Polecane posty

krzysztofsb    22

na fiolka metsulfuron metylu

Ja w tym roku zastosowalem diflufenikan 0,1l na wiosne pieknie wyczyscilo fiolka

Oczywiscie im wczesniejsza faza tym lepiej jak zacznie kwinac ciezka bedzie go ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

na fiolka metsulfuron metylu

Ja w tym roku zastosowalem diflufenikan 0,1l na wiosne pieknie wyczyscilo fiolka

Oczywiscie im wczesniejsza faza tym lepiej jak zacznie kwinac ciezka bedzie go ruszyc

 

a jaki srodek stosowales ze zawiera te substancje ? i do keidy mozna go stosowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

panowie a jak zastosowany byl srodek apyros i camaro i one maja fiolka polnego srednio wrazliwy . i dzis wchodze na jedno pole co jest pszenica i tam jest mnostwo tego i nic nie zolknie ni nic prawdopodobnie jest to fiolek polny .czym to pozniej opryskac te pole by ten fiołek polny zniszczyc jakim srodkiem i mnieje wiecej jaki koszt by był ? ob mam lanmcet plus z zeszlego roku to w jakiej dawce by go trzeba bylo dac ?

 

Mustang Forte

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

bo jak te srodki mialy wziasc tego fiołka to juz by wziely tak i ten Pike to w jakiej dawce trzeba by bylo dac jakby te 25 żł na hektar wychodzilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

panowie co powiecie na AGRITOX 500SL mam taki srodek tylko nie wiem czy jakikolwiek wfekt osiągne przy jego zastosowaniu?moze coś do niego dodać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

panowie co powiecie na AGRITOX 500SL mam taki srodek tylko nie wiem czy jakikolwiek wfekt osiągne przy jego zastosowaniu?moze coś do niego dodać?

 

no przecież masz napisane na etykiecie - to MCPA i w dawce 1,5 litra/ha weźmie Ci

dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, tasznik pospolity, tobołki polne, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, bodziszek drobny, maruna bezwonna, przetacznik perski, przetacznik rolny, rdest powojowy, samosiewy rzepaku

 

to taki zwykły Chwastox

Dorzuć to tego metsulfuron metylu (Galmet)  i efekt powinien być fajny. Dwie różne grupy i całkiem inne działanie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antek4    1

tylko teraz kwestia czy jeszcze moge nim popryskac. bo u mnie jest raz ze zimno a dwa mokro i ciezko z wjazdem w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

To wjedziesz jak się pogoda poprawi i dasz nieco większe dawki. Ograniczenia na etykietach  podane w fazach rozwojowych - np do fazy pierwszego kolanka - wynikają z faz rozwojowych chwastów, żeby nie były za duże, licząc, że wcześniej niczym je nie zwalczano. To takie zabezpieczenie producentów, bo faz rozwojowych chwastów przecież nie ma, znaczy na etykietach nie ma.

Nie chodzi tu w każdym razie o uszkodzenie pszenicy, bo nic się jej nie stanie. Więc i tak musisz poczekać a później dasz do tego jakiś adiuwant i wolniejszy dokładniejszy zabieg.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Panowie czy mogę mieszać herbicyd z fungicydem ? Posiadam Lancet plus i chciałbym zmieszać z nim coś skutecznego na grzyba. Jeśli można to proszę o polecenie dobrego środka grzybobójczego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Kolego ravoj tak nie do końca.Co prawda było to dawno temu ale z braku kasy wykonałem oprysk pszenicy ozimej aminopielikiem D tak około 10-15 maja i niestety pszenica wykształciła bardzo drobne ziarno.Co ciekawe tam gdzie  zrobiłem omijak ziarno było grube (wskaźnikiem były rosnące chwasty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34

Teraz to raczej metsulfuron metylu w pelnej dawce preparaty to Pike Galmet itd. Cena na hektar z 25zl

 

Po zastosowaniu tych preparatach teraz , nie możecie siać rzepaku :( !!!! na jesień , więc odradzam stanowczo !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Czy jeżeli przytulia czepna jest fioletowa to oznacza że zginie czy co? Na jesień pryskana Glean 25g/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

No na pewno też za długo czekać nie można, to prawda. Ja też pryskałem powój polny miejscami Starane  już po kwitnieniu i też ziarno było drobniejsze.

Ale ten tydzień raczej różnicy mu nie zrobi.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Raczej oznacza, że jest jej zimno, ma utrudniony pobór fosforu i czeka na ocieplenie.

Od jesieni to już powinno jej nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

Witam mam problem z pszenica ozima siana w grudy . Dobrze przezimowala ale praktycznie wcale nie rosnie . Problem jest tylko na zgorkach gdzie byly okropne grudy w dolkach ziemia bardziej torfowa i bardzo ladna jest . Na jesien nie bylo grama nawizu ok 10 marca poszlo 200 kg polifiski 6 100 kiko soli potasowej i 150 kilo saletrosanu na hektar. Ze wzgledu na duza presje chwastow bylo opryskane jakies 2 -3 tyg temu lancetem . A na zgorkach pszenica ani rusz. Ph gleby nie znam ale podloze wapienne wiec zle raczej nie jest. Staniwisko po kuku . I chyba ostatni raz sieje po kukurydzy bo wszystkie pszenice w okolicy po niej nie wygladaja za dobrze.

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sialem przed chwilą mocznik 1/4 z zaksanem i cacy, nic się nie zbrylało i ładnie równo leciało. Także z tą papką to może w wilgotne dni, ale godzinę pół tony wymieszane stało i nic złego. Druga dawka azotu z głowy. Czekamy na T1 i ciepło,

Jeszcze nie widać w przekroju pędu głównego śladu kolanka. Albo ja ślepy jakiś.

Zaksan ma dodatek dolomitu który nie dopuszczał do reakcji, spróbuj z anwilem lub pulanem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

Witam.
Chcę opryskać pszenicę ozimą Rubinem 144 g/ha,mogę do niego dodać starane 0,2l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj