sprzętu na codzień, to nie tylko warto, ale NALEŻY zainwestować w dobry i solidny sprzęt, bo inaczej to tylko strata kasy. Do zastosowań sporadycznych można kupić tańszy odpowiednik, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że ma on spore ograniczenia i nie potrafi tego, co sprzęt profesjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jeśli mam kupić coś taniego, a potem płakać że nie da rady wywiercić dziury, czy przeciąć czegoś grubszego, tudzież bać się mocniej docisnąć szlifierki tylko szlifować po wierzchu, to wolę kupić coś konkretnego, a o narzędzia dbam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

A orientujecie się jak jest w marketach z wymianą zepsutych narzędzi w ramach gwarancji?

Słyszałem że jak ktoś dużo robi to warto brać właśnie najańsze elektronarzędzia z marketu ktore po paru miesiącach nie nadaja się do niczego i są bez problemu wymieniane w ramach gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

kiedyś, dawno dawno temu kupiłem szlifierkę w markecie, padła przekładnia po dosłownie zużyciu 2 tarcz, oddałem na gwarancji, miała być z powrotem po 2 tygodniach, pytałem po miesiącu-nie było jeszcze, po dwóch-nie było jeszcze, po pół roku olałem temat, bo i tak zgubiłem kwit zgłoszeniowy, od tego czasu użytkuję Hitachi, i nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akro    2

Sprawa jest prosta. Miałem już niejedno elektronarzędzie w ręku i nie trzeba być Sherlockiem by zauważyć różnice w mocy jaka kryje się w silniku. Używałem wielu wiertarek i zdaję sobie sprawę, odkąd cokolwiek przewierciłem z tego, że niejedna firma zawyża moc swoich sprzętów. I miałem również ten model o którym pisałem, wierciłem nią, poużywałem i posprawdzałem. Jak na moje doświadczenie z różnymi wiertarkami jest to sprzęt z uczciwie podaną mocą. Dokładne mierzenie zostawię fanatykom. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Użytkuje ktoś sprzęt DWT ?? kupiłem szlifierke  kątową , ciekawe ile pochodzi niby 4 lata gwarancji , szwajcarska produkcja ... oby chodziło jak szwajcarski zegarek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

tak ostatnio dopatrzyłem się pewnej zależności: jeśli elektronarzędzie jest naprawdę dobrej marki to pomimo upływu czasu kabel zasilający nie robi się sztywny

3-letnia Hitachi i 4-letnia Makita mają kable bardziej giętkie, miękkie niż nowy sprzęt z marketu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Haha potwierdzam, cos w tym jest :) szlifierka Fein 15 lat i kabel gibie sie jak sznurek. Einhell zolty 6lat tez kabel gibki.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli szukasz dobrych elektronarzedzi to przejrzyj sobie ofertę http://www.alfasj.pl/oferta_item.php?id=12 szczerze mówiąc dobre marki o których wspominasz juz dawno przestały być tak dobre i teraz na czele wyrastają nowe, myślę, ze kontakt ze sprzedawcą może Ci wiele pomóc.

 

Sprzedawca będzie zawsze zachwalał to co sam sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Potrzebuje wyrzynarkę sieciową nie za drogą 200-300zł max co byście polecili? Zainteresował mnie maktec MT431 i makita 4326 ale obawiam się że trochę za mała moc bo tylko 450W, posiada może ktoś z was którąś z tych wyrzynarek? Jeśli tak to proszę o opinie. Skila raczej skreślam bo mam wkrętarkę i nie jestem z niej zadowolony. Będzie pracowała kilka, może kilkanaście dni w roku głównie przy deskach calówkach i półtorówkach.

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj