Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Elektronarzędzia do warsztatu

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
149 odpowiedzi na ten temat

#1 ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 17 luty 2008 - 16:42

Elektronarzędzia do warsztatu Jakiej firmy elektronarzędzia (m.in. wiertarka, szlifierka, itp.) są najwytrzymalsze? Mam na myśli urządzenia z linii profesjonalnej, gdzie cena ma drugorzędne znaczenie. Myślę, że na tym forum są osoby co dzień pracujące tego typu urządzeniami więc liczę na ich opinie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Elektronarzędzia do warsztatu Dzisiaj, 22:04
  •  

#2 krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 17 luty 2008 - 16:47

Elektronarzędzia do warsztatu Ja dla przykładu mam wiertarkę BOSCHA (500) już mam prawie rok i nic... Wiercę i nie chce się zepsuć... :) A na poważnie wszystkie elektronarzędzia Boscha polecam... ;)
  • 0
Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2014 krolikNH All rights reserved.

#3 qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4061 postów

Napisany 17 luty 2008 - 16:51

Elektronarzędzia do warsztatu wiec na 1 miejscu ja stawiam BOSCH potem dobre są też EINHELL a dla tych co pracują trochę na budowach MAKITA
  • 0

#4 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2960 postów

Napisany 17 luty 2008 - 16:55

Elektronarzędzia do warsztatu Elektronarzędzia firmy Hilti. Aż chce sie robić ;)
Pracowałem na różnym sprzecie od Topexa, Verta, Boscha, Hilti i jeszcze jakieś. To moge powiedzieć że jednak te droższe są jednak lepsze bo nie dość że wytrzymałe to jeszcze wygodniejsze w urzyciu.
Np. młot Topexa ma porównywalny udar z Hilti, ale wibracje jakie są na uchwycie powodują że po całym dniu kucia ręka całą noc sie trzęsie :) . A Hilti ma lepszą amortyzacje i można dłużej. :)
  • 0

#5 xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • 7352729

Napisany 17 luty 2008 - 17:12

Elektronarzędzia do warsztatu co powiecie o firmie hitachi, jaka szlifierke profesionalna polecacie na tarcze 125mm?
  • 0
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#6 deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • 1279 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:16

Elektronarzędzia do warsztatu Jołłłł hilti jest super sprzęt jak tłuczesz non-stop codziennie po 8h przez cały rok. Bo cena jest zaporowa.
Ja używam w warsztacie sprżetu metabo i makity. Nie uważam by ten sprzęt był najlepszy na świecie. Jednak ceny nie są tak porażające.
Mimo iż metabo nie jest tanie to np: za szlifierkę o podobnych parametrach z hilti zapłacisz 2 razy tyle co za metabo. Przewaga hilti jest jednak w tym że jak masz dużo roboty a sprzęt jest na gwarancji i klęknie to dają ci sprzęt zastępczy od ręki.
Szlifierka kątowa o mocy ok. 2300 w w dobrym wyposażeniu z hilti to jest ok. 1500 zł.
  • 0
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#7 toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • 6200071

Napisany 17 luty 2008 - 18:10

Elektronarzędzia do warsztatu Ja ma szlifierkę, wiertarkę i wkrętarkę Black&Decker i bardzo sobie chwale tą firme (w szlifierce kątowej idą już drugie szczotki) ;) reszta narzędzi firmy "no name"
A co do profesjonalnych narzędzi to można polecić firmy: Celma (chyba jedyna której nie trzeba reklamować) i Bosch (granatowa seria)
  • 0
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#8 kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • 446701
  • Zainteresowania:konstruowanie i ulepszanie

Napisany 17 luty 2008 - 20:19

Elektronarzędzia do warsztatu 1 ferm 2 makita 3metabo a na koncu bosz einchel i topex ;)
  • 0

Zapraszam na mój profil

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#9 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 984 postów

Napisany 17 luty 2008 - 20:39

Elektronarzędzia do warsztatu hitahi - wiertarka i szlifierka kątową nie do zajechania a inne to różnie
  • 0
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#10 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:23

Elektronarzędzia do warsztatu Potwierdzam Hitachi to jest najlepszy sprzecior.
według mnie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 18 luty 2008 - 19:31

Elektronarzędzia do warsztatu Muszę obecnie kupić dwie szlifierki kątowe- tzn. 115 i 230 mm. Wybrałem Boscha niebieskiego, ale modele proste, bez żadnych nowinek. Są to jednak urządzenia sprawdzone i powinny długo służyć. Za komplet z sklepu intern. zapłacę 730 zł(szlifierka 230 mm z amortyzacją drgań, hamulcem i elektroniką silnika kosztuje ok 900 zł;) ). W sklepie obok domu- w nazwie ma hurtownia- to samo jest za 810 zł. Mam wiertarki z Makity- i niestety dobrego słowa nie powiem, np. po pół roku niezbyt ciężkiej pracy przekładnia sie rozpadła, a uchwyty zaciskowe trzymią mniej niż te z wiertarek supermarketowych- mam samozaciskowy i tradycyjny- oba trzymają o wiele za słabo. Nurtuje mnie jeszcze tylko firma Kress, ale nie ma w moich stronach ich serwisu.
  • 0

#12 wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:09

Elektronarzędzia do warsztatu Jakis czas temu kupiłem szlifierkę kontową Boscha serii profesionalnej (niebieska) max. 230, w komplecie była druga mała 115. Nie pamietam dokładnie ceny, ale w granicach 750 zł.Mam gwarancje na trzy lata i uważam, że jest to dobry wybór tym bardziej, że używam jej dość intensywnie. ;) Wiem ze słyszenia, że firma De Walt jest również godna uwagi, lecz nie wiem jak wypada cenowo. Dodam jeszcze, że dla mnie jest ważny szybki i ogólnodostępny serwis.
  • 0

#13 kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów
  • 16054943

Napisany 18 luty 2008 - 20:10

Elektronarzędzia do warsztatu Ja do swoich osobistych spraw kupuje sprzęt z niższej półki który po ok dwóch latach użytkowania wymieniam, a do warsztatu na gospodarstwo już wujek kupuje większe sprzęty typu Hitachi, Hilti i te inne gady
  • 0
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#14 bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 18 luty 2008 - 20:45

Elektronarzędzia do warsztatu ja mam szlifierke boscha a wiertarke makita
  • 0
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#15 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9346 postów

Napisany 19 luty 2008 - 19:01

Elektronarzędzia do warsztatu ale piszcie i wasze opinie o tym co macie. Bo to ze macie to nie znaczy ze jest to dobry sprzęt.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#16 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 19 luty 2008 - 20:22

Elektronarzędzia do warsztatu Ja mam np. szlifierkę i wiertarkę boscha i są to dobre sprzęty bezawaryjne a pracują u mnie już parę ładnych lat i polecił bym wszystkim tego producenta ;)
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#17 sylwek20prosto

sylwek20prosto

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • 17038775
  • Zainteresowania:motocykle , rolnictwo itd... ( ';' )

Napisany 19 luty 2008 - 20:37

Elektronarzędzia do warsztatu ja mam 2 szzlifierki BOSHA i jedna wiertarke tez tej firmy i sa bardzo dobre jak najbardziej polecam
  • 0

#18 chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 19 luty 2008 - 21:13

Elektronarzędzia do warsztatu Więc od siebie dodam, że wiertarkę mam Blaucraft i radzi sobie znakomicie choć w wakacje dostała ostro ze szczotka przy odrdzewianiu ogrodzenia
Natomiast jeśli chodzi o szlifierki kontowe:
-ostatnio miałem Black&Decker po pól roku padła przekładnia kątowa (naprawiona na gwarancji) a niedawno spalił się wirnik - na złom
-teraz mam DeWalt i choć wygląda nie pozornie to na razie jest ok.
  • 0
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#19 ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • 18429823
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 19 luty 2008 - 21:52

Elektronarzędzia do warsztatu No to ja was zaskoczę najlepszą szlifierką kątową jaką miałem od ok 5 lat była Celma 230 fakt, już jej nie mam bo idiota dostał ją w swoje łapska i nieczuł jak mu się przegrzewa i tak też Celma zakończyła żywot, w tej chwili używam 2 szt. Makita 230 i 2 szt 125 przyznam, że te narzędzia pracują od rana do wieczora na budowie są to urządzenia kupione na firmę jak na razie lepszych niespotkałem aha wiertarki i młoty kujące mam też Makity sds plus i sds max .
  • 0
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5718 postów

Napisany 20 luty 2008 - 19:30

Elektronarzędzia do warsztatu Ja bym proponował tych producentów:
-Bosh Professional [niebieski]