Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pszenica Ozima i jara

22585 odpowiedzi na ten temat

#19601 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 maj 2016 - 06:52

Pszenica Ozima i jara

Nie 5 tylko 4 substancje. W obu środkach główną substancją jest Protiokonazol. Tej substancji dałeś pełną dawkę. Pozostałych 3 zaniżyłeś o połowę. Więcej rodzaji substancji aktywnych wcale nie znaczy lepiej. Jak dla mnie dużo lepiej było dać pełną dawkę Boogie i mieć święty spokój.

Jak widzę jakie mikstury niektórzy tworzą to strach pomyśleć. Na jednym ze szkoleń bardzo fajnie podsumował takich ''chemików'' pewien profesor, cytuje " Lepiej wypić 2 oryginalne piwa czy 5 rozcieńczonych wodą? Ani to dobre, ani dłużej nie trzyma"

Widzisz żeby to wymieszać to tez pomysł profesora. Także z nimi to tez rożnie jest i każdy będzie mówił co innego w zależności jaki maja punkt widzenia. Ja zrobiłem tak zobaczymy jaki będzie efekt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pszenica Ozima i jara Dzisiaj, 12:58
  •  

#19602 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 maj 2016 - 07:11

Pszenica Ozima i jara Mieszanie Boogie z Fandango w obnizonbych dawkach to nie tylko pomysl jakiegos profesora na emeryturze. W moim rejonie gosć z Bayera zajmujący się doswiadczeniami polowymi w tej firmie równiez prowadzi takie eksperymenty.

#19603 Share S0krates_

S0krates_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 maj 2016 - 08:22

Pszenica Ozima i jara

Przedstawiciela z Bayera rozumiem. Sprzedają paki Boogie + Fandango i coś z tym nieszczęsnym Fandango trzeba zrobić. Boogie jest środkiem z najwyższej półki ale jak dla mnie na T2 a nie na T1 bo nie radzi sobie z mączniakiem na poziomie topowych produktów z konkurencji, a dodawanie Taliusa czy Keno winduje i tak wysokie koszty. A fandango ?? Do jęczmienia bardzo dobre, ale na pszenice w cenie 160-180 za ha można wykonać zdecydowanie wyższej klasy zabieg. Gdybym miał wycenić "wartość" fandango to na pewno nie przekroczyła by 150 zł. Dlatego też przedstawiciele po dwóch latach sprzedawania Univo w tej formuje zaczynają kombinować bo nawet oni widzą że można ułożyć lepszą ochronę w tych samych pieniądzach i nawet ich wszędobylskie reklamy nie wiele pomagają. Sami robiliśmy różne kombinacje w zeszłym roku dla gospodarstwa 200 ha pszenicy i najlepiej w ochronie 2 zabiegowej wyszedł wariant T1 Capallo a T2 Boogie a nieznaczenie gorzej  T1 Capallo T2 Adexar 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#19604 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 maj 2016 - 08:26

Pszenica Ozima i jara do jakiej fazy można stosować axial w ozimej bo huzar przepuscił troche miotły, pszenią jest w fazie liścia flagowego?

#19605 Share Seba42

Seba42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 24 maj 2016 - 09:08

Pszenica Ozima i jara

Czy do modusa mogę dodać insektycyd karate zeon w jęczmieniu jarym ??

#19606 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:33

Pszenica Ozima i jara Boogie nie jest kosą na mączniaka, ale istnieje jeszcze coś takiego jak choroby podstawy źdźbła, które stanowią wieksze zagrozenie niz ten ustawowy mączniak.. A ograniczamy je w zabiegu T1, a nie T2. Dodam ze koszt Fandango oscyluje wlasnie w okolicach 150 zl. Dodam jeszcze ze formulacja przypadkowych produktow stosowanych do tworzenia ekonomicznych mikstur nawet nie moze rownac sie produktom takim jak Boogie

#19607 Share Jacekrol

Jacekrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:44

Pszenica Ozima i jara

widzieliście wyniki przezimowania? http://www.coboru.pl... ozime_2016.pdf

Hondia najlepsze przezimowanie a miała na skali 4,5 teraz 5,5.  Kilka odmian spadło z mrozodp. np sailor z 5,5 na starą pozycje 4,5

#19608 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 maj 2016 - 11:19

Pszenica Ozima i jara Wczoraj opryskane na grzybka i odżywką... 0.5l/ha mondatak, 0.5l propico, 0.25l corbel, 2.5-3kg opti zboza 14-16-16
Zobaczymy efekt. Pszenica ma juz flage.

#19609 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 24 maj 2016 - 11:33

Pszenica Ozima i jara A ja się zastanawiałem co z T2 u mniew większości odmian zero oznak jakichkolwiek chorób i co w takiej sytuacji pryskac czy może jeszcze czekać?
To bardzo ciekawe co piszą i skąd mają te wyniki, bo np u mnie hondia przezimowala najgorzej ze wszystkich odmian które miałem

Edytowany przez 20CBR12, 24 maj 2016 - 11:41.

#19610 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 maj 2016 - 11:42

Pszenica Ozima i jara

robiłem w sobotę zabieg na T2 i pszenica była czysta, a wczoraj zauważyłem na niektórych liściach brunatną plamistość. pryskane fandango w dawce 1l/ha - mam nadzieje ze zadział

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19611 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 24 maj 2016 - 11:53

Pszenica Ozima i jara

dużo dtr i rdzy brunatnej sie pojawia

Thug

#19612 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 24 maj 2016 - 11:56

Pszenica Ozima i jara No aro zdecydowanie twoja sugestia działa mi na wyobraźnię, pszenice póki co rokuja u mnie na rekordowe zbiory więc chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest haczyc opryskiwacz i jechać niż próbować zaoszczędzić, jednak kolejne pytanie w tej sytuacji czy jechać czymś z średniej półki czy iść w większe koszty...?

#19613 Share docus

docus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:gospodarka,media,książki,

Napisany 24 maj 2016 - 12:03

Pszenica Ozima i jara Ovi,axial 0.8 można dać gdy w zbożach jest liść flagowy.

#19614 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:06

Pszenica Ozima i jara

dużo dtr i rdzy brunatnej sie pojawia

pojawiło się na liściu podflagowem w skagen i angelusie - po kilka plamek na co 5-6 liściu. co dziwne nigdy nie miałem tego w pszenicy przeważnie rdza brunatna była w życie hybrydowym, a w tym roku żyto czyste - specjalnie sprawdzałem wczoraj, ale zabieg T2 był robiony na pod koniec tamtego tygodnia.

#19615 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:43

Pszenica Ozima i jara

Przedstawiciela z Bayera rozumiem. Sprzedają paki Boogie + Fandango i coś z tym nieszczęsnym Fandango trzeba zrobić. Boogie jest środkiem z najwyższej półki ale jak dla mnie na T2 a nie na T1 bo nie radzi sobie z mączniakiem na poziomie topowych produktów z konkurencji, a dodawanie Taliusa czy Keno winduje i tak wysokie koszty. A fandango ?? Do jęczmienia bardzo dobre, ale na pszenice w cenie 160-180 za ha można wykonać zdecydowanie wyższej klasy zabieg. Gdybym miał wycenić "wartość" fandango to na pewno nie przekroczyła by 150 zł. Dlatego też przedstawiciele po dwóch latach sprzedawania Univo w tej formuje zaczynają kombinować bo nawet oni widzą że można ułożyć lepszą ochronę w tych samych pieniądzach i nawet ich wszędobylskie reklamy nie wiele pomagają. Sami robiliśmy różne kombinacje w zeszłym roku dla gospodarstwa 200 ha pszenicy i najlepiej w ochronie 2 zabiegowej wyszedł wariant T1 Capallo a T2 Boogie a nieznaczenie gorzej T1 Capallo T2 Adexar

Możesz sobie przecież solo kupić boogie.
A w packu w tamtym roku był Soligor albo Aviator.
Boogie plus fandango jest od tego roku

#19616 Share panRys87

panRys87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 maj 2016 - 15:12

Pszenica Ozima i jara Jeśli klos zaczyna powoli wychodzić na świat to dobry czas żeby dać 3 dawkę azotu?

#19617 Share SawekBraczyk

SawekBraczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 24 maj 2016 - 16:28

Pszenica Ozima i jara

Opryskałem pszenice na t2 tydzień temu falkon i wszystko było ok a teraz znowu jakby te końcówki liści żółkły albo septorioza brała . Nie wiem może to przez to że jest tak sucho albo tak ta odmiana julius ma . Już sam nie wiem dam jeszcze t3 i koniec w tym roku . 

#19618 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 24 maj 2016 - 16:40

Pszenica Ozima i jara

Witam, dzisiaj zauważyłem na swojej jarce zółte place, tak jakby usychała, jakiś tydzień temu cały czas padał deszcz, więc raczej wątpię, żeby przez susze. Jakoś niedawno (tydzień temu) pryskałem na chwasty grandstarem+puma. Czy to jakaś choroba? Zaczyna brać ją mączniak. Ale czy coś jeszcze?

#19619 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 24 maj 2016 - 16:40

Pszenica Ozima i jara

Falcon może przypalił czybki liści. Podobno lubi przypalać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19620 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 24 maj 2016 - 17:39

Pszenica Ozima i jara Pojawił się już liść flagowy trochę przegapiłem termin na modus czy medax . Czy mogę teraz dać 0,5 l cerone raz już skracalem CCC 0,7 l czy juz jednak za puzno