Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektronarzędzia do warsztatu

230 odpowiedzi na ten temat

#81 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 17:41

Elektronarzędzia do warsztatu Na 99% uszkodzony jest silnik tej szlifierki. Jaki obraz jest na szczotkach podczas pracy? Jak ze szczotek wali ogniem- masz wirnik do wymiany.

Jak masz aktualna gwarancje- odeslij. 

Oczywiscie maszyna nie byla/jest przeciazana, uzytkowana wg zalecen producenta. tzn np. szyn kolejowych nia nie ciołeś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektronarzędzia do warsztatu Dzisiaj, 16:29
  •  

#82 Share WojtekZF

WojtekZF

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 wrzesień 2010 - 17:31

Elektronarzędzia do warsztatu No najbardziej nagrzewa się ta glowica, ale może tylko dlatego ze jest metalowa :) No może odeśle... jak znajdę paragon.. :)

#83 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 wrzesień 2010 - 18:10

Elektronarzędzia do warsztatu Szlifierka ma określoną moc przy której może pracować długotrwale(np 500 W). Jeśli obciążysz ją mocniej to będzie pobierać prąd większy od znamionowego i zacznie się nagrzewać. Takim sprzętem trzeba pracować z wyczuciem, a nie dociskać aż ręka boli i narzekać jaki to Bosch słaby.

#84 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 18:40

Elektronarzędzia do warsztatu Ja kupiłem keidys taką za 50 zł 4 lata trzymała bardzo dużo robiła :D Ale jak trolla troche ciąłem to mi przekładnia poszła. Teraz mam tez nic specjalnego bo einhell czy jakos tak. 1100W dzie jak burza 170 zł. 3 lata gwarancji. Prawie codziennie pracuje Najwięcej w zapyleniu, czyszczenie pod malowanie. Noi wiadomo ma byc efekt piaskowania więc dostaje ostro nie grzeje się narazie a pracuje dlugo. burty od 14 tonowej przyczepy czyściła non stop tylko wyłączana na zmiane pozycji.
Mój Wladimirec podbija świat

#85 Share piotrek1969

piotrek1969

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 wrzesień 2010 - 12:26

Elektronarzędzia do warsztatu To zależy od zastosowania. Jak potrzebujesz pracować ostrzej to polecam Ci elektronarzędzia BOSCH i MAKITA lub PROTOOL. Jak amatorsko to BOSCH zielony lub SKIL.

#86 Share momek

momek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:www.garazforum.pl

Napisany 30 grudzień 2010 - 06:34

Elektronarzędzia do warsztatu ja mam szlifierke kątowom 125 makity 2 rok i nienarzekam mam tesz boscha na dużę tarcze 3 rok i takrze jestem zadowolony a robie nimi dosyć często bo robie łychy do turów i takie tam wiertarke ręczną mam skila ale dórzo nią nie wierce bo wszystko co możliwe wierce w wiertarce stołowej

#87 Share Grohol

Grohol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 październik 2011 - 12:30

Ja bym proponował tych producentów:
-Bosh Professional [niebieski]
-Makita
-Celma ;)

Ja to bym jedynie kolejność odwrócił.

#88 Share Kabareciarz

Kabareciarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 październik 2011 - 10:40

Elektronarzędzia do warsztatu Jestem pod wielkim warzeniem, że Celma nieprzerwanie od dziesiątek lat prowadzi taką samą politykę. Produkuje niezawodne narzędzia, bardzo wysokiej jakości i nie reklamując się nigdzie. Dzięki temu firma ma swoich oddanych użytkowników, ludzi którzy się faktycznie znają i polecają te narzędzia innym. Starczy zobaczyć opinie jakie ma firma na Ceneo czy skąpcu. To mówi samo za siebie.

#89 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 00:13

Nie brałbym natomiast Boscha, bo jest drogi, a coraz gorszy.

Ale bzdury ;)

Bosch spośród narzędzi profesjonalnych nie jest wcale taki drogi. Wszyscy producenci na dziś dzień produkują podobnej jakości sprzęt. To który z nich wybrać, to kwestia użytkownika, okresu gwarancji i bliskości serwisu.

Na pewno jeśli ktoś kupi oryginalne narzędzia takich firm jak: Bosch Professional (niebieski), Makita, Hilti, DeWalt, Metabo, Hitachi lub Milwaukee to może być pewien że kupi solidny sprzęt. Różnice między tymi producentami są bardzo niewielkie. Reszta producentów to już narzędzia dla majsterkowiczów.

Tak jak ze wszystkim dzisiaj, jakość idzie w dół i to że ktoś ma 20 letnią szlifierkę i tnie nią do dziś, nie oznacza, że nowa tego samego producenta będzie działać tyle samo.

Kupując cokolwiek z oferty wymienionych wcześniej producentów, zwrócił bym uwagę na okres gwarancji i bliskość serwisu, oraz na bogactwo asortymentu.

Naprawdę ciekawą ofertę posiada Milwaukee, jednak serwis tej firmy w porównaniu do reszty jest mizerny. Ale sprzęt jest naprawdę ciekawy.

Hilti jest dobre dla kogoś, kto na firmę bierze więcej sprzętu. Łatwo uzyskać większe rabaty dzięki temu, dla zwykłego użytkownika sprzęt wychodzi bardzo drogo.

#90 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 11 listopad 2011 - 09:45

Elektronarzędzia do warsztatu U nas stosujemy jak najtańsze elektro narzędzia. Nie kupujemy Boscha ponieważ bardzo łatwo trafić na podróbe
A jak tatania się posuje to nikt nie ma żalu, bo wiemy co my kupowali, Gorzej jak taki Bosch zawiedzie :lol: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:23

Elektronarzędzia do warsztatu Tylko, że marketowy szajs zawsze zawodzi wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

#92 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:47

Elektronarzędzia do warsztatu Najtańsze nie powinno się kupować,bo wiadomo co to może być.Trochę droższe. I patrzeć żeby miało 2 lata gwarancji.Albo zamiast jednego kupić 2-3 to wtedy jest zapas. Jak się pracuję co dzień z 4-6 godzin to lepiej kupić dobry sprzęt.

Ja kupiłem za 70 zł małego fleksa 125 z regulacją obrotów.Czyli najtańszego.A po to żeby wyczyścił przyczepę 8 tonową, i do reklamacji albo wyrzucenia. Tydzień chodził od rana do nocy i nic. Teraz ma z 3 lata i tylko kable i szczotki zmieniam. To zależy jak się trafi. Kiedyś kupowałem używane, teraz się nie opłaca bo nowe taniej wychodzą.

Koło Świdnicy na złom przywożą co parę tygodni tirem takie sprzęty z reklamacji. Raz kupiłem tam 6 fleksów 125 i 5 pomp. Z 6 szlifierek po tygodniu zostało 3 a po roku jedna. Ale ta jedna to się nachodziła. Ale lepiej było kupić jedną nową niż te 6 po 15 zł.

#93 Share Radian

Radian

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:23

Elektronarzędzia do warsztatu Osobiście użytkowałem szlifierkę 125 firmy Ferm, za jakieś 80zł. 4 razy była na gwarancji w przeciągu ok 3 miesięcy. Nigdy więcej... Teraz tylko Bosch niebieski, Celma, Parkside (z Lidla ze względu na opinie i 3 lata gw.). Jakbym miał kasę to napewno Hilti;) Nikt nie liczy kosztów dojazdu do serwisu i zdenerwowania kiedy potrzebujesz coś zrobić a tu zonk... Wg. mnie zakup lipnego sprzętu to chwilowa oszczędność chyba że używasz go raz w miesiącu lub trafisz jakiś udany.

#94 Share piotrek1969

piotrek1969

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 14:48

Elektronarzędzia do warsztatu Polecę Ci 2 konkretne modele. Szlifierka kątowa BOSCH GWS 14-125 CIE - 1400W, reg obrotów, płynny start, amortyzacja, hamulec bezpieczeństwa. Druga to kątówka METABO WE 14-125 plus - również 1400W i reg obrotów. Obydwa 3 lata gwarancji. Co do HILTI to raz, że drogo a dwa płacz i zgrzytanie zębami w serwisie po gwarancji.

#95 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:18

Elektronarzędzia do warsztatu http://allegro.pl/kl...2089368773.html kupiłem taki klucz niedawno. Rewelacja. bardzo silny. Śrubę 10 potrafi urwać.

#96 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:27

Elektronarzędzia do warsztatu Najlepsza firma to bosz i makita.

#97 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:19

Elektronarzędzia do warsztatu Tata zakupił dwa lata temu 3 elektronarzędzia firmy einhell. Pierwsza wkrętarka działa do dziś ale chyba więcej jak dwa wkręty nie wkręci baterie padły... co nie podlega gwarancji tak więc leży i prawie dobra. Następna wiertarka z udarem pierwsze problemy były z główką samozaciskową , którą wymieniliśmy następnie przy -5 stopniach łamiący się kabel ,który również został wymieniony w domu przez co gwarancja nie została uznana gdy padła przekładnia. Następna w kolejce szlifierka ten sam problem z kablem który się rozleciał a następnie padła przekładnia i leży szlifierka w kącie ... Ale mogę powiedzieć że silniki mają dobre żaden nie padł i nigdy się nie grzał nawet wiertarka z wiertłem 16 w 2cm. blachach.

#98 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 02 marzec 2012 - 21:26

Najlepsza firma to bosz i makita.

O bosze :rolleyes:

#99 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:31

Elektronarzędzia do warsztatu Co jest bosza to do kosza :P
A jak bosch to tylko niebieski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 11:36

Elektronarzędzia do warsztatu Ja też mam dylemat jaka szlifierke kupić chodzi o 230mm. Miałem einhela żółtedo dwa lata i padł po miesiąc od zakończenia gwarancji. Teraz zastanawiam się czy kupić einhela niebieskiego ok 300zł, lub dołożyć i kupić metabo wx2000 ok 620zł, ewentualnie po środku niebieski bosh za ok 500zł w promocji i gratis mała szlifierka 115mm.