Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

28004 odpowiedzi na ten temat

#19861 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 04 czerwiec 2016 - 11:37

Pszenica Ozima i jara

Czy tą pumą prysnąć można jak pszenica kwitnie czy odczekać???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 01:19
  •  

#19862 Share hardkor113

hardkor113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 13:25

Pszenica Ozima i jara Odczekac nie pryska sie niczym jak pszenica kwitnie.

#19863 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 575 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 13:55

Pszenica Ozima i jara

Odczekac nie pryska sie niczym jak pszenica kwitnie.

Pryska się na fuzariozy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19864 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:02

Pszenica Ozima i jara

nie możesz.Zabiegi robi się wieczorem po oblocie pszczół.W moim rejonie nadgorliwi rolnicy za zabiegi robione w ciągu dnia dostali mandaty i mieli kontrole

Sławku jaki sens jest robić opryski wieczorem jak wieczorem masz rosę.Kropiąc na rosę obniżasz skuteczność oprysku.Ja zawsze pryskam od 18.00, w zależności czy jest wiatr.

#19865 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2221 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:12

Pszenica Ozima i jara Właśnie dlatego robi się wieczorem bo jest większa wilgotność powietrza i niższe temperatury. Już nie raz było pisane, że wystarczy obniżyć ilość cieczy na ha i będzie wszystko ok.

Co do rosy, to u mnie od kilku tygodni do 22-23 rosy praktycznie nie ma.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#19866 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:46

Pszenica Ozima i jara

To Bi 58 na skrzypionkę to jakieś szaleństwo, raz że cena a dwa przecież to zapach ma tak piękny, że szok. Wczoraj pryskałem deltametryną i na jeden opryskiwacz dolałem dosłownie setkę tego Bi58, bo miałbym po prostu za słabe na ostatni opryskiwacz to szyby pozamykane, maska i jakoś to przeżyłem ale było ciężko. A jak dziś wszedłem do garażu gdzie stoi opryskiwacz to mimo przepłukania dwukrotnego to myślałem, że chyba się.... przewrócę. Po deltametrynie dziś żadnej skrzypionki już nie ma. Szkoda kasy, pszczół i swojego zdrowia na to wspaniełe Bi.

Ja tu żadnego szaleństwa nie widzę, cena 22 zł na hektar jakoś nie powala z nóg a przy nakładach rzędu 1800 zł na hektar jest wręcz śmieszna, a co do zapachu to pryskam Ursusem C-330 i zawsze mam uchylony dach jak pryskam i jakoś nic nie czuję także to o tym zapachu to chyba trochę przesadzone

Pszczola leci tam gdzie jej pasuje np na kolejne pole gdzie sa kwiatki. Drog i miedz nir znaja:)
To mowicie ze bi za drogo i za bardzo smierdzi. Cos innego bede szukac.

Ja Bi nie pryskam tylko zamiennikami i praktycznie żadnego zapachu nie czuję. 

#19867 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1102 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:48

Pszenica Ozima i jara

jak popryskasz w kwiat, daj znać jaki efekt. Ponoć tego się nie praktykuje. 

#19868 Share macio9554

macio9554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 692 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,motoryzacja

Napisany 04 czerwiec 2016 - 14:50

Pszenica Ozima i jara

Właśnie dlatego robi się wieczorem bo jest większa wilgotność powietrza i niższe temperatury. Już nie raz było pisane, że wystarczy obniżyć ilość cieczy na ha i będzie wszystko ok.

Co do rosy, to u mnie od kilku tygodni do 22-23 rosy praktycznie nie ma.

Zgadzam się z kolegą w 100% sam przez ostatnie parę dni pryskam do 22-23 i rosy też praktycznie nie ma 

#19869 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 15:43

Pszenica Ozima i jara milanreal1 no napisałem że jest rzadsza a poza tym grodyl działa tez na korzenie tzn pobierany jest. mam nadzieje że z deszczami zadziała w ten sposób a pryskałem 300l na ha i sprawdzałem oprysk spływał po roślinach mam nadzieje ze nie utopiłem kasy.

#19870 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 16:23

Pszenica Ozima i jara

Przepraszam że pytam cały czas o to samo ale musze mieć pewność . Problem jest z tą przytulią która jakimś cudem mi odbija i na razie z 5 okółków ma  i dużo jeszcze mniejszych i pytanie kiedy z opryskiem na przytulie pryskać jak ona ponad łan wylezie.  Czy da rade jak ona jest niżej  opryskać i czy staranne coś zrobi pszenicy w fazie kłłoszenia . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19871 Share kozik251

kozik251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 18:49

Pszenica Ozima i jara

Witam. Bulldock dobrze poradzi sobie ze skrzypionką? 

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

#19872 Share loquito

loquito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 18:56

Pszenica Ozima i jara

Co to są za roślinki (po lewej miotła)  i czy bardzo zaszkodzą już wykłoszonej, zaczynającej kwitnąć pszenicy? 
http://www.fotosik.p...j5vUZJn1G8c~E3x

Edytowany przez loquito, 04 czerwiec 2016 - 18:57.

#19873 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:06

Pszenica Ozima i jara

coś o kwitnieniu 

http://www.fotosik.p...89870c6ed574e0e

Edytowany przez piotr30piotr, 04 czerwiec 2016 - 19:36.

#19874 Share d4rek

d4rek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:14

Pszenica Ozima i jara Obroc zdjecie w dowolym programie na kompie chocby paint i wstaw jeszcze raz

#19875 Share krilan06

krilan06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 592 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 19:43

Pszenica Ozima i jara

A ten Bi 58 jak szybko działa na tą skrzypionkę? Opryskałem przedwczoraj i skrzypionka siedzi dalej na liściach tylko nie wiem czy wysysa soki

#19876 Share koczas

koczas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 20:37

Pszenica Ozima i jara

Ja tu żadnego szaleństwa nie widzę, cena 22 zł na hektar jakoś nie powala z nóg a przy nakładach rzędu 1800 zł na hektar jest wręcz śmieszna, a co do zapachu to pryskam Ursusem C-330 i zawsze mam uchylony dach jak pryskam i jakoś nic nie czuję także to o tym zapachu to chyba trochę przesadzone

Ja Bi nie pryskam tylko zamiennikami i praktycznie żadnego zapachu nie czuję. 

No to już dochodzimy do tego, że nie pryskasz Bi tylko np. Danadinem i jak tak nie jest pięknie pachnący, to to ważna np. dla mnie informacja bo nieraz dimetoat jest niezbędny w innych uprawach.

Kwestia druga ogarniam temat rolnictwa mniej lub bardziej od jakiś 10 lat. Od różnej maści specjalistów od owadów słyszałem/czytałem że larwy skrzypionki zwalcza się jednym opryskiem i nie jest konieczne stosowanie dursbanów czy danadinów "trzymających dłużej". Kwestia druga, że na przestrzeni tych lat wypróbowałem chyba wszystkie możliwe pyretroidy jakie tylko były/są na rynku, i zawsze skuteczność była praktycznie 100% co by potwierdzało tą teorię, z którą ty czy inni nie muszą się zgadzać-nie mam na celu narzucać jakiejś określonej teorii innym.

Kwestia trzecia ty mówisz, że Danadin to 22 złote na hektar. Ja mówię Delcaps 10,80 zł na hektar. Opryskałem 15 hektarów, zniszczyłem skrzypionkę bez najmniejszych problemów. Zaoszczędziłem 168 złotych, zatankuje za to pół zbiornika paliwa w traktorze. Czy to duża oszczędność? Dla mnie tak, bo nie mam problemów z tym aby kupić środek drogi, ale kiedy jest to konieczne- tutaj nie widzę takiej potrzeby.

Kwestia ostatnia nie mam na celu się z tobą spierać. Po prostu wyrażam swoją opinie, poniekąd odpowiadając na twój post. Jeśli się u Ciebie sprawdza to ok, musi się sprawdzać bo to naprawdę mega środek na wszystko co się rusza, ale po prostu w tym przypadku uważam, że naprawdę można przyoszczędzić bez utraty jakości zabiegu. No tylko trzeba ogarnąć temat jak są niższe temperatury, to jedyny plus dimetoat-u, z tym że teraz i tak strach z opryskiwaczem jechać wcześniej niż o conajmniej 19-20 stej. Pozdrawiam, i wysokich plonów!

#19877 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2663 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 20:39

Pszenica Ozima i jara

Sławku jaki sens jest robić opryski wieczorem jak wieczorem masz rosę.Kropiąc na rosę obniżasz skuteczność oprysku.Ja zawsze pryskam od 18.00, w zależności czy jest wiatr.

wieczorem nie ma takiej rosy jak rano.Poza tym temperatury są odpowiednie wieczorem i utrzymują się przez noc.Rano rosa jak cholera i słonce do tego.O zasadach nie wspomnę robienia zabiegów

#19878 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 23:25

Pszenica Ozima i jara

coś o kwitnieniu
http://www.fotosik.p...89870c6ed574e0e

Widzisz piszą o cynku, ze najlepiej na klos a jak ostatnio sie pytalem o cynk na pszenice to ktos napisal ze to bez sensu. Wiec prawdę każdy ma swoja i nie warto czasem wierzyć we wszystko co tu piszą..

#19879 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 984 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 23:35

Pszenica Ozima i jara Ja twierdzilem ze podanie cynku na klos mija sie z celem, lepiej podac go kukurydzy, jesli sie ją uprawia.. Napewno lepiej bedzie wykorzystany, niz przez pszenice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19880 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1217 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 07:13

Pszenica Ozima i jara

a ja priskam demadinem plus cyperkil lub pochodnym  i zawsze działa jak nie jeden to drugi

Edytowany przez icek1, 05 czerwiec 2016 - 07:14.