Polecane posty

warchest    253

Połówkowanie więcej daje jak jeden zabieg Jeśli jeden zabieg na grzyba to na dobre pierwsze kolanko, chyba że po dobrym przedplonie to później.

 

czyli twoim zdanie moge dac tylko pol dawki moddusa ? bo zboza niezbyt tegie sa zreszta tylko pojdzie na niektore pola to . a co bys polecil od grzyba na raz ? jakas mieszanine ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Panowie jakim środkiem opryskać pszenice ozimą w celu skasowania chawstów?Najbierdziej chodzi mi o owies głuchy oraz przytulię,co poradzacie,puma będzie dobra?A i jeszcze mam pytanko czy do tego oprysku mogę zastosować niewielką ilość mocznika oraz siarczanu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Jednoliścienne - Axial po Pumie pszenica może trochę oberwać, dwuliścienne - Mustang Forte. Pamiętaj że herbicydy zawsze osobno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Nie znam się za bardzo, ale tak na zdrowy rozsądek - grzyby - atakują i rozmnażają się jak jest ciepło i wilgotno - więc nie ma kompletnie dla nich warunków i wątpię żeby komuś w warunkach bliskich 0o a nawet przymrozku pojawiła się choroba grzybowa, przecież na nie mróz czy chłód też działa,  a każdy środek stosuje się w momencie pojawienia się choroby albo prewencyjnie. Więc myślę, że T1 nie musi być tak precyzyjny jak CCC na skracanie, gdzie jak ucieknie kolanko to nie ma sensu go stosować. Będzie cieplej, to będę wykonywał zabieg T1, zwłaszcza że na każdym ze środków na T1, których nazwy się tu pojawiły napisane jest wyraźnie, że można go stosować niemal do kłoszenia. No chyba że się mylę i źle rozumuję, co się zdarza.

Tak samo skracanie, też nie ma co panikować. Jak ucieknie kolanko, to CCC nie ma po co stosować. On nawet nie działa w niskich temperaturach i trzeba zwiększać dawki. Pszenica musi silnie rosnąć, rozwijać się po zabiegu, wtedy jego działanie jest najskuteczniejsze a obecnie warunków ku temu nie ma kompletnie, więc po co panikować.

Później jak będzie cieplej i nagle wszystko ruszy do życia to śmiało będzie można dać  Trineksepak albo Medax przecież, który działa całkiem inaczej niż CCC i jego termin stosowania jest optymalny. Wtedy też zastosuję T1, bo presja grzybów będzie większa.

Nie wiem ile mam racji, ale jak tak na spokojnie pomyślę, to wydaje się, że nie ma pośpiechu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Czyli jak rozdzielić te dwa zabiegi i w jakim odstępie czasowym?I jak to jest z tym mocznikiem i siarczanem magnezu,można dodać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Odstep to 3-4 dni przynajmniej ja tak robie.
Zadnego mocznika czy siarczanu nie dawaj.
Mustangu 1l na ha
Axial 0,6l na ha jak wiecej jednolisciennych to zwieksz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Choroby podstawy do pierwszego kolanka CCC i TE działa najlepiej gdy kolanko 1cm nad ziemią Później chorób podstawy nie zwalczy które jesienią się zaczynają i skracanie coraz mniej skuteczne. Reszta to tylko marketing

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie znam się za bardzo, ale tak na zdrowy rozsądek - grzyby - atakują i rozmnażają się jak jest ciepło i wilgotno - więc nie ma kompletnie dla nich warunków i wątpię żeby komuś w warunkach bliskich 0o a nawet przymrozku pojawiła się choroba grzybowa, przecież na nie mróz czy chłód też działa,  a każdy środek stosuje się w momencie pojawienia się choroby albo prewencyjnie. Więc myślę, że T1 nie musi być tak precyzyjny jak CCC na skracanie, gdzie jak ucieknie kolanko to nie ma sensu go stosować. Będzie cieplej, to będę wykonywał zabieg T1, zwłaszcza że na każdym ze środków na T1, których nazwy się tu pojawiły napisane jest wyraźnie, że można go stosować niemal do kłoszenia. No chyba że się mylę i źle rozumuję, co się zdarza.

Tak samo skracanie, też nie ma co panikować. Jak ucieknie kolanko, to CCC nie ma po co stosować. On nawet nie działa w niskich temperaturach i trzeba zwiększać dawki. Pszenica musi silnie rosnąć, rozwijać się po zabiegu, wtedy jego działanie jest najskuteczniejsze a obecnie warunków ku temu nie ma kompletnie, więc po co panikować.

Później jak będzie cieplej i nagle wszystko ruszy do życia to śmiało będzie można dać  Trineksepak albo Medax przecież, który działa całkiem inaczej niż CCC i jego termin stosowania jest optymalny. Wtedy też zastosuję T1, bo presja grzybów będzie większa.

Nie wiem ile mam racji, ale jak tak na spokojnie pomyślę, to wydaje się, że nie ma pośpiechu. 

Mączniak prawdziwy bardzo ładnie rozwija się w niskich temperaturach. Łamliwość również świetnie sobie radzi w niskich temperaturach. idąc tym tropem rozumowania można by zastosować jeden zabieg na flagę i mieć z głowy ochronę bo przecież na opakowaniu jest napisane że można stosować od fazy krzewienia do fazy kłoszenia... Tylko że dla plonu 8+ dolne liście też mają znaczenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Odstep to 3-4 dni przynajmniej ja tak robie.

Zadnego mocznika czy siarczanu nie dawaj.

Mustangu 1l na ha

Axial 0,6l na ha jak wiecej jednolisciennych to zwieksz.

ewentualnie Axial Pack jeden zabieg na jedno i dwuliscienne

potwierdzam mączniak w gęstych łanach już jest

podstawa też się pojawia jedna T1 mozna opóżnić bardziej niż skracanie na pierwsze kolanko

wiadomo że im wczesniej tym lepiej, ale przy takich warunkach pogodowych to różnie może być

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

Mączniak prawdziwy bardzo ładnie rozwija się w niskich temperaturach. Łamliwość również świetnie sobie radzi w niskich temperaturach. idąc tym tropem rozumowania można by zastosować jeden zabieg na flagę i mieć z głowy ochronę bo przecież na opakowaniu jest napisane że można stosować od fazy krzewienia do fazy kłoszenia... Tylko że dla plonu 8+ dolne liście też mają znaczenie.

No to lipa. Trzeba pryskać

To w sumie dobrze że tu na wschodzie jeszcze czas do strzelania w źdźbło. Może się ociepli po świętach, ja tam łaziłem po pszenicy i daleko jej do T1, ale ze mnie taki rolnik jak z koziej d*py...


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Choroby podstawy do pierwszego kolanka CCC i TE działa najlepiej gdy kolanko 1cm nad ziemią Później chorób podstawy nie zwalczy które jesienią się zaczynają i skracanie coraz mniej skuteczne. Reszta to tylko marketing

 

jak skracanie nie działa jak kiedys nie skracalismy to nam zboze cale lezalo a teraz od kilku lat jak sie skraca to zboze nie lezy juz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Jutro bez obawy mogę jechać z nawożeniem dolistnym jak zapowiadają na noc -1? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

chodzilem dzis po pszenicy sianej w optymalnym terminie i maczniak juz widac na lisciach ,a pryskane bylo od chwastow 4 kwietnia apyrosem plus camaro i teraz patrze ze neiktore chwasty lekko pozółkły ale sporo chwastow jest ze nie widac po nich by je brało na srodku camaro niby pisze ze w temperaturach niskich po 3 tyg powinno chwasty zlikwidowac .a wy jak myslicie podziałaja te srodki czy trzeba bedzie poprawke robic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Miotłę powinno zniszczyć też pryskałem sulfo i już zaschła, a mączniak  to w tym roku zeżre nam pszenice jak tak dalej będzie patrze na te prognozy i słabo to widzę :blink:   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zobaczymy niedługo.

 

ravoj a ty kukurydze na ziarno siejesz ? i zgodnie z tym co mowiles o tym uodparnianiu sie chwastów to zeby nie stosowac tych substancji z grupy B czyli z sulfynomocznikow to co trzeba by dac na kukurydze powschodowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U siebie mączniaka spotkałem ale tak jak mówisz pogody nie ma i na przestrzeni tygodnia nic w tym temacie się nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1274

ravoj a ty kukurydze na ziarno siejesz ? i zgodnie z tym co mowiles o tym uodparnianiu sie chwastów to zeby nie stosowac tych substancji z grupy B czyli z sulfynomocznikow to co trzeba by dac na kukurydze powschodowo ?

 

fasolę sieję, o kukurydzy nic mi nie wiadomo jeszcze. <_<


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Pewnie chodzi o mocznik z siarczanem ale moim zdaniem to za zimno trochę est i wogole wszystko słabo rośnie za to chwasty mają się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj