Polecane posty

farmervip    78

Nie daj nic.

Po rzepaku jest super stanowisko.

Dasz na wiosnę za to azot i będzie lux.

 

 

A ile na wiosne dajesz kolego azotu i w ilu dawkach?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Mówicie tylko o zaprawach, a gdzie nawóz donasienny?? My zaprawiamy Lamardor'em, protiokonazol+tebukonazol wydją mi się dobrymi substancjami na jesień i problem w pleśnia był pierwszy raz w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

A ja zastanawiam się nad zastosowaniem Scenic+ Plontar+ Primus b. Czy tak będzie dobrze? Sam nie wiem, ale wypróbuje i się przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

A co myślcie żeby zamiast mocznika to mikroorganizmami opryskac i zgruberowac ponoc dobre po wapnowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

scenik w ubiegłych latach działał przyzwoicie.w tym sezonie słabo.pozostaje kinto duo i astep

Kinto duo to słabsza zaprawa od scenica. O astepie nie słyszałem, skład ma ciekawy, ale słabo zabezpiecza przed pleśnią śniegową. Może spróbuj jockey new, lepszy chyba nawet od baytanu. Chociaż troche się zastanawiam czy to nie sciema BASF z tym zwalczaniem septoriozy i mącznika, w koncu wg nich duet zwalcza choroby podstawy źdźbła więc wszystko możliwe :D

 

@tomek90 znacznie drożej wychodzą w porównaniu np do scenica?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corbolo    0

Panowie jaką polecilibyście zaprawe na pszenice piewszy zbiór po kwalifikacie, pszenica skagen

Jak zamierzasz intensywnie uprawiać to polecam galmano lub jockey new

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

 

 

A ile na wiosne dajesz kolego azotu i w ilu dawkach?

W dwóch dawkach ....

zaraz na poczatku wegetacji a potem jak pszenica ma 40 cm gdzieś .

W tym roku dałem 2X po 250/270kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Szkoda kasy na te zaprawy. Wogóle ktoś tym zaprawia??

Zaprawiałem część zboża w tamtym roku jockeyem i byłem zadowolony. Jednak cena 75 zł na q powala z nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

a co sądzicie o RAXIL GEL. My zaprawiamy nim od dawna w betoniarce, 5 minut mieszania i pszenica jak pomalowana. Nie zauważyliśmy niczego niepokojącego więc chyba zaprawa się spisuje, cena to ok 20zł na metr pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja w tym roku kupuje całość zboże z centrali kupuje , wiec bedzie zaprawione i od razu nawóz donasienny dany.

KWS OZON

ARKADIA

AGIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

3lata temu z zaprawiania proszkiem i kijem w siewniku przeszedłem do betoniarki i baytanu. Jestem zadowolony co prawda przy lesie gdzie zebrało się bardzo dużo śniegu troszkę była rzadsza ale tragedii nie było. Mączniak pojawił się w maju jak powinno jeszcze T1 trzymać. Pod koniec kwietnia było trochę septoriozy. Jako nawóz donasienny używałem primus B a czasem zwykły ekolist i też jest lepiej niż żaden

Spotkałem się ze stwierdzeniem że jeżeli było dobrze zaprawione to T1 jest niepotrzebne ^^ Do baytanu żeby lepiej pokrył nasiona dobrze jest dodać trochę więcej wody

 

Po rzepaku jest dobre stanowisko bo to nie zboże ale po łubinie albo grochu to dopiero... :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo33    1

Jak myślicie ile kg skagena wysiac na hektar

Sprzedawca z pobliskiej hurtowni śor radzi 150 kg na hektar ,wydaje mi sie troche za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Według broszur Skagen charakteryzuje się bardzo dobrym krzewieniem. Dlatego ja siejąc w terminie wczesnym lub optymalnym nie przekraczałbym 150 kg/ha. Saaten Union zaleca na wczesny siew 250-280 nasion/m2 co przy MTZ 45g oraz zdolności kiełkowania 95% co odpowiada 118-132 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zaprawiałem część zboża w tamtym roku jockeyem i byłem zadowolony. Jednak cena 75 zł na q powala z nóg.

A czasem nie zapomniałeś ","? To już bardziej warto kupić pszenice z centrali która jest zaprawiona i do tego dostajesz zwrot.

Zaprawiając 100kg ziarna w cenie 20zł można dać już dobre zaprawy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A gdzie można kupić pszenicę zaprawioną Baytanem? Zaprawiają byle czym aby było taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

A czasem nie zapomniałeś ","? To już bardziej warto kupić pszenice z centrali która jest zaprawiona i do tego dostajesz zwrot.

Zaprawiając 100kg ziarna w cenie 20zł można dać już dobre zaprawy.

 

pszenica była zaprawiana jockeyem gdyż była siana po jęczmieniu jarym, który jest raczej średnim przedplonem, a także w monokulturze po pszenicy. W tamtym roku stosowałem 3 zaprawy: Jockey, Real Star i Raxil Gel. Ten ostatni to kompletna porażka. Na polu gdzie część pszenżyta była zaprawiana Raxil Gelem, a część Real Star po tym pierwszym mączniak wylazł 2 tygodnie wcześniej.Widać było dokładnie granicę gdzie była stsowana jedna zaprawa,a gdzie druga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

Ja do siewu zamówiłem sailor czy ktoś kto miał może się coś na jej temat wypowiedzieć . Kerubino w tym roku oddało ponad 6t/ha , na IV a,b parametry konsupcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Mam do was pytanie - ile można wyciągnąć z pszenicy (wąsatej czy ościstej) np ostroga (może jakieś inne macie?) i czy osiąga parametry konsumpcyjne????

Stanowisko po rzepaku i nie ma możliwości zasiania zwykłej (sarny i dziki). Bo gdyby nie poszła jako konsumpcyjna i licho sypała to wolę zasiać pszenżyto bo wiem że potrafi dać dobry plon.

Z góry dziękuję za podpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

miałem w tym roku ostrogę plon 8t/ha po ziemniakach i około 6,7t po pszenicy jarej, ta pierwsza ma parametry na styk opadanie 245, białko 12,5; tej niżej plonującej jeszcze nie badałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam . W tym roku chcem zasiać pszenicę odmiana Ostroga i co o niej sądzicie ?? Jak tam u was w tym roku plonowała ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj