ktos

Elektronarzędzia do warsztatu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ktos    0

Jakiej firmy elektronarzędzia (m.in. wiertarka, szlifierka, itp.) są najwytrzymalsze? Mam na myśli urządzenia z linii profesjonalnej, gdzie cena ma drugorzędne znaczenie. Myślę, że na tym forum są osoby co dzień pracujące tego typu urządzeniami więc liczę na ich opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja dla przykładu mam wiertarkę BOSCHA (500) już mam prawie rok i nic... Wiercę i nie chce się zepsuć... :) A na poważnie wszystkie elektronarzędzia Boscha polecam... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60

wiec na 1 miejscu ja stawiam BOSCH potem dobre są też EINHELL a dla tych co pracują trochę na budowach MAKITA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Elektronarzędzia firmy Hilti. Aż chce sie robić ;)

Pracowałem na różnym sprzecie od Topexa, Verta, Boscha, Hilti i jeszcze jakieś. To moge powiedzieć że jednak te droższe są jednak lepsze bo nie dość że wytrzymałe to jeszcze wygodniejsze w urzyciu.

Np. młot Topexa ma porównywalny udar z Hilti, ale wibracje jakie są na uchwycie powodują że po całym dniu kucia ręka całą noc sie trzęsie :) . A Hilti ma lepszą amortyzacje i można dłużej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

co powiecie o firmie hitachi, jaka szlifierke profesionalna polecacie na tarcze 125mm?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jołłłł hilti jest super sprzęt jak tłuczesz non-stop codziennie po 8h przez cały rok. Bo cena jest zaporowa.

Ja używam w warsztacie sprżetu metabo i makity. Nie uważam by ten sprzęt był najlepszy na świecie. Jednak ceny nie są tak porażające.

Mimo iż metabo nie jest tanie to np: za szlifierkę o podobnych parametrach z hilti zapłacisz 2 razy tyle co za metabo. Przewaga hilti jest jednak w tym że jak masz dużo roboty a sprzęt jest na gwarancji i klęknie to dają ci sprzęt zastępczy od ręki.

Szlifierka kątowa o mocy ok. 2300 w w dobrym wyposażeniu z hilti to jest ok. 1500 zł.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Ja ma szlifierkę, wiertarkę i wkrętarkę Black&Decker i bardzo sobie chwale tą firme (w szlifierce kątowej idą już drugie szczotki) ;) reszta narzędzi firmy "no name"

A co do profesjonalnych narzędzi to można polecić firmy: Celma (chyba jedyna której nie trzeba reklamować) i Bosch (granatowa seria)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

1 ferm 2 makita 3metabo a na koncu bosz einchel i topex ;)


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hitahi - wiertarka i szlifierka kątową nie do zajechania a inne to różnie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Muszę obecnie kupić dwie szlifierki kątowe- tzn. 115 i 230 mm. Wybrałem Boscha niebieskiego, ale modele proste, bez żadnych nowinek. Są to jednak urządzenia sprawdzone i powinny długo służyć. Za komplet z sklepu intern. zapłacę 730 zł(szlifierka 230 mm z amortyzacją drgań, hamulcem i elektroniką silnika kosztuje ok 900 zł;) ). W sklepie obok domu- w nazwie ma hurtownia- to samo jest za 810 zł. Mam wiertarki z Makity- i niestety dobrego słowa nie powiem, np. po pół roku niezbyt ciężkiej pracy przekładnia sie rozpadła, a uchwyty zaciskowe trzymią mniej niż te z wiertarek supermarketowych- mam samozaciskowy i tradycyjny- oba trzymają o wiele za słabo. Nurtuje mnie jeszcze tylko firma Kress, ale nie ma w moich stronach ich serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jakis czas temu kupiłem szlifierkę kontową Boscha serii profesionalnej (niebieska) max. 230, w komplecie była druga mała 115. Nie pamietam dokładnie ceny, ale w granicach 750 zł.Mam gwarancje na trzy lata i uważam, że jest to dobry wybór tym bardziej, że używam jej dość intensywnie. ;) Wiem ze słyszenia, że firma De Walt jest również godna uwagi, lecz nie wiem jak wypada cenowo. Dodam jeszcze, że dla mnie jest ważny szybki i ogólnodostępny serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja do swoich osobistych spraw kupuje sprzęt z niższej półki który po ok dwóch latach użytkowania wymieniam, a do warsztatu na gospodarstwo już wujek kupuje większe sprzęty typu Hitachi, Hilti i te inne gady


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja mam szlifierke boscha a wiertarke makita


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ale piszcie i wasze opinie o tym co macie. Bo to ze macie to nie znaczy ze jest to dobry sprzęt.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja mam np. szlifierkę i wiertarkę boscha i są to dobre sprzęty bezawaryjne a pracują u mnie już parę ładnych lat i polecił bym wszystkim tego producenta ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc od siebie dodam, że wiertarkę mam Blaucraft i radzi sobie znakomicie choć w wakacje dostała ostro ze szczotka przy odrdzewianiu ogrodzenia

Natomiast jeśli chodzi o szlifierki kontowe:

-ostatnio miałem Black&Decker po pól roku padła przekładnia kątowa (naprawiona na gwarancji) a niedawno spalił się wirnik - na złom

-teraz mam DeWalt i choć wygląda nie pozornie to na razie jest ok.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

No to ja was zaskoczę najlepszą szlifierką kątową jaką miałem od ok 5 lat była Celma 230 fakt, już jej nie mam bo idiota dostał ją w swoje łapska i nieczuł jak mu się przegrzewa i tak też Celma zakończyła żywot, w tej chwili używam 2 szt. Makita 230 i 2 szt 125 przyznam, że te narzędzia pracują od rana do wieczora na budowie są to urządzenia kupione na firmę jak na razie lepszych niespotkałem aha wiertarki i młoty kujące mam też Makity sds plus i sds max .


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja bym proponował tych producentów:

-Bosh Professional [niebieski]

-Makita

-Celma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

JCB i angielski STANLEY..no i tez BOSCH

Ja mam narzedzia tylko z tych firm i sa nie do zdarcia...naprawde 100% pewniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ja od siebie dodam że mocny sprzęt a szczegolnie jesli idzie o szlifierki robi metabo.moj ojciec robił tym w niemczech i orało to dniowke roboty dzien w dzien i nic temu nie było i mowi ze przez 2 lata jak tam był żadna nie padła.były to duże szlifierki na 230mm tarcze.popre też poprzedników: bosch robi sprzęt niedozajechania.szczególnie te profesjonalne serie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Uważałem zawsze boscha, ale ostatnio mam wszystko Einhella bo przekonali mnie do niego goście którzy wykańczali mi mieszkanie i fakt sprzęt jest nie drogi, a bardzo wytrzymały. To ponoć coś takiego jak nasza Celma, tylko to dawna firma NRD-owska, też na licencji Boscha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a ja własnie nie mam przekonanania do einhella.mam ich wiertarke i moze nie tak silnik bo chodzi dobrze ale uchwyt jest tak dziadowski ze aż strach.

dla odmiany od dawien dawna mamy 2 duze młoty udarowe celmy jeden z wierceniem i to są dopiero maszyny nie do zjechania.rozerbralismy nimi poł stodoły łacznie z kuciem fundametu i mase drobniejszych rzeczy i dalej chodzą bez zająknięcia...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

ja posiadam wiertarki, flekse duza i mala(szlifierka katowa) firm metabo, bosch i bardzo chwale te firmy, polecam jeszcze hilti, hitachi- bardzo dobre firmy. Cena tego sprzetu mowi za siebie...

mialem kiedys flekse mala skila, moze nie jest to najlepsza firma ale spisywala sie dobrze i nie ciela wcale takich cienkich blach. Chodzila pare ladnych latek az pozyczylem znajomemu i ja wykonczyl... takze teraz nie pozyczam elektronarzedzi

 

mam jeszcze wkretarki dewalta i blac deckera i tez nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj