Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektronarzędzia do warsztatu

230 odpowiedzi na ten temat

#121 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:30

Elektronarzędzia do warsztatu Mój kolega z pracy z kolei używa niedrogiego Trytona. Jego dwubiegowa wiertarka (!!!) tej samej mocy była tańsza od słabszej i markowej wiertarki z jednym biegiem. Używa jej już z powodzeniem do prac domowych i majsterkowania już dwa lata. Zależy na co się trafi. Niestety każde elektronarzędzie prędzej czy później się zużyje, pytanie tylko jak długo pociągnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektronarzędzia do warsztatu Dzisiaj, 22:48
  •  

#122 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:42

Używa jej już z powodzeniem do prac domowych i majsterkowania już dwa lata.

I tu jest całe sedno. Taka Makita, czy Hitachi też wytrzymuje kilka lat bez awarii. Z tą różnicą, że te sprzęty pracują po 16 godzin na dobę przez sześć dni w tygodniu. Jak ktoś wierci jeden otwór w ścianie pod obrazek w ciągu roku, to sprzęt z marketu jest dobry. A jeżeli ktoś ma zamiar używać w warsztacie, to na marketowym sprzęcie daleko nie zajedzie.

Mój kolega z pracy z kolei używa niedrogiego Trytona. Jego dwubiegowa wiertarka (!!!) tej samej mocy była tańsza od słabszej i markowej wiertarki z jednym biegiem.

Skąd wiesz, że tej samej? Bo to co jest napisane na naklejce o niczym nie świadczy. To jest wzięte z kosmosu i ma się nijak do rzeczywistości.

Masz jakieś pytania? Zapraszam na GG: 5010233.

#123 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:14

Elektronarzędzia do warsztatu Mam młotowiertarkę parkside z lidla, kuła jakieś 3 dni fundament przy przeróbce obory, ciągle coś się wierci na warsztacie - nawet wiertłami stopniowymi dziury 32mm w płaskownikach 5mm aż mało rąk nie urwie, chodzi jak nowa a ma już 2 lata więc marketowe to nie znaczy że szajs

#124 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 sierpień 2014 - 21:03

Elektronarzędzia do warsztatu przy podobnym natężeniu pracy jak u Ciebie u Mnie wytrzymał 10 lat bosch od rumuna. Ale nigdy więcej takich gratów nie chce ważyło to masę kilo a mocy nie było.

#125 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2861 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 21:08

Elektronarzędzia do warsztatu Bosch od rumuna wytrzymał u mnie miesiąc

#126 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 14:54

I tu jest całe sedno. Taka Makita, czy Hitachi też wytrzymuje kilka lat bez awarii. Z tą różnicą, że te sprzęty pracują po 16 godzin na dobę przez sześć dni w tygodniu. Jak ktoś wierci jeden otwór w ścianie pod obrazek w ciągu roku, to sprzęt z marketu jest dobry. A jeżeli ktoś ma zamiar używać w warsztacie, to na marketowym sprzęcie daleko nie zajedzie.

Skąd wiesz, że tej samej? Bo to co jest napisane na naklejce o niczym nie świadczy. To jest wzięte z kosmosu i ma się nijak do rzeczywistości.

No właśnie bo prawie nikt nie ma potrzeby używania wiertarki w ten sposób. Domowy użytkownik może zdecydować się tańszy sprzęt i jeszcze mieć większe wyspożanie. A co do mocy miałem już do czynienia z kilkoma elektronarzędziami i to widać, jak moc jest zawyżona. Ja tę moc wiertarkę kolegi z pracy oceniam dość przychylnie, wydaje mi się, że została ona podana uczciwie. Ja bym jej spokojnie używał też w warsztacie, nawet jak się zepsułaby to pewnie nie tak prędko jak myślisz i ostatecznie koszty mogą być podobne albo mniejsze.

#127 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 16:09

Ja tę moc wiertarkę kolegi z pracy oceniam dość przychylnie, wydaje mi się, że została ona podana uczciwie.

Jak przedstawisz wyniki pomiarów to możemy podyskutować.

#128 Share akro

akro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:38

Jak przedstawisz wyniki pomiarów to możemy podyskutować.

Nie musze tego mierzyć niczym specjalistycznym, bo na czuja jest to do wyłapania. Nie wszystkie pomiary muszą być prowadzone z akademicką dokładnością. Wsiadasz do Porsche i wiadomo po pierwszym odpaleniu, że ma większą moc silnika niż Fiat.

#129 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2011 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 26 sierpień 2014 - 23:50

Elektronarzędzia do warsztatu Jakie Porsche? Jaki Fiat?
A skąd wytrzasnąć takie wyniki pomiarów?

#130 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 07:12

Nie musze tego mierzyć niczym specjalistycznym, bo na czuja jest to do wyłapania. Nie wszystkie pomiary muszą być prowadzone z akademicką dokładnością. Wsiadasz do Porsche i wiadomo po pierwszym odpaleniu, że ma większą moc silnika niż Fiat.

Chciałem trochę na ten temat napisać ale widzę, nie ma sensu dalej prowadzić dyskusji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:21

Elektronarzędzia do warsztatu moim zdaniem nawet do amatorskiego używania warto kupić markowy sprzęt, np. szlifierka no-name na rynku kosztuje 70-100zł, za 170zł można kupić szlifierkę Hitachi
osobiście do amatorskiego użytku posiadam narzędzia Makita, Hitachi, są niewiele droższe, a przynajmniej wiem że można ich używać na 100%, i nie padną w najbardziej nieodpowiednim momencie

#132 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:39

Elektronarzędzia do warsztatu No nie wiem, bo np. badziewny Einhell 850W kosztuje 100zł, a Makita Tej samej mocy 350zł. Dlatego nikt nie wybiera droższej ale lepszej Makity.

#133 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:42

Elektronarzędzia do warsztatu wolę zapłacić raz 350zł niż 4 razy po 100zł

#134 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4524 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 07:45

Elektronarzędzia do warsztatu No ale jesteś jeden na 100 co tak zrobi. Jakby wszyscy tak myśleli jak Ty czy ja, to nie byłoby na świecie ryżowych wynalazków, tylko porządne produkty.

#135 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 08:36

Elektronarzędzia do warsztatu w poprzedniej pracy rozbieraliśmy auta na części, wiązało się to też z cięciem karoserii, szef kupował szlifierki Einhell, wytrzymywały 2, max. 3 tygodnie, kosztowały ok. 280-300zł, za mojej kadencji przewinęło się ich kilkanaście, dopiero po pewnym czasie pracownicy wymogli zakup szlifierki Makita, która kosztowała coś koło 800zł, wytrzymała 3,5 roku, albo i dłużej, nie wiem dokładnie, bo się zwolniłem

#136 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 09:01

Elektronarzędzia do warsztatu Mala Makita 9565cvr tarcze 125 wlasnie kosztuje 700-800zl, robilem taka i chodzi rewelacyjnie, 2 lata codziennie bez remontu jeszcze.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#137 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 09:03

Elektronarzędzia do warsztatu Makita była duża, na tarcze 230, modelu niestety nie pamiętam, małą Makitę na tarcze 125 kupiłem bratu w prezencie za 299zł, ale to było z 3 lata temu

#138 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 11:22

Elektronarzędzia do warsztatu Dużo zależy od sposobu użytkowania. U mnie marketowa szlifierka wytrzymuje 5-6 lat normalnej pracy. Ale znam takich, że Makita pada po pół roku użytkowania, i to bynajmniej nie co dzień. Trzeba sobie zdawac sprawę, że każdy sprzęt da się zakatować, a odpowiednio użytkując, nawet tania maszyna moze być sprzętem na lata. Wiertarka z Tesco za 50zł wytrzymała u mnie mieszanie zaprawy na całe docieplenie domu u nadal działa po wymianie wyłącznika. Kosa spalinowa "noname" działa już 5 lat, kosi 2-3 razy w miesiącu 20 arów sadu. Kosiarka GGP z Obi - 8 lat, używana po 3-4 godziny tygodniowo w sezonie.
Kupuje się taki sprzęt, jakiego się potrzebuje. Jesli w gospodarstwie potrzebuję dobrego i pewnego sprzętu na codzień, to nie tylko warto, ale NALEŻY zainwestować w dobry i solidny sprzęt, bo inaczej to tylko strata kasy. Do zastosowań sporadycznych można kupić tańszy odpowiednik, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że ma on spore ograniczenia i nie potrafi tego, co sprzęt profesjonalny.

#139 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 995 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 11:42

Elektronarzędzia do warsztatu jeśli mam kupić coś taniego, a potem płakać że nie da rady wywiercić dziury, czy przeciąć czegoś grubszego, tudzież bać się mocniej docisnąć szlifierki tylko szlifować po wierzchu, to wolę kupić coś konkretnego, a o narzędzia dbam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 12:04

Elektronarzędzia do warsztatu A orientujecie się jak jest w marketach z wymianą zepsutych narzędzi w ramach gwarancji?
Słyszałem że jak ktoś dużo robi to warto brać właśnie najańsze elektronarzędzia z marketu ktore po paru miesiącach nie nadaja się do niczego i są bez problemu wymieniane w ramach gwarancji.